Srpen 2017

Nasi soudruzi vojaci...

3. srpna 2017 v 19:31 | z Ceskeho tisku |  Clanky osvetove
Dálnici mezi Lipníkem a Olomoucí zablokoval tank - psal dnes cesky tisk.

Hned dvě jednotky profesionálních hasičů musely ve čtvrtek vyjíždět ke kuriózní dopravní nehodě - na dálnici D35 ve směru z Olomouce na Ostravu u Lipníku nad Bečvou totiž zablokoval dopravu spadený tank.

"Tank dle prvotních informací přepadl z podvalového přívěsu na komunikaci a zablokoval provoz. K události vyrazila také profesionální jednotka požární stanice Lipník nad Bečvou a dobrovolní hasiči Velký Újezd," informoval mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Při příjezdu jednotek na místo byl tank již v odstavném pruhu, převrácený ale nebyl. "Hasiči asistovali při zpětném naložení na nákladní vozidlo. Během své činnosti jednotky provedly nutná bezpečnostní opatření a překontrolovaly možný únik provozních kapalin," dodal Zdeněk Hošák. Celou událost nyní došetřuje policie.


Dle doslych komentaru slo o archaicky sovetsky tak T-72 - rok vyroky 1972, vezeny z VU Praslavice do opravny v Novem Jicine, dle jinych odborniku slo o jeste starsi typ. Armada CR je pres financni dotace, ktere dostava z USA a z NATO vyzbrojena opravdu na urovni. Cesky fojak - topry fojak - jak pravila pani baronka.


Armada CR ma bohatou historii havarii s tanky: Obrazky jsou z Jestrabic u Kyjova.


"Musite tlacit, chlapi! Jinak z toho zasranyho trajleru nesjedu!"

Povsimnete si opatrne odlozene lahve s alkoholem na leve strane. Zrejme jeste nedopito, nebo aby si rozbitym sklem neprorezali pasy.

Tankiste Armady CR pri tvrdem a narocnem vycviku - americti agresori uz se tresou. Za zajimave je mozno povazovat, ze ackoliv se zde jasne jedna o cvicny tank a ma na boku napsano tank.cz - dalsi oznaceni je nacisticke z doby 2. svetove valky. Mozna je to jeden z malych dukazu, ze i mezi "profesionalnimi" vojaky Armady CR se rozmahaji neonacisticke sympatie. Tyto zpravy dosahly Pentagon uz v dobe katastrofalni ucasti ceskych vojaku behem prvni valky proti Saddamu Husseinovi a objevuji se dodnes.