Jan Triska a emigrace...

26. září 2017 v 16:57 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Tak jako v Americe, i cesti novinari jsou neuveritelnou luzou a spodinou, ktera je ochotna s vaznym ksichtem tvrdit lzi a nesmysly. V pripade Jana Trisky to bylo, ze byl signatarem Charty 77 a ze byl "emigrant".

To, ze Jan Triska nebyl signatarem Charty 77 to spolehlive dokazal Jiri Wolf fotografii patricne stranky seznamu signataru (je to tady na blogu, najdete si to). Pravdou je zrejme uplny opak, v lepsim pripade bylo jeho jmeno uvedeno jako signatare Anticharty jeho divadlem, treba i bez jeho vedomi, jak se casto delo, horsim pripade sedel mezi temi dobytky v Narodnim divadle. Ja se priklanim k horsimu pripadu, protoze Triska byl v te dobe nepochybne znamy herec a pokud nebyl zrovna na rocnim hostovani v divadle v Moskve, tak nebylo uniku. Urcite se najde nejaky cesky stoura, co zkontroluje seznamy ucastniku podpisovani v Narodnim divadle - a bude jasno. Zadny signatar Charty77.

To s tim emigrantstvim je podobne - Triska nebyl emigrant, ale exulant. To se urcuje nejen tim, zda se osoba stehuje nekam s umyslem vratit se po zmene rezimu a nebo za sebou poradne boucha dverma, ale je to definovano i pozdejsimi ciny te ktere osoby. Triska zil kratce v Canade a potom v USA.

Jakub Ditrich (viz starsi clanky) vzpomina jak v roce 1994 asistoval Triskovi pri ziskani ceskeho pasu - udajne pro to, aby si nemusel porad kupovat viza. Tam neco nesedi, protoze drzitele americkeho pasu nikdy do Ceska viza nepotrebovali - ale je mozne, ze v te dobe mel Triska jeste kanadsky pas - jehoz drzitele viza potrebovali. Vim to z osobni zkusenosti, zacatkem devadesatych let jsem porad jeste mel kanadsky pas a napriklad jsem se nemohl zucastnit setkani spoluzaku, protoze jsem jednoduse odmitl se dostavit na konzulat CR (nebo jim pas dokonce poslat), tak jsem na setkani spoluzaku radsi vubec nejel.

Obdrzeni ceskeho pasu je definujici faktor v otazce "emigrant nebo exulant?" a neni to otazka pohodli nebo ziskavani nejakych viz, je to otazka charakteru.

Kazdy z nas, kdo jsme se tam narodili se nejakym zpusobem, vice nebo mene, uspinil a pozdejsi emigrace se pak stava urcitou "CISTIRNOU CHARAKTERU" nebo moralnim ocistcem.

Vetsina z nas se uspinila pouze povinnym clenstvim v ROH nebo clenstvim ve Svazarmu (ucitel autoskoly, jako ja) protoze jsme byli uplne nuly, ale pokud byl nekdo znama osobnost, pak uz to bylo horsi, treba uvedenim v Cibulkove seznamu jako tajny spolupracovnik pod krycim jmenem Toman, cislo 5680 (neverim, ze je tam nekdo nevinne) nebo dokonce hranim v serialu o majoru Zemanovi, a to v te nejhorsi casti, kde hral dokonce jednoho z bratru Masinu! Herci radi tvrdi, ze se to pry nedalo odmitnout - ale i prostitutka snad muze rict ne, ne?

Takze tem "znamym osobnostem" se pak tou "cistirnou charakteru" prochazelo mnohem hur. A neni mozno se vymlouvat na existencni faktor - jsem filmovy fanousek a rad se podivam i na zaverecne titulky. Triska v USA ucinkoval ve 44 hollywoodskych filmech a i kdyz to byly vetsinou tzv. steky, tak to byly velmi caste steky - Jan Triska mel temer monopol na zle agenty KGB pripadne jine negativni uredniky, umel paradne delat ten prisny oficialni ksicht a videl jsem ho ve vsech zanrech, ve filmech s Jean Claude van Damme (agent KGB), ve filmu Ronin (agent KGB), ve filmu Apt Pupil (drama o starem nacistovi), Ostermann Weekeend (spionazni film). Steky nejsou milionove role, ale placene jsou taky. Jmeno Triskovy manzelky jsem zahledl v par filmech (treba komedie s Richardem Dreyfussem), tak o existencnich starostech nemuze byt ani rec.

Takze pak neni uz ani otazkou ci emigrant nebo exulant, ale co hnalo americkeho duchodce s ceskym pasem do Ceska, aby tam hral v podradnych filmech? K dobru mu lze ale pricist, ze se z USA do Ceska trvale neprestehoval.

Emigrant o nejake vraceni se do zeme sveho puvodu nema zajem - exulant se do zeme odkud prisel, vzdy vratit chce. Jan Triska se tam ultimatne vratil.
Kral je nahy - ale tuhle pohadku uz jsme znali uz driv - v Cesku to maji jeste na repertoaru (fotografie z Blesku).
 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Vitezslav Vitezslav | E-mail | 26. září 2017 v 17:19 | Reagovat

Panove to az ja zemru tak po me nestekne ani pes. ( nemam na mysli svoje opravdu blizke) Na to ze Triska chodil po zabradli Karlova mostu, to byl jeho osobni problem tak jako ze byl evidovan jako estebak. Na to ze mu bylo 80 tak by mel mit vice rozumu ale asi se zblaznil  a mohl byt take zdrogovan.Teh tzv slavnych co zemreli nasledkem drog jsou ve svete stovky.Koukam z okna,zadne cerne prapory a nebo vlajky do pul zerdi tak asi zasa tak slavny nebyl.

2 PAVEL PAVEL | E-mail | 26. září 2017 v 17:22 | Reagovat

Velmi prominentní herec na kterého se zapomnělo až Veškrna ho vzkřísil

3 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 26. září 2017 v 18:11 | Reagovat

Stačí si na internetu Zadat;  "Seznam signatářů Charty 77" a ukáže se vám abecedně jmenný  seznam všech signatářů Charty 77. Ten seznam dělal velmi pečlivě Jiří Gruntorád a nikdo  už nebyl doplňován. Jan Tříska - herec v tom seznamu  ovšem není! Na tomto příkladě  se veřejnoprávní televize ČT.1 usvědčila  z cíleného podvodu a lži, když vydávala Jana Třísku za velkého hrdinu, tedy signatáře Charty 77. A nelze se na nic vymlouvat! Pravdu si mohla televize - oddělení zpravodajství velmi snadno ověřit. Seznam signatářů Charty má  toto zpravodajství ve svém centrálním počítači. Prostě na objednávku udělala televize  pod vedením generálního ředitele - bývalého komunisty- Dvořáka z přítele V. Havla hrdinu! A co je na tom nejkrásnéjší, mnoho  pablbů -novinářů hanebně opisovalo a tu lži uvádělo ve svých oslavných článcích o zesnulým. Ergo; "Stokrát opakovaná lež se stává pravdou". Gébls by z Vás měl bolševici  obrovskou radost. Podobně média  za podpory StB vyrobila z podvodníka a lumpa Venouška Havla velkého hrdinu! A všichni tomu velkému  podvodu uvěřili! Komunistické praktiky v praxi jsou, kterak je vidět, stále dobré! Po odhalení podvodu České televize se  už jejímu "objektivnímu" zpravodajství vůbec  nedá věřit. Kdo  ostudně vymývá mozky celému národu, bude tak číniti nadále a blíží se nám volby... Bůh pomáhej  Českozlodějsku!

4 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 26. září 2017 v 18:47 | Reagovat

Jan Tříska podepsal spolupráci s StB již v roce 1958, tedy v době, kdy mu bylo 22 let. Za pomocí soudruhů z StB dostával přednostně role v divadle a ve filmu. Do komunistické strany vstupovat nemusel, protože  od agentů  StB se vstup do strany nepožadoval! Všude  se píše, že s  Václavem Havlem podepsal 2000 slov.  Mám podezření, že to bude ze strany ČT. 1 další podvodná lež. Pokusím se sehnat ten dokument a projedu si  všechny signatáře tohoto dokumentu. Vsadím se, že tam Třišku nenaleznu!  Tříska si zahrál  v mnoha komunistických filmů a angažovaných her, dále postavičku v jednom estébáckém díle "Třicet  případů majora Zemana" díl  "Strach" o bratrech Mašínových! Mladý historik Petr Blažek na svém Facebooku napsal. "Mnoho věcí, které se  z nedávné minulosti udály se záměrně vykládají opačně, než se odehrály a jsou doslova národu vnucovány! Svatá pravda, Petře! Proč tací lidé nejsou v Parlamentu, v senátu a ve vládě! Proč tam všude sedí a budou sedét bolševické kurvy, zloději, korupčníci a alkoholici!

5 ostravak ostravak | 26. září 2017 v 19:23 | Reagovat

Ač musel odejít kvůli komunistům a po sametové revoluci držel palce svému příteli Václavu Havlovi, v Americe už se svou ženou a dvěma dcerami zakotvil. Na dotaz, zda ho napadlo třeba jen na okamžik, že by se vrátil domů natrvalo, odpovídal: „Líbí se mi, že se v otázce snoubí dva protikladné výrazy: na okamžik a natrvalo. Odpověď je stejná: na okamžik ano, natrvalo ne.“
Zdroj: https://kultura.zpravy.idnes.cz/jan-triska-portret-vzpominka-kolegu-dv3-/filmvideo.aspx?c=A170926_145348_filmvideo_ts

Podle te vypovedi se nezda, ze by se chtel Triska do Ceska natrvalo vratit.

6 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 26. září 2017 v 19:57 | Reagovat

Nedá mi to a musím napsat o jednom dalším podvodu. Prvního ledna minulého roku se v redakci televizních novin sešel duchovní Tomáš Halík a tlustý Duka. Mluvilo se o zesnulém gardinálu Tomáškovi. Jaký on byl hrdina, statečný člověk, který  neohroženě bojoval proti komunistům a že  to byl on, kdo stál v čele opozice  celého duchovenstva v Československu. Inu, mistrně se lhalo, až bolelo v uších! A vše jen proto, aby si katolická církev vylepšila tím lhaním svou velmi špatnou reputaci.  Všichni  víme, že katolická církev velmi úzce spolupracovala s komunistickým režimem. Hanebně kolaborovala! A v čele těch lumpů stál  ďábel - kardinál Tomášek, tajný agentem StB! A to velmi pilný agent. Halík a Duka měli za úkol lhaním přesvědčit národ z hrdinství církve za totalitního režimu a zpětně změnit historii ve prospěch kléra. Bylo to hnusné  a špinavé divadlo ze kterého se mi dělalo špatně. Za měsíc se ukázala ve zprávách Anna Šbatová, aby svým svědectvím prokázala, že šlechta z Charty  77. neokrádala rodiny politických vézňů! Nebyl jsem ke stolu do televize pozván, abych mohl svou pravdou oponovat  a tak obžalovaná Šabatová mohla lhaním "prokázat", že jsem si všechno vymyslel, že lžu ohledně  zpronevěřené pomoci ze zahraničí!  Podobně, jako by před  trestním soudem stála  namísto zločince  jeho oběť! V Českozlodějsku je možné všechno. Podvod za pomocí  komunistů- České televize!  A tak bych mohl pokračovat. Televize slouží  především ku vymývání mozků celého  národa, šíření lží a umlčování  pravdy, a nakonec také cenzury! Bolševik je v České televizi na Velíně  - Kavčích horách - pevně usazen a vládne  neomezeně v zemi  za pomoci lží a podvodů podobně jako za totality! A kontrola nad Českou televizí? Bývalí bolševici.

7 nejasne ale preposilam nejasne ale preposilam | 26. září 2017 v 23:08 | Reagovat

Oni náhle všichni procitli a zjistili, že Babiš je bohatý !!! A jak jsou morální !! Bez úprav, tedy jak jsem koupil, tak prodávám = posouzení je na vás!!!

Senátoři zvažují ústavní stížnost na prezidenta Zemana. Asi jim ještě nedochází, že už jich mají obyčejný lidi plný zuby. To se jim to žije. Lidem, co vytvářejí nějaké hodnoty vzali všechno. Např. první tři dny marodění zdarma, zato sobě z nakradených peněz, které nevyrobili - vysoké platy, náhrady, levné zboží v parlamentní kantýně a pod.
Jestli se na to dívám správně, tak lidi vidí, že Babiš má asi 60 miliard přebytku, zatím co oni prodělali bilióny, a že třeba Kalouska huba nebolí, když vidí a komentuje, jak to bylo za nich všechno lepší a že současný růst nastartovala jejich "správná" politika.
Jestli lidi nejsou blbí, tak teď je ta správná chvíle všechno spravit a všechny je - politiky "vyžírky" poslat k Neumětelům a senát minimálně zrušit. A i kdyby si Babiš ulíval pro sebe miliardy, tak v erární pokladně přibývá minimálně stejně. Postavme se všichni za Zemana.. A ti "správní" politici, jestli je to pravda, tak dodneška neukázali ani svá daňová přiznání. Hlavně, že jim rostla konta.
Myslím, že si pod sebou ti kluci začali podřezávat větev. ODS, TOP 09 (a Pan Mirek Topolanek ktery pry zproneveril cast - penzijni fondy, ma cachtle se solarkama, a take pry chtel privatizovat nektere vlastnictvi Ceskych spolku v zahranici),   i se slavným Sobotkou (Sabesem) a jeho ČSSD, která se začíná, myslím, potápět s ním.
Jsem zvědav, kdy se ho zbaví. Uvidíme po volbách. A dovedete si představit, jak nás ta plešatá pí-- (přelož: šikovný chlapec) má někde v Bruselu hájit proti Merkelové, Schulzovi a Junkerovi? Já tedy ne.

Nenapadlo vás, proč je najednou celý sál proti Babišovi ?? Politici, co tam jsou již 20 let a pořád máme 3x nižší mzdy než na posraném západě ? Nenapadlo vás, proč již Babiše nezavřeli, když všichni říkají že krade a šidí ? Že by se z 281 lidí nenašel jediný, který by podal trestní oznámení ? A že je nyní 30x za den v televizi, lže, když jsou volby za dveřmi a on moc vede?
Fakt jste se nad tím ani trochu nezamysleli? Aniž bych mu chtěl nějak fandit. Ale je mě to divné. Ministra Svobodu (ČSSD) zavřeli, jen Babiše, takového zloděje, nějak nezavírají. Nějak mi to nejde do hlavy...

Úvaha Ministr Babiš se vám líbit může, nebo nemusí, to je každého osobní věc. Že se proti němu povede, tvrdá předvolební kampaň se očekávalo. Ale nyní zažíváme přímo hysterickou lavinu nepodložených obvinění, které ale autoři, (politici i tisk) nemají čím doložit. Proti Babišovi totiž není jediný důkaz pro podání jakékoli trestní žaloby, to by ji mnozí dávno podali. Tak, že se proti němu aspoň používají lži, nepodložené domněnky, nebo argumenty - že sice zákon neporušil, ale jeho podnikání a vydělávání peněz bylo nemorální. (Rozkrádáni je?) Proč to všechno? Proto, že je dnes nesporné, že Babiš, ať je jaký je, udělal v ČS  financích pořádek, tak mnohým znemožnil další rozkrádání a ejhle, najednou máme ve státní kase přebytek, jako nikdy před tím. Mnozí politici se   BOJ Í  a  mají čeho.  V případě, kdyby se Babiš  stal premiérem, mnozí z nich by zřejmě přišli nejen o sladký život ve svém vyhřátém k� �esle a královské honoráře, ale za zpronevěry, úplatky a rozkrádání státního majetku, by jim hrozil kriminál. Rovnice je překvapivě jednoduchá - kdo z politiků dnes víc řve, ten má na svědomí víc lumpáren; jednoduché co?  Jestli souhlasíš, pošli dál !!!

Diky jeste, ze mame v cele poctiveho a zdrave mysliciho Prezidenta Milose Zemana ktary nas dustojne reprezentuje v celem svete!
Jen pro zajimavost: Ten kdo dnes financuje nestastneko Prezidenta Vaclava Havla “nejsme jako oni” jeho lunaticke Legendarni Nadace je vlastne pry nejvetsim zlodejem v Cesku.
Prezident Zeman kritizoval, ze UN, neboli Rada Bezpecnosti nedokazala za 17 roku vymyslet definici co je to TERORISTA a Terrorismu... Ano tolik "chytrych" opreplacenych mudrcu A KM CEMU VLASTNE? k SOUHLASU HUMATARNIMU BOMBARDOVANI, COZ JE LEGALIZACE SNAD ZABIJENI CIVILISTU I BEZ VYPOVEZENI VALKY. Treba Saudska Arabie rozbiji Jemen a presto kupuje zbrane!
a JESTE NECO: VY STARSI SI PAMATUJI NA PRAZSKEHO OPERNIHO PEVCE BENO BLACHUTA ktery take zpival v Berline I Hitlerovi a pak dale se stajnym nadsenim  komunistum. Nekomu vse projde. Emigranti vsak dostavali tresty k odsouzeni-vezeni a konfiskace mejetku!

8 Václav Václav | 26. září 2017 v 23:15 | Reagovat

Ten na tom obrázku že je Tříska? Podobá se pornohercovi J. Jandovi. Ale ten je vlastně teď v politice.

9 migrace lepsi nez ti davni migrace lepsi nez ti davni | 26. září 2017 v 23:17 | Reagovat

A podobne je to i v Recku a Italii. Varujte se z urcitych mist…. A blbi Germosi si tu cubcicku opet zvolili, horsi nexz volba Hitlera? Opet poblouzneni nemci, jasajicich davu?
Italove rikaji, ze by potrebovali alespon na 5 roku opet Duce Mussolini….

Co způsobila svine Merklice - Svetice?!!!

https://www.youtube.com/watch?v=f9iCmE94Om8; :-!

10 Petr Kohout Petr Kohout | E-mail | 27. září 2017 v 0:09 | Reagovat

Je jasne, ze Triska Chartu 77 nikdy nepodepsal. Zda podepsal Antichartu se neda s urcitosti potvrdit, ani vyloucit. Seznamy signataru Anticharty uz neexistuji. V prubehu let se je pokouselo najit nekolik investigativnich novinaru, ale bezvysledne. Na autentickych filmovych zaberech z toho hnusneho predstaveni v Narodnim divadle pri podpisu Anticharty jsem Trisku nikde nevidel. Pravdu ma Rosta, kdyz rika, ze jmena nekterych hercu se v tisku v seznamu signataru Anticharty objevila, aniz by oni Antichartu podepsali. To byl priklad Petra Novaka, jehoz jsem znal osobne. Kdyz jsem mu tehdy ukazal Svobodne slovo, kde bylo jeho jmeno v seznamu signataru, byl pekne nastvanej a nechtel verit svym ocim. Nevim zda Triska byl ci nebyl agentem STB, ale nemenny fakt je ten, ze se po vzniku Charty 77 takrka verejne stykal s Havlem (videl jsem z toho fotografie) a nic se mu nestalo - normalne tocil dal. Pokud se tyka jeho padu z mostu, mohlo to byt jeste jinak. Triska nepil a nikdy jsem neslysel, ze by pozival drogy - vyloucit se to samozrejme neda. Co je vsak pravdepodobnejsi je to, ze Triska, jako zaprisahly vegetarian mel chemickou nerovnovahu v mozku, zpusobenou nepozivanim veskereho masa. Mnoho lidi se domniva, ze ryze vegetarianska strava je zdrava. Omyl! V mase, zejmena rybim a drubezim jsou latky, ktere organismus potrebuje a jejich nedostatek zpusobuje (vedle dalsich negativnich dusledku) prave chemickou nerovnovahu v mozku, jez zapricini, ze vegetarian dela veci, jez se neslucuji s chovanim normalniho cloveka. Proto me neprekvapuje, ze Triska mel idiotske napady, jako je lezeni po rimse Karlova mostu.

11 Fidel Fidel | 27. září 2017 v 3:45 | Reagovat

[9]: Jaro jak bylo na Kube?

12 Drifter Drifter | 27. září 2017 v 7:14 | Reagovat

Nejak to vsechno nehraje dohromady, ale souhlasim s Hedvickem v tom ze vsichni jsme nejak pospineni rezimem, at uz ROH, nebo prisahou vojenske sluzby ale I tim ze jsme pro komunisty dobrovolne pracovali. Nekdy jina moznost nebyla a pri prvni prilezitosti jsme odesli. Tenkrat se odchazelo s tim ze se tam nikdy nevratime, byli jsme odsouzeni a okradeni, nikdo nemel kristalovou kouli aby vedel ze komunisti nepreziji 1990. S tim vedomim jsme odchazeli, kdo mel nejakou cest tak se nestal “Upravencem” ani za cenu cesty na pohreb rodicu....
Triska smozrejme nemohl podepsat Chartu-77 protoze uz tam davno nebyl.  ( Co se tyce 2000 slov, zadny seznam neexistuje bylo jich totiz prez 150,000) V STB seznamech je evidovan nekolikrat, po prve ve 20ti letech, pod jmenem “Henry” asi byl na vojne?  To ze hral za komunistu ve filmech bych mu nebral za zle, vsichni delali pro komunisty, bylo to zamestnani. Snad nikomu neublizil, jen ohnul pater aby mohl delat to co jako herec zrejme miloval . Rekl bych ze zemrel dobry clovek a nema se za co stydet, ani za to ze v 80ti odesel tam kde se narodil. RIP.

13 Honza Honza | 27. září 2017 v 11:52 | Reagovat

Nedava nejake odpovedi treba tento clanek? Nebo je to take jen snuska blabolu a vsechno bylo uplne jinak?

http://zpravy.idnes.cz/jan-triska-herec-sledovani-stb-spisy-emgirace-fav-/domaci.aspx?c=A170926_165152_domaci_jkk

14 Vojín Jan Tříska sloužil v krnovských kasárnách Vojín Jan Tříska sloužil v krnovských kasárnách | Web | 27. září 2017 v 13:56 | Reagovat
15 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 27. září 2017 v 15:35 | Reagovat

Tříska se klidně mohl setkávat se svým bývalým milencem z mládí Havlem, protože mu nic nehrozilo. Byl k Havlovi posílán řídícimi pracovníky StB. Ale nějak bych to už ukončil. Češi milují své padouchy a proto se dá čekat, že bude in memoriam vyznamenán státním vyznamenáním za statečnost a za obranu lidských práv.

16 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 27. září 2017 v 15:41 | Reagovat

Volal mi kamarád z Pardubic, že si chtěl zpětně z archivu ČT.1 přehrát  večerní televizní zprávy a že ČT. tu zprávu o podepsání Charty 77  Třískou vystřihla. Aby se tak zbavila důkazu lži a podvodu na diváky! Sakra, to byla rychlost!

17 @ @ | 27. září 2017 v 17:09 | Reagovat

[10]:Když přijel Tříska do Prahy a jako zapřísáhlý vegetarián viděl kolik teď v Čechách stojí kostka másla,tak se z toho zbláznil a šel se utopit do Vltavy.

20 jara jara | 27. září 2017 v 18:33 | Reagovat

[17]: to maslo neni jako za CCCP ja jsem si vylecil rakovinu na Kube

21 Jirina Jirina | E-mail | 27. září 2017 v 19:39 | Reagovat

Drifter: Triska a jeho rodina je v Evidenci zajmovych osob, tak jako kazdy emigrant. Zadny kryci jmeno jsem tam ale nevidel. Datum zavedení  29.07.1969 (?):  JAN TRISKA, M, 04.11.1936, PRAHA   (akce Henry)?, CESKOSLOVENSKO, 29.07.1969.  

Nevím k čemu se vztahuje zápis v EZO zavedený údajně v r.1969, ale jisté je, že Jan Tříska nemohl emigrovat v roce 1969, to je vyloučeno. V té době totiž natáčel (můj oblíbený) film Radúz a Mahulena, který měl být právě v r.1969 ukončen, ale do kin, resp. do TV šel až v r.1970-1971 (to byla ta nejhorší léta, kdy probíhaly tzv.prověrky)! Kdyby v té době emigroval, rozhodně by ten film nepustili a museli by jej přetočit s někým úplně jiným. Rovněž není pravda, že v r. 1977 již v Československu dávno nebyl. Právě v tom roce, tj. v roce 1977, se totiž podle jeho vlastních slov rozhodl emigrovat - nicméně stihl ještě natočit svůj poslední čsl. film Talíře nad Velkým Malíkovem (dle dnešních měřítek patrně propadák, nicméně se super obsazením).  

Podle iDnes-TV se přiznal, že v r.1957 jako dvacetiletý student DAMU podepsal spolupráci s STB, brzy ale tento slib stáhl. Podle evidence STB byl svazek s krycím jménem TOMAN zaveden 27.7.1956 a ukončen r. 31.1.1958

S krycím jménem Henry (akce Henry)  byl Jan Tříska evidován v roce 1974 a 1979 (divné, že!) jako PROVĚŘOVANÁ OSOBA. Sám o tom říká, že StB jej chtěla v 70. letech získat ke spolupráci, jelikož se přátelil s Václavem Havlem. Podle iDnes-TV se Kapitán StB Vladimír Matura se s hercem poprvé sešel v srpnu 1972 v kavárně botelu Admirál na pražském Smíchově. V r.1974 byl tedy patrně evidován až dodatečně? A v r.1979? Bolševik v tom měl prostě bordel.

Filmy, které natočil Jan Tříska od r. 1969 do r. 1977 (každý rok jeden až dva filmy):

1969 Záhada hlavolamu
1969 Popelka
1970 Lucie a zázraky
1970 Radúz a Mahulena
1971 Dosť dobrí chlapi
1971 F. L. Věk
1972 Slečna Golem
1972 Dva bratři
1973 Zlatovláska, role jednoho z rybářů
1973 Tichý svědek
1974 Třicet případů majora Zemana
1975 Tetované časom
1975 Život na úteku
1976 Na samotě u lesa
1976 10% nádeje
1976 Do posledného dychu
1977 Talíře nad Velkým Malíkovem

NA ZÁVĚR PROSBA ADRESOVANÁ JIRKOVI WOLFOVI. TAK UŽ MU TO, WOLFÍKU, PROSÍM ODPUSŤ. ODPUSŤTE MU TO PROSÍM VŠICHNI!

22 jara jara | 27. září 2017 v 21:12 | Reagovat

[17]: No vtipne, ale co maji delat vsichni ti kdo prisli o vse, od Hurikanu a povodni, v Puerto-Ricu, Texasu,  Floride, a dalsich ostrovu. Ja byl na inspekcich po hurikanu Andrew, hruza az desiva, kde bylo tolik stavebnich nedostatku a zanedbani vseho druhu. Tak neni divu, ze ty I prepychove vetsinou drevene krabicky s "doskovejma strechama" shingels tak lehce ulitnou nebo shori jako papir.  Nekde po hurikanech a zaplavach to tam vypada jako po Anglo-Aemrickem kobercovem bombardovani, jen s tim, ze temer nikdo ve srovnani s bombardovanim-utoky neprisel o zivot. A jeste neco, coz mnozi nevi. Munice z vypaleneho uranu je velke svinstvo. V miste kde se nadmiru tyto munice pouzivali je dnes zvyseny pocet defektu narozenych deti az po castejsi vyskyt rakovin. Doufam, ze se to nebude muset odstranovat, to by byl priliz drahy spas. Tak, nechce snad Nas Stvoritel nas varovat jak i muze vypadat nase USA v tolik touzebne pro lunatiky valecnem konfliktu, snad i WW3 kde by asi jiz nebylo vitezu, ani porazenych. Slovane, nenechte se zotrocovat, stvat proti sobe a snad i navzajem vyvrazdovat. Je nas dohromady vice nez mnohych jinych, mocnych. Pamatujte, Stalin nebyl Rus, vetsina KGB take ne Rusove, takze je muzete prestat osocovat pokud vim tak dosti take trpeli. Pry sam Geroj Capajev byl snad Cecenec? neb odnekud kolem Kavkazu, pro mne jedno z nejlepsich horsttev sveta. :-)

23 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 27. září 2017 v 23:22 | Reagovat

Zdražení másla až na 70 korun- o Vánocích až na 75 korun je cílené ze strany vlády. Máslo se kupuje nejčastěji  a jeho drastické zdražení má vyvážit propad v rozpočtu na pokrytí zvýšení platů učitelů a státních úředníků. Nevěřím tomu, že po Novém roce se cena za  kostku máslo vrátí na svou nominální hodnotu, jako je tomu pravidelně  u benzínu a nafty. Nejčastější kradenou potravinou vedle drahých lihovin je v Česku na prvním místě máslo! Někde se na máslo dokonce stojí fronty a jinde  regály  na máslo zejí prázdnotou jako za bolševika! Tak se nám  strach a totalita pomalu vykrádá do života. Nesmíš mluvit, kritizovat, za poctivou práci dostaneš žebrácký plat a bolševik buzeruje. Neexistuje vymahatelnost práva, spravedlnost u soudů je výhradně jen pro boháče. Veškerá moč je v roukou lidu, který zase  pilně krade,  kde se  jen dá a navzájem se podvádí. A nejvíc kradou bývalí bolševíci  (Babišovci) ve vládě na úřadech.... Jó, v Českozlodějsku. Tam se lumpům žije Blaze. Přeji všem slušným lidem hezký a poklidný zítřejší svátek našeho knížete a ochránce vlasti - sv. Václava.

24 Petr Kohout Petr Kohout | E-mail | 27. září 2017 v 23:46 | Reagovat

[16]:Nazdar Jirko, rekni tomu kamaradovi z Pardubic, ze v tom vysilani CT o Triskovi byla jeste jedna mylna informace: Tvrdili, ze Triska hral ve filmu Starci na chmelu, ve kterem vubec nehral. Petas

25 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 28. září 2017 v 0:06 | Reagovat

Ani jsem si, Rosťo, nemusel dát velkou práci s hledáním na internetu. Jana Třísku jsem našel za pět minut na seznamu;  Anticharta.
   Anticharta- necenzurovaný seznam podepsaných. Publikováno 8.11.206. Autor: Ondřej S.Sidor. Našel jsem tam vedle herce Jana Třísky další zbabělce; Jiřího Bartošku, Františka "Ringa". Čecha- kandiduje do Parlamentu, Jiřího Lábuse, Jiřího Menzela,  již zesnulého Felixe Slováčka, Zdeňka Svěráka,  Karla Vágnera, Dagmar Veškrnovou- pozdější "manželku" bez sexu Václava Havla, Helenu Vondráčkovou atd. Takže Jsem měl opět pravdu. Jan Tříska opravdu byl zlomen režimem a ze strachu veřejně podepsal Antichartu! Nikoliv Chartu!

26 Fidel Fidel | 28. září 2017 v 0:50 | Reagovat

[25]: Felix Slovacek zemrel? Kdy? Vy v tom mate taky bordel jak Jara v hlave.

27 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 28. září 2017 v 1:05 | Reagovat

Blbec Bůh odpouśtí. Já nikoliv! Každý je za svůj život plně zodpovědný! Nejsem farář, abych se za někoho přimlouval a on pak šel do nebe. Od čeho je potom peklo? Aby se čerti u  prázdných kotlů nudili? Jen ať se tam Jeníček v olejíčku škvaří!

28 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 28. září 2017 v 1:20 | Reagovat

Díky Petře za informaci. Novináři dnes všechno prvotřídně odfláknou a opisují od sebe jako studenti ve škole. Stačí  zveřejněná jedna blbost a ta se  začne velmi rychle šířit v tisku. Nikdo si nedá tu práci, aby  si novinářskou kachnu - zmetek - ověřil. Někdy stačí opravdu jen pět minut sednout k počítači a má člověk jasno. V mnoha případech se zamlčuje, překrucuje a podvodně lže cíleně. V tom jsou mistři bolševici! Jenom proto, že Tříska byl kamarád Venouška Havla, tak z něho chtěla komunistická média udělat velkého hrdinu, málem  velkého bojovníka za lidská práva a národní svobodu. On byl prospěchář a slaboch. Žádný hrdina! A mnozí se dnes snaží zlehčovat, že  dokonce nebyl ani agent StB., jen sledovaná osoba. Už jsem napsal vše. Dobrou noc.

29 Drifter Drifter | 28. září 2017 v 6:38 | Reagovat

Ja uz tomu seznamu STB zajmovych osob vubec neverim. Je v tom bordel tak jako ve vsem co komunisti delali. Jednou davno jsem kdysi cetl jak STB udelali z otce Ivany Trampove "Duvernika", jen proto ze casto jezdil do US, a chteli ukazat nejakou aktivitu. Udelali to bez jeho vedomi. No prace se za komunistu odflakla, at to byla jak koliv funkce.
STB nebyla vyjimka.Tady je fotka Trisky sediciho na Karlove moste, zrejme par minut pred padem.
http://www.blesk.cz/galerie/celebrity-ceske-celebrity/688430/zahadna-smrt-herce-jana-trisky-80-posledni-foto-pred-padem-takhle-je-mi-dobre-tvrdil?foto=0

30 Vitezslav Vitezslav | E-mail | 28. září 2017 v 13:06 | Reagovat

[18]: Kdo by se jenom mohl nazvat uprchlikem je ten, komu se podarilo dostat pres caru bez platnych dokumentu k prekroceni hranice.Jestli Triska spolupracoval s Stb
tak jsem si jist ze Kanadska a Americka rozvedka o tom vedela.Z Kanady bylo vyhosteno nekolik nemcu, kteri byli za valky aktivni.Situace dnes v USA je takova ze pokavad Triska nejakym zpusobem nekdy spolupracoval s Stb a nepriznal to,tak mohl nedavno dostat od  FBI nebo CIA zajimavy dopis.

31 Honza Honza | 28. září 2017 v 13:19 | Reagovat

pane Wolfe,  mohl byste prosim nam retardovanejsim osvetlit jak stat z draheho masla muze zacelit miliardove diry v rozpoctu??? Ano, z drazsiho masla je vyssi odvod DPH, mozna se producentum krapet zvysi dan z prijmu, ale ze by toto udelalo miliardy, to asi opravdu ne.  A Felix Slovacek ze je jiz zesnuly? Rovnez verohodna informace... :-?

32 Fidel Fidel | 28. září 2017 v 16:08 | Reagovat

[31]: S tim "zesnulym" Slovackem je to asi jako s vetsinou "informaci" od pana Wolfa.

33 Luis Luis | 28. září 2017 v 16:58 | Reagovat

Tak jsem zcela bez meho zavineni cumel na cesky film. Tento :
https://www.google.cz/search?source=hp&ei=3gzNWfv1FuOe0gLblJSgDQ&q=wilsonov+trailer&oq=wilsonov+&gs_l=mobile-gws-hp.1.3.0l3j0i30k1l2.4046.14892.0.18892.10.10.0.4.4.0.269.1935.0j4j5.10.0.dummy_maps_web_fallback...0...1.1.64.mobile-gws-hp..0.9.1117.0..5j46j0i46k1j0i10k1.139.e4IvdCh7OAA

Musim uznat,ze autor scenare mel perfektne nastudovanou dobovou situaci. Vic psat nebudu, protoze bych timprisel o Rostovu recenzi. Doufam ze si to Rosta nenecha ujit.

34 jara jara | 28. září 2017 v 17:16 | Reagovat

[32]: Fidel = Pozorovatel?, neb byvaly I snad "zakukleny" jeste v klozetu bolsevik neb I spolupracovnik StB? Rozum na to I rozhled samozrejme ma!
Nechodis anad v Torontu take do nejake te mesity sponzorovane ze Saudeske Arabie? Vzdyt ti tam I najist daji zdarma a ppritom peclive Pozorujes!

35 ghost ghost | 28. září 2017 v 17:39 | Reagovat

[23]: Tady bylo maslo zatim nejdrazsi v lete a ted zu se cena pomalu ale jiste vraci smerem k normalu. Je ted asi na ctvrtine cesty zpatky.
Bylo to (pry) zpusobeno celoevropskymi podstavy hoveziho dobytka a jiste i spekulaci.

36 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 28. září 2017 v 18:30 | Reagovat

Pane Honzo, asi nemáte ponětí o obchodu. Čím více je peněz z prodeje, tím logicky dostane stát více peněz z daní! Před  8 lety stát špekuloval, jak od řidičů dostat do státní kasy půl miliardy. A tak drasticky zvýšil cenu benzínu a nafty. Řidiči po takovém zdražení přestali  jezdit a tak místo toho, aby stát získal půl miliardy, tak  o půl miliardy přišel. A tak vrátil cenu nafty a benzínu na původní cenu a zdražil něco jiněho! Třeba zvýšil cenu dálničních známek, donutil řidiče, aby si zakoupili  do auta nové lékárničky, výstražné vesty......Ale tomu  asi nebudete rozumět.

37 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 28. září 2017 v 18:35 | Reagovat

Jestli Felix Slováček  zesnul nebo nezemřel, tak to je mi fuk. To je jeho osobní věc, kdy se rozhodne zemřít.  Ale Antichartu  ten posera podepsal! A votom to je!

38 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 28. září 2017 v 18:43 | Reagovat

Náš národní hrdina bude mít poslední rozloučení 6 října v Národním divadle. To zas bude fraška! Komunistický režim totálně zdevastoval myšlení lidí. Zbavil je rozumu, samostatného myšlení, soudnosti, svědomí, studu a  morálky. Oslavují lumpy a klání se jim.

39 Fidel Fidel | 28. září 2017 v 20:16 | Reagovat

[37]: Vy jste opravdu zvlastni clovek

40 jara jara | 28. září 2017 v 20:57 | Reagovat

[38]: A co tak rozumky z tech vyvolenych, delegovanych z Brusselu?
Z Afriky vyhnali neb povrazdili bile starousedliky, zacatkem 1950'vcetne sporadanych Portugalcu v Angole a podobnych, a jejich farmy nekdy vypalili, s haju a ovocnych farem se zavodnovanim, a rickami, studankami? Stromy i ty ovocne pouzivali "domorodi" Africana pro topeni a tak dnes jiz tam ani stromy, ani voda neni, misty jen erodovana byvala urodna ornice je v cudu. A ti, co se tak barbarsky zachovali k bilym, vyhnali je tak je mame prijimat do EU? Kolik se tech hladovejicich africanu kteri se rodi ve velkem? Ne, ne jak rekl v OSN President Milos Zeman, nedopustit aby jejich produktivni Africti mladi lide odesli do EU. Musi zusat "doma" a prebudovat svoji zemi.
Vse zacalo s odstranenim Kaddafifo, ktery drzel vse pod kontrolou a Libyi v prosperite. A pak i rozbombardovani tisicileteho vodniho system v Syrii a I ISIS.
Maslo se zdrazilo asi po celem svete, I to delane z olivoveho oleje. Drive stavalo i pod $1 a nyni i k $5, "ctvrtka". Vyborne ne HMO maslo je od Amisu z Pennsylvanie. Jako domaci.
Nesvadejte prosim vse na Bolseviky, je dnes snad dosti prokazatelne, ze ti nejvetsi "tunelari" meli za sebou Oxfordskou univerzitu, vcetne prezidentu od Bushe, Clintona, Obamy i Chelsea Clinton.
Take vsak Viktor Kozeny a jinni nahli zbohatlici, vceten George Sosose, skoro vsichni zastupci, Noveho Svetoveho Poradku a usili o vytvoreni "nove Kakaove EU rasy" jak psal ve svych utopiich jiz mudrc ve 1920 letech, jako o oziveni EU rasy! A pak i likvidaci a zotrocerni zbyvajicich Slovanu, - Nam to tehdy bylo ve skole k smichu a dnes je tomu tak. Chteji snizit IQ a tim lehce vladnout masam. Mohou ale skoncit drive nez si mohou pomyslet.
To je vse mnohem horsi nez pan Triska, neb malo z nas prezije pripadnou WW3. O_O  :-)

41 Drifter Drifter | 29. září 2017 v 5:28 | Reagovat

*Uprchlici s pasem ci bez pasu jsou stale uprchlici. Pas byl jen nastroj a kdo ho mel tak ho pouzil.
** V zaznamu STB oznacil agent Trisku za "Psychopata", po te co se s nim sesel. Triska vypil 3 whisky, zaplatil a odesel. Na dalsi schuzky nereagoval kdyz se ho  snazil ziskat pro spolupraci.
*** Jaky byl Triska agent to se uz asi  nedovime, ale zatim nikdo nedokazal jak nekomu Triska ublizil. Tak ze je asi tezko co odpoustet. Jeho filmy bavi lidi do dnes, zkratka delal to co miloval a jak nekolikrat prohlasil, "Do Ceska na chvilku ale nikdy ne na trvalo". Paradox je ze to nevedomky porusil.  
Konec koncum, kdyby jsme meli merit hrdinstvi a zbabelost, tak za hrdiny povazuji Masinovy, pak je otazka kde na te stupnici jsme my ostatni?

42 Vitezslav Vitezslav | E-mail | 29. září 2017 v 16:08 | Reagovat

[41]: Kazdy mame sve vlastni story. Ja s manzelkou jsme chteli pouzit tu nejjednodusi  cestu emigrovat. V nasem pripade na Karlinske pasovce urednice muj pas prede mnou poskodila a pak me upozornila ze budu potrebovat novy pas.Samozrejme ministerstvo vnitra nas pozdeji upozornilo ze povoleni k ceste na zapad (i do Jugoslavie nedostaneme)Nevim kolika lidem Triska ublizil ale 2 osoby ktere jsem povazoval za dobre zname  jsem nasel mezi udavaci ve Svazcich.Libi se mi, jak ti udavaci se dnes snazi hrat na hrdiny a je smutne ze jim to lidi zerou.Kdyby Triske rekl primo ESTEBAKUM ze komunisty nema rad a ze s estebaky nehodla spolupracovat tak by si ho oznacili jako nepratelskou osobu a mel by ciste svedomi.

43 Drifter Drifter | 29. září 2017 v 18:49 | Reagovat

[42]:Mate pravdu, kazdeho pripad je jiny, a nikdy plne nevime okolnosti jednotliveho rozhodnuti. Triska mohl odejit hned po lednu 1968 jako moji kamaradi, a dalsi co zustali slouzit komunistum i po invazi.  "Jedem, tady to nevydrzi", a pak telefon z Vidne, "do US se ceka 6 mesicu, co tam vole jeste delas?". Pas mi vydali skoro na pockani uz v Unoru 68 bez problemu, to jsem necekal! Tata byl MUKL v Jachymove, pozdeji v Pribram tabor "Vojna" 1948-1955 bez soudu, bez rozsudku, protoze odmitl spolupraci. To bylo v dobe kdy kazdy tyden nekoho ubili k smrti protoze byli urceni k likvidaci. Ale nikdy se za hrdinu nepovazoval.

Dnes i ja najdu kamarady kteri jsou v seznamu s "pathetickym krycim jmenem" jen aby se dostali ven, kluci s kterymi jsem provandroval svet a nikdy nevahali pomoc dalsimu. Pohlede na cas kdy jsme delali "Life altering" rozhodnuti nam  nedava pravo nikoho soudit," Perhaps, take higher moral ground, as our own humanity tells us to LET GO". :-(

44 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 29. září 2017 v 20:07 | Reagovat

Dnes na Moravě v Uherském Hradišti došlo ke zlevnění másla na 47 korun. Každý  nakupující si mohl vzít  pouze 8 kostek másla. Před  otevřením  obchodu  dlouhá fronta. Poté nastává davová psychóza, strkanice a nakonec dochází k masivní rvačce. Strach z nedostatku másla a především velkého zdražení dělá z lidí zvěř! Vláda se rozhodla, že s tím  máslem muší něco udělat! Vždyť je to ostuda.

45 Emigrant. Emigrant. | E-mail | 29. září 2017 v 22:14 | Reagovat
46 Fidel Fidel | 30. září 2017 v 0:35 | Reagovat

[44]: Nemate nejakou maslovou psychozu? Co tahle na prochazku do parku a nadychat se cerstveho vzduchu? Chlape jak tak ctu Vase prispevky Vy nebudete spokojen za zadneho rezimu.

47 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 30. září 2017 v 19:19 | Reagovat

Pane Fidel. Já se nerval o máslo. Asi špatně umíte číst. Já psal jen  o tom, co se kvůli másle v Česku děje. V našem obchodě mají jihočeské máslo za 65 korun. Tento problém řeším jako v USA. Prostě předražené máslo nekupuji. Kupuji náhradu  za máslo a to to Ramu. Kdyby to dělali všichni, tak by se předražené cena za týden vrátila na původní cenu. Češi nakupovat prostě neumí!

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama