Dva z Australie si pisou...

28. října 2017 v 0:38
Nazdar krajane,

jak píšeš, tak tu poznámku pod článkem špinícím Havla tam přidal Vratislav bez Tvého vědomí. Pokud je to tak a nemám důvod pochybovat, že tomu tak bylo, potom bys ho měl kopnout do "šimpánu", to se přece nedělá. Jaký má kdo názor na Václava Havla, to je jeho věc, v tomto ohledu se budou asi Tvoje a moje názory převážně lišit. Jistě, že se dopustil mnoha chyb a kdo ne, ale ta "psí hlava" mu podle mého skromného názoru, rozhodně nepatří. Jeho jméno mělo a do jisté míry stále má, dobrý zvuk. Pamatuji se, že po jednom z prvních projevů Havla jako prezidenta byla jeho řeč otištěna tuším v Heraldu. Můj boss a majitel firmy Jones and Rickard za mnou přišel a porovnával projev Václava Havla se známou Gettysburg Address Abraham Lincolna. Trochu jsem se tehdy nadmul pýchou. Opět však ke zmíněnému článku, s jehož obsahem se ztotožňuješ. Vždyť tam autor článku, bolševik před Bohem i lidmi, nenechal na ubohém Havlovi ani smítko něčeho kladného. I Adolf Hitler měl dobrou stránku, měl rád psy, byl abstinent a vegetarián, tak aby se i u Václava Havla nenašlo něco kladného?

No, abychom měli čistý stůl, ještě kauza Hedviček. Každý z nás si vybíráme kamarády podle svého gusta, neboť jak moje babička, žena moudrá říkávala že "proti gustu žádný dišputát". Já bych si asi stěží vybral za kámoše anti-semitu, plného nenávisti k Židům, stejně tak jako někoho prosáklého nenávistí k Čechům. Mezi nimi je drobný rozdíl, Hedviček by snad neposílal lidi stejného národa, ze kterého vyšel, do plynu. Kdysi, a je to velice dávno, i já jsem byl poctěn a začal mi posílat jeho bláboly. Když jsem zakrátko zjistil, že jeho názory bych mohl jen stěží sdílet, snažil jsem se přívod uzavřít a nebylo to snadné. Pokud mi paměť neklame, existovala nějaká internetová adresa, která umožňovala odříci jeho články, ale nebylo možno najít adresu Hedvička, jako takového, kde by bylo možno s ním polemizovat. Mazané, neměl patrně o jakoukoli diskuzi zájem. Je to škoda, že jediným tématem jeho článků je pomlouvání České republiky a Čechů, jako takových, neboť mu v žádném případe nelze upřít vynikající schopnost psát. Možná, že bys mu mohl navrhnout, aby pro jednou přestal kopat na zámořském hřišti a napsal, na příklad článek o amerických hercích, kteří vesele tajtrdlíkovali kolem Clintonové. A pokud ho přemluvíš, aby napsal pro Noviny pana Bejšáka článeček o Jana Fonda, slibuji, že si Noviny předplatím na dva roky.

Praktická otázka. Až si přijedeš zastřílet ze vzduchovky, preferuješ mušku, nebo scope? Protože se mi do boxu těžko vejde se scopem, mám tam ještě dva další kvéry, tak musím vždy optiku odšroubovat a potom znovu zacílit.

Zatím tedy zdar a sílu a těším se na brzké shledání

Zdeněk
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Taky nazdar krajane,

jestli Wratislavovi vynadám, nebo kopnu do šimpánu, je čistě moje věc ! Protože o mnohém spolu debatujeme, on věděl, že můj názor na ten "sranda samet" kterému Češi říkají "revoluce", je paskvil, dohodnutý s bolševikem za cenu toho, (nejsme jako oni), že se nebudou věšet, ani soudit soudruzi, kteří mají na rukou krev "reakce", i té mé vlastní !

Osobně se nechci vyjadřovat o Havlovi, neznal jsem jej, ale mé cítění o době po "sametu" jsem vyjádřil názorem, že jsem rád, že ani jeden president ( Havel, Klaus, Zeman ) není mým presidentem, i když každý z nich z jiného důvodu ! To, že světová media o něm psala v superlativech je tím, že světová media jsou větší prostitutky, nežli politici sami. Ale dosti bylo Havla, jak říkali Slováci.

K Hedvíčkovi. Jasně jsem Ti psal, že nikoliv všechno co on píše, je podle mého gusta, ale tak jako Ty i jako já, má i on právo na svůj názor a pohled na věci a události. Když Ti něco nevyžádaného posílal, nemusel jsi hledat nějakou cenzůrní adresu, ale napsat mu - Ross, Tvé názory se mi nelíbí, prosím, neposílej mi je ! Z.R. a měl bys pokoj. Ale jak vidím, Ty se na jednu stranu rád rozčiluješ, ale na druhou se bojíš, aby "to blbě nevypadalo" ! Předně, Hedvíček NENÍ antisemita, tak nevím, proč to srovnáváš s jeho "protičešstvím". Já mu vyčítám tu Prahu, i když je to u něj zaviněné tím, že mnoho Moravanů jsou lokální patrioti, kteří si myslí, že všechny špatné zákony přichází z Prahy, i když je to třeba z Brna, Olomouce, či Ostravy, tak, jak se to domnívali před rozvodem i Slováci ! Ano, jsi opravdu o pár let starší nežli já, ale nechápu, kde jsi vzal právo poučovat mě o tom, jaké si mám hledat kamarády. Nebudu určitě psát Hedvíčkovi, jak a o kom má psát, nejsem kádrovák, anebo cenzor ! Já si své názory podepisuji a nestydím se za ně, ale také si nenechám poroučet co a jak psát, ani od Tebe, ani nikoho jiného. Za to skoro půlstoletí života ve Svobodném Světě, jsem se naučil , že "Já pán, Ty pán !" - Pokud jsi (ještě) Noviny odebíral, snad jsi si všímnul, že současnou Českou republiku ani nehaním, ani nechválím, protože žiji v Austrálii a ve "staré zemi" už jsem 11 let nebyl. Syn a ostatní rodina mě informují dost, ale není to můj vlastní názor a zkušenost. Nehodlám říkat Hedvíčkovi, co a o čem má psát, ba ani Wratislavovi, co má tisknout, proto jsem nepřišel do Austrálie ! Nemá smysl, abychom se hádali o něčem, v čem se rozcházíme, jenom raději odložím návštěvu k Vám, snad se někdy uvidíme na nějakém neutrálním místě, třeba v Sokole, kde, tak jako bylo dobrým zvykem Australanů nebudeme mluvit o politice, náboženství a o práci, jenom o thematech lehkých a hezkých, nebolavých ! Zdraví Sven z Mirandy
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 jara jara | 29. října 2017 v 1:15 | Reagovat

https://youtu.be/gGy25-HRQv0; I tento prumysl prevazne na Slovensku byl naprosto znicen zasluhou Havlovych vstoupencu a nasmyslu, vcetne zlikvidovani bezpecnosti hranic... .
No, vy se teda mate, vy jste alaspon poddani Jeho Velicenstva neb nejak tak. Jen by me zajimalo, kdy bude navracen z Londyna treba symbolicky alespon KOH-I-NOOR, nejvetsi snad diamant na svete?

https://youtu.be/gGy25-HRQv0

2 jara jara | 29. října 2017 v 1:15 | Reagovat

https://youtu.be/gGy25-HRQv0; I tento prumysl prevazne na Slovensku byl naprosto znicen zasluhou Havlovych vstoupencu a nasmyslu, vcetne zlikvidovani bezpecnosti hranic... .
No, vy se teda mate, vy jste alaspon poddani Jeho Velicenstva neb nejak tak. Jen by me zajimalo, kdy bude navracen z Londyna treba symbolicky alespon KOH-I-NOOR, nejvetsi snad diamant na svete?

https://youtu.be/gGy25-HRQv0 :-(

3 jara jara | 29. října 2017 v 11:43 | Reagovat

Se SOKOLSKYM pozdravem NAZDAR-ZDAR. Zucastnil jsem se nacvicovani na Vsesokolsky slet od roku 1947, tehdy jako 5-tilety a pak cvicil, bylo to vsak jiz naposled, po Unoru 1948 diky take tem Milicionarum na Staromaku i ze Ziskova, predku snad take praskacu, jak i mne vyhrozovat???  I snad prasakcu za Hajndrichyady, Fidela, Elektrikare, Pozorovatele, Pepicka ze Ziskova...
.... Nasi chlapci chodi do SOKOLU cvicit jiz od 6 mesicu, "cviceni s todici" na Manhattan NYC a najare vyhrali oba medajle v Severovychodni skupine USA Sokola. Zatim nemuzeme sehnat dostatek deti na Sokolsky slet 2018 v Praze. Prizvali do Sokola mnoho svych spoluzaku. Jak vy v Australii a jinde, pojedete do Prahy?

Toto je jen dodatek v minulemu clanku o Lekarich.
Vygooglujte si take Cesko-Nemecke prevratne zpusoby "Mechanicke Lymfotherapie" a take "Vojtova Metoda rehabilitace" hlavne u deti. Neco fascinujiciho, a na takove urovni leceni neexistujici zatim nic podobneho v USA kde do vas cpou predrazene az 500000% pharmaceuticke svinstvo na leceni Symptomu, ne vsak samotnych nemoci.  Treba lazenskymi metodami, ktere treba v Recku masove zaviraji z Londyna a Brusselu = recky znamena OKOVY", lazenska centra s tisiciletymi tradicemi a zkusenostmi.
Pri mem temer kazdodonnim studium “mediciny” jsem prisel na zajimave odkazy, puvodne v Zurnalu madiciny. Mate neco podobneho take na Vasich klinikach jako moznou doplnkovou lecbu? Puvodem CSR lekari mohou zavest neco podobneho i v zahranici na zvyseny "obraty". Nakonec Klimatotherapie byla jiz zalozena Cechy za 1. republiky treba v Chorvatske Cerkvenica a jinde, dodnes se tam nesou prvky CSR avangartni Architektury, vily s prekrasnymi zahradami. Stoji za to tam treba jit na Kyslikove terrapie a jine. Uzasne ! My pouzivame doma pristroj    2 O3 = 3 O2 poustime kdyz jdeme z domu.
a take VOLLARA, Ziva leciva voda od pH 4.5 az pH 10

1.   Ozonoterapie a Generátor ozonu OZ 300 - revoluce-v-leceni ...
www.revoluce-v-leceni-nemoci.cz/4-prodej/prodej/29-ozonoterapie...
V tkáních pak probíhá zvratný proces rozpadu dvou molekul O3 na tři molekuly O2. Tak dochází k mnohem většímu nasycení kyslíkem, ...

1.   Léčení formou, energií a světlem - Tenzin Wangyal Rinpočhe ...
https://www.databazeknih.cz/knihy/leceni-formou-energii-a-svetlem...
V tibetské tradici se pět elementů - země, voda, oheň, vzduch a prostor - považuje za podstatu všech věcí a dění. Myšlení Tibeťanů je prostoupeno zkou...
2.   Česko se ocitá na špici léčby rakoviny světlem – Novinky.cz
https://www.novinky.cz/zena/zdravi/262607-cesko-se-ocita-na-spici...
Každoročně onemocní v ČR rakovinou téměř 73 tisíc lidí. Každý třetí obyvatel ČR onemocní rakovinou a každý čtvrtý na ni zemře. V roce 2008 ...
3.   Léčení světlem a barevná spektra | ŽIVOTNÍ ENERGIE
zivotni-energie.cz/leceni-svetlem-a-barevna-spektra.html
Zacvicime si s barvami a uvedomime rozdily mezi slunecnim a umelym svetlem. Ukazeme si leceni svetlem a barvami a rozkryjeme vyznam tmy. Lektor: Antonin Fuksa.
4.   Obklopit se světlem. Mocný způsob léčení, který zvládne každý
https://www.celostnimedicina.cz/obklopit-se-svetlem-mocny-zpusob...
Obklopit se světlem. Mocný způsob léčení, který zvládne každý - Představovat si světlo nebo o něm jenom číst mě odjakživa fascinovalo a ...

In my daily “Medical study" I found interesting article
www.bluroom-muelheim.de;
info@bluroom-muelheim.de;  
www.blauepause.at | office@blauepause.at
www.blauepause.at | office@blauepause.atwww.blauepause.at | office@blauepause.at

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama