Zamyšlení nad elitou armády

30. října 2017 v 22:16 | Prislo emailem |  Clanky jinych autoru
V Česku skončily volby a vojensko-politickou scénu opět čeří kalné vody. Ještě před několika měsíci jsme mohli číst titulky o změně velení AČR. Ministerstvo obrany nám prostřednictvím svého mluvčího sděluje, že generál poručík Žižka, který se vrací coby vojenský představitel ČR při NATO a EU v Bruselu bude dočasně v dispozici. Už nám nesdělil, že je to dočasná dispozice před propuštěním. Jakmile to vyšlo na světlo boží, tak se hned píše o tragédii a armádním zděšení. Jinde se dozvídáme o armádních čistkách, protože odchází i generál Linhart a Halenka. I když Stropnický pro Žižku místo nemá, jiní vysloužilí nebo přestárlí generálové spokojeně sedí na trafikách v na UO v Brně nebo Volaréze a nechlubí se souběhem výsluhy a platu, které je vyšší než sto tisíc.

Od posledního hromadného generálského propouštění, nebo snad čistkách, uběhlo pouze několik let. Generálové Hrabal, Rotrekl, Mazurek, Halaška, Sedlák, Prokš byli "odejiti" z různých důvodů. Co na tom, že někteří byli po několika letech tučně odškodněni miliony korun a u dalších se táhne za kauzou hořká pachuť účelovosti a připravenosti. Dodnes se jim nikdo neomluvil. To není v této končině, vlastně v této organizaci vůbec zvykem. Tento účelový úklid vynesl do nebeských výšin jiné generály. Kromě rychlých povýšení následovala také rychlá propouštění (Zbořil, Ložek, Tesařík). Ty co měli "zelenou" se i bez prověrky dostali na místa lukrativní, například do USA. A protože bez prověrky se nelze seznamovat s utajovanými skutečnostmi tak do USA pošleme další dva důstojníky, kteří prověrku mají, a tento náš generál se alespoň během těch let v Americe nemusí trápit. Nová garnitura se musí odměnit a motivovat. Proto se střídají mise v Bruselu, Monsu a dalších místech na velvyslanectvích. V Iráku či v Afganistánu by jim asi dobře nebylo. Generála Adama v souvislosti s kauzou jiného generála sice vyslechneme, doporučí se jeho odchod a tak ho tedy odešleme na již několikátou misi v NATO. To je asi tak všechno, co proti tomu můžeme udělat. Věrné služby se musejí po zásluze odměnit.

Kolo času se však točí dál. Se změnou politické scény jsou potřební noví věrní a tak se "dějiny" opakují. Titulky v masově sdělovacích prostředcích sdělují informace o novém propouštění, které už není tak hromadné a do očí bijící. O některých generálech se ani v tisku nepíše. Podobně jako se v minulosti někteří "uklidili" na bezpečnostní centrum na Univerzitě obrany, některým vytvoříme místo přímo v Praze. Pro Žižku a Linharta místa nejsou a nejspíš ani nebudou. Vždyť jim skončil závazek. Raději nebudeme mluvit o tom, že i jiným v minulosti nebo nyní skončili závazky a místa se jim vytvářejí. Takový generál Košner už místo má i když mu závazek skončil a ve funkci dříve neskončil.

Systém, ve kterém tajemný pan státní tajemník které rozhoduje o bytí či nebytí nejenom generálů, má genitální kariérní řád. Jeden z jeho tvůrců, bývalý generál, sedí na Válečné škole UO v Brně, druhý bývalý generál v Římě. Oběma už skončil závazek a ve věku 65 jsme na vrcholu tvůrčích sil. Že v Brně taková škola není? Pardon, předběhla jsem dobu. Nikoho nezajímá, že zdatného tenistu, téměř šedesátiletého generála Muránského pošleme před důchodem na rok studovat do Spojených států a obratně to zdůvodníme potřebností a závazkem za školu a vůbec nevadí, že školu stejného zaměření už absolvoval. Generálové si na své radě nasypou popel na hlavu, v zápisu konstatují, že ten jejich systém nominací není nijak specifický a do budoucna se musejí vysílat pouze perspektivní osoby.

Personální plánování asi za moc nestojí, když ministr Stropnický prosadí jmenování generálky, pro které se musí rychle hledat místo a tak nastávají pro normálního smrtelníka nepředstavitelné interní personální rošády. Prodloužením místa pro náčelníka generálního štábu se situace zkomplikuje ještě víc a hned máme důvod Žižku propustit.

Armáda má peněz dost, za desítky milionů si může v průběhu let připravit nové generály a pak je zase propustit. Jsou to jenom ti morálně nejlepší jak se píše armádních dokumentech. Na počet vojáků jich máme přehršel, ale daňový poplatník se o tom nedozví a valový kardinál Petr de Richelieu si na MO jenom mne ruce. Stropnický mu jde na ruku a bez jeho podpisu žádný voják nemá prodloužený závazek. Budeme je držet v šachu, a kdo nebude loajální tak tu nemusí sloužit. Vždyť to nějak zdůvodníme. Stále stejná situace, jenom prostředky a skrytý zájem firem v zákulisí se může poněkud lišit. Generál si v Bruselu v pohodě ušetří minimálně pět, šest milionů a s výsluhou 70 tisíc měsíčně nebude nikomu chybět. Důležité je, kdo zasedne po Stropnickým. Že by to byl jeho přítel, náměstek-turista Koštovál, kterého tím turismem na funkci již připravoval? Na klíčových místech mu už dosadil spolehlivé kamarády a tak by to mohlo vyjít. Politiky zjevně netrápí to, co se v zákulisí děje a zodpovědné služby si s tím starosti také nedělají. Nejspíš si myslí, že veřejnost chce být klamána. Čím však takový systém zavání? Nejspíše něčím velmi smradlavým.

Petra V.

 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Luis Luis | 31. října 2017 v 1:07 | Reagovat

A ted jeden vedle druheho budou sledovat , jak bylo vsechno k hovnu . Nihilismus bezmozku. A ti odstraneni muzou bejt akorat radi ze si potom mohli uzit par let normalniho zivota. Teda pokud jim to zeleny mozkovy zakal neznemoznil.

2 Luis Luis | 31. října 2017 v 1:25 | Reagovat

jo Petro, to musi byt strasne mit povahu a k tomu jeste motivaci umoznujici v takovem prostredi uspet.

3 mossada mossada | 31. října 2017 v 10:59 | Reagovat

Vam to jeste nedochazi? Pripravuje se vzajemne vyvrazdeni vsech Slovanu. Bratri spojme se, vzdy nas zradili a zaprodali vydriduchum. Nastolili u nas Fasismus, pak komunismus na splaceni vojenskych dluhu CCCP!
[1]:
USA začaly stavět operační centrum na ukrajinské základně ... - Sputnik
https://cz.sputniknews.com/.../201708115784038-usa-stavba-opera...
Translate this page
Aug 11, 2017 - Americká armáda zahájila stavbu operačního centra námořnictva na ukrajinské ... prostory pro technickou obsluhu lodí a kontrolní stanoviště na území základny. ... V červenci tohoto roku na jihu Ukrajiny proběhla vojenská cvičení Sea ... centra námořnictva USA na ukrajinské námořní základně v Očakově.
První zprávy - Domácí - US Navy staví námořní základnu na Ukrajině
www.prvnizpravy.cz/.../us-navy-stavi-namorni-zakladnu-na-ukraji...
Translate this page
Aug 14, 2017 - Stavební americký námořní oddíl NMCB 1 je je již od dubna v ... ze zemí NATO, dostane americké vojenské základny v rámci této "iniciativy".
Americké námořnictvo začíná stavět námořní operační centrum na ...
svobodnenoviny.eu/americke-namornictvo-zacina-stavet-namorni-...
Translate this page
Aug 10, 2017 - Americké námořnictvo zahájilo výstavbu námořního operačního střediska na Ukrajině, které má sloužit jako „hlavní plánovací a provozní uzel“ ... O_O

Tak kdo je tedy ten mirumilovny budovatel miru blaha lidstva?

4 pepa pepa | 31. října 2017 v 11:55 | Reagovat
5 Fidel Fidel | 31. října 2017 v 13:13 | Reagovat

Konecne rozumni lide prestali reagovat na Jaru a ten pitomec si tady v klidu spamuje. Jen tak dal ignorujte vola. :-D

6 Presne tak Presne tak | 31. října 2017 v 13:21 | Reagovat

[5]:nechal jsem si udelat ten rozbor od 2 kvalitnich firem a je to velmi zajimave - mam predky z vychodu (slovanske) , zapadu (nemecko / francie), severu ( svedsko / finsko) a jihu ( italie a recko),  proste klasicka stredoevropa smeska... a take 2,6 procenta Neandrtalskeho genu (u Evropanu a Asiatu to je od 2 do 5 %)

7 Vitezslav Vitezslav | E-mail | 31. října 2017 v 14:02 | Reagovat

[3]: Mam pro Tebe jen jednu odpoved  slovane.
https://www.youtube.com/watch?v=7MsUU9g63ac

8 Radeji se nepodepisi. Radeji se nepodepisi. | E-mail | 31. října 2017 v 14:47 | Reagovat
9 Liduska Liduska | 31. října 2017 v 14:57 | Reagovat

[6]: O tomto nas informovali jiz ve skole v 1953!
Kalergiho plán: legální genocida evropských národů pomocí míšení ras
archive.is/t0k0R - Translate this page
Nejprve měla být odstraněna demokracie, čili moc lidu, a poté lid sám pomocí křížení. .... A to právě napříč všech současných ras na planetě. ..... Kalergiho plán: legální genocida evropských národů pomocí míšení ras .....
(2) Depopulace.
EUportál - Evropská unie - politicky nekorektní průvodce
euportal.parlamentnilisty.cz/.../6824-zlaty-standard-nad-zlato-rakus...
Translate this page
... obyvatel do dalších zemí, bude ještě pravděpodobnější depopulace Ukrajiny. ... oblbování naších dětí a vnucování jím křížení lidských ras a multikulturalismu ...
?eneva ?enevě ?panělska ?panělsko ?védska ?védsko ?výcarska ...
warxezz.free.fr/direct/wifi/dico/tcheque-divers/tcheque-divers.txt
... depopulace deportace deportovaných deportovat deportováni depot depozit ...... krizencu krizencum krizencuv krizenec krizenemu krizeni krizenim krizeny ...... rarite raritou raritu rarášek ras rasa rasami rasantnimi rase raselina raselinist ...
To jste možná nevěděli. Strana Pirátů otevřeně podporuje ... - EUportál
euportal.cz/AddComment.aspx?ArtId=3197&ParId=14863
Translate this page
... obyvatel do dalších zemí, bude ještě pravděpodobnější depopulace Ukrajiny. ... oblbování naších dětí a vnucování jím křížení lidských ras a multikulturalismu ...
archive-cz.com: avcr.cz - Časopis ŽIVA
archive-cz.com › CZ › A › AVCR.CZ - Translate this page
... Jan Vratislav Želízko Vyšlo v časopise Živa 8 1913 Vliv křížení na krásu ženy ... Stáří zbytků Pithecanthropa Autor Vyšlo v časopise Živa 2 1913 Depopulace ve ... 1910 Mozek různých ras lidských Autor Karel Weigner Vyšlo v časopise Živa 8 ... :-D

10 jara jara | 31. října 2017 v 15:05 | Reagovat

[5]: http://cs.what-character-are-you.com/d/cs/5757/result/35715.html

je tam rada testu, snad se pobavis. A co zdravcko?  Najdete si atke test na opravdove biologicek stari a take na IQ! :-P

11 Fidel Fidel | 31. října 2017 v 15:28 | Reagovat

[7]: Vitezslave. Inteligentni clovek nereaguje na Jaru a jeho picoviny. Ignorujte ho. Dekujeme za pochopeni.

12 Pajer Pajer | 31. října 2017 v 15:42 | Reagovat

To teda hustý, ale ten závěr je děsivý. To fakt nikoho nezajímá. I těmto se dají trafiky, oni sklapnou patky, protože by o ně nechtěli přijít a budou v duchu armádním plnit slovo boží, tedy někoho jiného. I když ty články hovoří o dispozici a propuštění, pan generál s tím určitě bude v historicky krátké době souhlasit. Copak mu asi nabidnou?

13 Drifter Drifter | 31. října 2017 v 19:20 | Reagovat

Jara asi zmenil "Gender Identity" a udelal ze sebe LIDUSKU.:-)

14 Ivoš Ivoš | 31. října 2017 v 22:59 | Reagovat

Pajer to napsal dobře. Žižka odchází, respektuje rozhodnutí Bečváře. Jako správný alibista tvrdí, že nenese za personální politku generálního štábu odpovědnost. Kdo je tedy nese a za co mají generálové odpovědnost? Na co mají generálskou radu? Proč jim státní tajemník podepisuje prodloužení?... https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ze-jsem-byl-v-nato-az-prilis-aktivni-a-nadelal-si-nepratele/r~1f495f08bc8f11e79c7c002590604f2e/

15 Drifter Drifter | 1. listopadu 2017 v 4:58 | Reagovat

[3]:Kraviny ktere muze napsat jen Ruska Propaganda Masinerie. RT News, Sputnik a tak dale.  Jaro jste jako jeden Rusky Troll na internetu, navice se schovavate za jine Nick name.  

Celou Ukrajinskou Krizi vyvolal PUTIN, protoze Ukrajina nechtela byt pod jeho nadvladou. Naopak jsou to Rusaci kdo obsadil KRYM a anexoval.
https://www.reuters.com/article/us-ukraine-crisis-exclusive/exclusive-russia-building-major-military-base-near-ukrainian-border-idUSKCN0R924G20150909

16 Ivoš Ivoš | 1. listopadu 2017 v 8:38 | Reagovat

Pajer to napsal dobře. Žižka odchází, respektuje rozhodnutí Bečváře. Jako správný alibista tvrdí, že nenese za personální politiku generálního štábu odpovědnost. Kdo ji tedy nese a za co mají generálové odpovědnost? Na co mají generálskou radu? Proč jim státní tajemník podepisuje prodloužení? ... https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ze-jsem-byl-v-nato-az-prilis-aktivni-a-nadelal-si-nepratele/r~1f495f08bc8f11e79c7c002590604f2e/

17 Stavební povolení vyřídíte rychleji než v ČR i v Kongu nebo Rwandě Stavební povolení vyřídíte rychleji než v ČR i v Kongu nebo Rwandě | Web | 1. listopadu 2017 v 16:32 | Reagovat
18 jara jara | 1. listopadu 2017 v 16:36 | Reagovat

[11]: FIDELE, POZOROVATELI, Pepicku ze Ziskova, nyni z Toronta.
Uvedomte si prosim, ze kdybyste pracovali u nasi Company v CSSR, USA nebo i jinde, tak bys se se mnou ani nikdy nemohl setkat, neb promluvit, jen s mymi "podvedoucimi". A kdybych nahodou nebyl spokojen s cimkoliv co delas, tak bys byl mnou jednoduse propusten ale se mnou nikdy ani se nemohl videt z oci do oci. Na takove lidi-Elektyrikare typu Ty jsem nikdy nemel cas ani jsem ho neminil utracet... Tak rozumis, a co Tvoji predkove, jsi stale an ne pysny, ze byli v Unoru 1948 na Staromaku jako Milicionari, s rudou paskou a puskou ze Zbrojovky a nadsene rvali pri projevu Klementa Gottwalda? Jak prece slibil Vaclav Havel: Nejsme jako oni, nikdo nebude pronasledovany tak proc jsi ve strachu utekl do Toronta. Do USA by te totiz asi ani nepustili.

Co vcerejsi teroristicky utok truckem na Manhattanu, 6 mrtvych Argentinskych turistu a mnoho zranenych, co je na tom spatneho at jsou lide informovani  pravde ne v katastrofalni demagogii kterou ty sam stale hajis a obhajujes. Jsi asi vlastne skryty propagator snad i Terrorismu? Nazvi s svym pravym jmenem Pepicko, snad typickym lumpenproletari ze Zizkova.
Nic ve zlem a zacni studovat treba Univerzitu 3. veku, jestli ejste na to vubec mas! :-D

19 jara jara | 1. listopadu 2017 v 16:48 | Reagovat

[6]: Jen neco mzajimaveho a nepochopitelneho z Genetickeho vyzkumu a statistiky. Prave lide kteri maji alespon 05% Neandrtalske DNA maji vyssi houzevnatost, vydrz, odolnost, immunitu ale atke ambice. Snad proto, ze Neandrtalci zili a prezivali v dosti tvrdych podminkach, jako treba i v CCCP I z WW2. ...

[15]: Tak si pane Drifter radne prostudujte USA holokausty, sterilizace atd Indianu a Eskymaku, ja s nima I na kratkou dobu zil... at take vy pochopite skutecnou pravdu tragedie native v Americe. Podporovali jsme Indiany-skoly v rezervacich, nakonec nas tam ani nepustili a nakonec zjistilo, ze z celych nadacich jen 90+% slo, zbytek byl snad Rozkraden? Ano, v USA dnes! :-!

20 jara jara | 1. listopadu 2017 v 16:52 | Reagovat

[15]: Mate smulu, v lonskem roce jsme byli v Mukacevu a Uzhorodu, hruza. Ukrajinci se k nim chovaji jako otrokari. My jsem se tam hodne dozvedeli od mistnich, nekteri I pracovali v zahranici.... Je Ukrajina Rozkradenou zemi v cizim majetnictvim, neb snad s vysokou prosperitou, o cemz jsme se nikde nepresvedcili a to na vlastni oci. Ja atm byl i v 1962, daleko lepsi zivot nez tendnesni, depresujici! To je skutecnost, ne propaganda Vazeny Milostpane bez vlastnich vedomosti pravdy! :-)

21 dadula dadula | 1. listopadu 2017 v 23:36 | Reagovat
22 Fidel Fidel | 2. listopadu 2017 v 0:44 | Reagovat

Inteligentni lide nereaguji na Jaru a jeho picoviny. Ignorujte ho. Dekujeme za pochopeni.

23 Luis Luis | 2. listopadu 2017 v 16:15 | Reagovat

Tak jsem si to trochu zanalyzoval.
Jadro generalniho stabu tvori soudruzi nezasazeni vlivem NATO a spicka armady se snazi udrzet takove prostredi aby ridici mista armady byla ideologicky na NATO nezavisla. Je mi jasne, k cemu je to dobre.
Samozrejme cr v NATO je a to prinasi zavazky ktere se i kvuli vyhodam (o prachy jde az na prvnim miste) z toho vyplyvajicim musi plnit. Tim je i obsazovani pozic ve veleni NATO a ruzne jeho skoly kam se musi posilat dustojnici. Samozrejme jde o vyspele soudruhy ale kterym potom pro jistotu uz dale verit nelze, protoze je realne nebezpeci, ze tito dustojnici zjisti o co vlastne v cr jde a jak na tom cr ve skutecnosti je a pak diky jejich inteligenci dochazi k uprave jejich presvedceni. Proto se na kurz posle general Mazurek ktery se za zasluhy napakuje navic dietama a ktery se pak hned posle do duchodu - teda az po vytezeni jeho zkusenosti. I kdyz si nemyslim , ze je veleni NATO zasazeno multikulti ideologii a slunickarstvim, tak je mi jasne ze za Obamovy administrativy tam jeho lide dokazali napachat hromadu skod a zanest manyry nonprofit organizaci. Ostatne proto Trumpuv nazor na NATO.
Osobne si nemyslim ze veleni acr je v tomto s Trumpem az tak zajedno jak by se to kadrovani mohlo vysvetlit. Spis v tom bude ta nenapadna veticka, ktere malokdo priklada jeji stale aktualni vyznam : Se sovetskym svazem na vecne casy a nikdy jinak.

24 Luis Luis | 2. listopadu 2017 v 16:42 | Reagovat

Jakypak srani, zacit konecne vyuzivat praktiky gen.Pershinga jak podobnou situaci resil na Filipinach.
http://nationalpost.com/news/world/donald-trump-tweets-that-suspect-in-fatal-nyc-terror-attack-should-get-death-penalty

25 ppropaganda ppropaganda | 3. listopadu 2017 v 6:13 | Reagovat
26 Prezidentští panáci Prezidentští panáci | Web | 3. listopadu 2017 v 10:30 | Reagovat
27 Smáli jsme se Slovákům ... Smáli jsme se Slovákům ... | Web | 3. listopadu 2017 v 10:31 | Reagovat
28 jara jara | 3. listopadu 2017 v 14:50 | Reagovat

Ano ucinna taktika ktera jedine plati! [24]:
New York attack: Time to suspend Islamic immigration?
[Bryan Fischer] America's immigration policy with regard to followers of Muhammad is foolish, naïve, and exceedingly dangerous. This is not multiculturalism, this is insanity. It is cultural suicide, not cultural diversity.

Strasne se divat na fotky tech vsech nevinnych obeti a ejjich sirotku... . Prezident D.J. Trump vola pro zakaz a trest smrti pro jsechny Zihadisty, on je ale tvrdy, zavreni mesit kde se kaze nenavist a pod.. uvidime. Stoji prelozit tento clanek. Pravy opak EU!
Ano a namocit strelivo do praseci krve, neb v mistech projektu zahrabat praseci vnitrnosti??? Predavam k zamyslemni jak jsem dnes dostal prostrednictvim Veteranu a jinych skupin.

New York attack: Time to suspend Islamic immigration?
[Bryan Fischer] America's immigration policy with regard to followers of Muhammad is foolish, naïve, and exceedingly dangerous. This is not multiculturalism, this is insanity. It is cultural suicide, not cultural diversity ktera zacala v Anglii.

Zakaz do zemi Zapadnich kultur a hlavne, nedat jim zadne  podpory, i pres "Neziskovke migracni projekty- multikul;turalizmu...  vsech muslimu.

Dalsi zpravy jiz stare. Velka zbran je ovladani pocasi-katastrof jako povodne, hurikany, tsunami I zemetreseni, coz ma jen USA a Rusko, pry I posledni hurikany v Americe?

Jen v NYC se budou delat zabrany na zelenych ciklistickych a pesich cestach za cenu asi $50 milionu. A co k tomu veskere priplatky a terrorizovani na letistich a za celou dobu ani nikoho nechytli, kolik to vse stoji a co vse by za ty naklady mohlo byti. At si to vse  spocitate co ceka EU, totalni sebevrazda, nemame toho jiz az prespriliz? :-!
Pry ten Uzbek byl radikalizovan az v USA, prisel na zvlastni visa 2010 "Obama" multikulturalizmu a diverzity.

29 Drifter Drifter | 4. listopadu 2017 v 1:10 | Reagovat

[19]:Jaro, uz toho nech, mas inteligenci Houpaciho Kone, tak na mne ve svych zvastech zapomen, Chytnul jsem te na "Svestkach" dvakrat a uz mi za vic nestojis.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama