Puč či nepuč v armádě...

7. listopadu 2017 v 15:09 | Petra V. |  Co jste si vycinkali, to mate!
Svět je pohybu. Turci nedávno potlačili pokus o puč, Kurdové a Katalánsko by chtěli nezávislost, KLDR a Irán zbrojí stále víc a v zemi to zvané Čechii veliké volby nedávno proběhly. Programy politických stran reagovaly na mezinárodní situaci a předbíhaly se v tom, jak zvýší rozpočet armády a jak budou její rozkvět podporovat. Už se zase tak moc nemluví o tom, že se ze zvyšujícího rozpočtu na armádu vrací zpátky do státního rozpočtu stále víc a víc a v číslech o náboru se jaksi ztrácejí údaje o tom, kolik osob každý rok odchází a jak to v té uzavřené organizaci ve skutečnosti vypadá.

Ještě nedávno představoval v armádě každý osmý voják bezpečností riziko a bujela zde korupce. Martin to dal do kupy (Stropnický) se svojí pravou rukou Péťou. Neopomenul se pochlubit, jak zvýšil prestiž armády navýšením žoldu (nemusí se tolik vracet zpátky do státního rozpočtu). Vojáci sice nemají maskáče, neprůstřelné vesty, boty, tílka, bundokošile, ponožky atd., atd., ale aspoň mají na pivo. Vlastně to tomu rozpočtu moc nepomůže, protože už proskakují zprávy, jaké nákupy se neuskuteční a tak nás po kapkách budou média připravovat na další vracení neutracených miliard. Neschopnost utratit stále se zvyšující rozpočet to "dozajista není", vždycky se najdou "objektivní" příčiny. A za odstranění korupce dokonce Bohouš Martina pochválil (raději to nebudu komentovat). Martin překvapivě nechce i přes "dosažené úspěchy" pokračovat a my se vzápětí dozvídáme o zlatém padáku. Nebo je to odměna za mlčenlivost. Až ti kostlivci polezou ze skříní, bude Martin za lesem, vlastně v Bruselu.

Oslavili jsme také vznik republiky a jednáme o složení vlády. Poněkud zapadlo téma uprchlíků a dějiny bojů s Islámem. Z historie víme, že turecké hordy nedošly dále než k předměstí dnešní Vídně. Co ale už nevíme je, že Česká republika bývá občas kulturně řazena do Orientu, a to i k islámskému světu:

"Kde vlastně začíná Orient? Podle britského historika Andrewa Wheatcrofta pro mnohé Angličany končí barbarský svět u Calais; Henri Massis soudil, že součástí zrádného Orientu, proti kterému se musí bránit římsko-katolický Západ, je i Německo (a ovšem i země slovanské); podle knížete Metternicha ležela hranice Asie na vídeňské výpadovce ve směru do Uher, a kancléř Adenauer prý při vjezdu do Pruska pohrdlivě poznamenával: "Asie". V Poznani se říká: Na východ od Konina Asie se začíná (jde přitom o město ležící daleko na západ od dnešních polských východních hranic) a pro mnohé Poláky začíná na řece Visla; podle obyvatel Varšavy je Asie "na Pradze", tedy v pravobřežní čtvrti Praga. Pro některé Chorvaty pomyslná hranice probíhá Záhřebem. Obyvatelé Bratislavy někdy v nadsázce považují za Orient už oblast za Váhem. Podle mnoha starších a někdy i současných západních cestovatelů začíná Orient, nebo aspoň Balkán, na českých hranicích nebo přímo v Praze. A jeden autor se pokusil o jakési zobecnění: Orient začíná vždy "východně od momentálního stanoviště pozorovatele"."
(Jan Lukavec: Od českého Tokia k exotické Praze. Malvern, Praha, 2013)

Jako náhodu vzpomenul 2. 10. 2017 na TV Barrandov prezident Zeman nepodařený puč v Turecku. Byla by však česká profesionální armáda, o které se dnes všeobecně soudí, že se afghanizovala, schopná alespoň pokusu o převrat? Za skoro stoleté československé státnosti státně slavené 28. října, z níž 30 let je fiktivních, bychom - na rozdíl od Turecka - našli jen několik státních převratů, do kterých by se zapojila armáda. Podobně jako v Turecku ty dva nejznámější - předválečný moravský Gajdův (fašistický) a poválečný český Gottwaldův (komunistický) - měly oficiálně posílit československou demokracii.

V posledních třech letech se ve sdělovacích prostředcích roztrhl pytel s vystoupeními aktivních i záložních generálů, poradců všeho druhu a akademiků, kteří nikdy nezažili dobrovolnou ani povinnou vojnu (často ještě studují) a poučují nás o tom, co kdo má dělat, aby to fungovalo lépe a jinak; hlavně aby nás nenapadli Rusové a hlavně aby nás Američané nepovažovali za parazity a hlavně abychom se všichni tak nějak měli lépe. To v situaci, kdy vrchní velitel českých ozbrojených sil si nechal ve svém standardu ukrást svou (bojovou) standartu a podle tradičních pravidel bitev vlastně válka již skončila. Turecko, Balkán, stejně jako Rusko bylo místní Mekkou národního vojenského strategického myšlení v Brně považováno za vzor, který vedle toho ruského, amerického, britského, francouzského, německého a slovenského stálo zato sledovat. To zvláště, když tu byla více než třicetiletá naděje na jeho vstup do EU a Turci by byli ochotni za spolupráci s některou s evropskou zemí zaplatit. Jak by tedy mohl vypadat vojenský coup d'état, pro který máme z němčiny pěkné české puč zaměňované občas s rozkazovacím způsob druhé osoby jednotného čísla slovesa?

Na různých televizních kanálech během prvních osmi hodin domnělého převratu by postupně vystoupili generálové: Pavel, Mičánek, Šedivý, Šándor, jejichž počínání by komentovala "čapí křídla" ze strategického centra vojenského strategického myšlení. Není jisté, kdo by byl vůbec převrat schopen uskutečnit, protože o armádu jim nikdy moc nešlo, ale komentování věcí v mediích, neboť dotyční už dávno stihli zahltit resortní periodika vycházející s měsíční periodicitou a na internetové stránky ministerstva jim byl přístup omezen z důvodu PR aktivit ministra, jeho přehršle náměstků, Generálního štábu, Vojenského historického ústavu, prezentování výsledků Dukly, politických pracovníků Ondráše a odpovídání na zjevné nepravdy v rubrice na Pravou míru nekontrolovaně šířené úniky prováděné těmi, na které již nezbylo v mediálním prostoru místo a oni také vědí jak by ostatní měli dělat věci jinak a lépe. Shoda by ovšem byla na tom, že je třeba okamžitě zvýšit vojenské výdaje a tak demonstrovat loajalitu NATO.

Generální štáb by se seřadil před budovou GŠ na Vítězném náměstí. Obsazením Moravy by byla pověřena Univerzita obrany, protože zatímco největší koncentrace aktivních generálů je v Praze a okolí, v Brně a okolí je největší koncentrace generálů v záloze a nositelů čestného titulu gšt. získaného usilovným dálkovým studiem během jednoho nebo snad dvou měsíců (kam se na to hrabe socialistické školství). Tím by bylo demonstrováno odhodlání provést vojenský puč. To by se ale asi nepovedlo, jelikož úředníci ministerstva obrany by odmítali věřit, že tlupa tlusťochů v civilu i uniformách je skutečně generalita.

Děkan NDC v Římě vypracoval plán puče. Bohužel si jako doktorský student spletl paprskový graf se síťovým grafem (str. 15). Vývoj puče se proto vyvíjel v kruhu či spíše ve spirále.

Jeden z generálů znám svou znalostí anglického jazyka na "úrovni rodilého mluvčího" před plánovaným výjezdem do Bruselu (kde už v teple sedí) byl pověřen sepsáním a uveřejněním prohlášení: "Demokracie je ohrožena…" Protože nevěděl, jaké i se píše ve slově demokracie, zpozdilo se uveřejnění celého prohlášení k národu. Toho využili ostatní generálové ke komentování dění na programu ČT24. Pokud by však puč neprobíhal za účasti Agrofertu, sdělovací prostředky by se do něj vůbec nezapojily. Nikdo by nepoznal, že by byl puč.

Po výbuchu muničního skladu ve Vrběticích byl problém dostat vojáky do ulic. Vojákyně v AZ Černochová a další poslanci se puče odmítli zúčastnit. Největší problém by byl s tanky. Všech třicet by muselo dojet do Prahy po D1. V Praze by se o ně pohádali. Jediný, kdo má v blízkosti Prahy tanky, je plk. Knížek, ředitel Vojenského historického ústavu. Nicméně všechny zbraně v ulicích by byly považovány za další marketingovou akci typu Bahna, Dny NATO, IDET atd. I tak by Knížek byl úspěšnější, než generálové, neboť jako jediný ví, jaké i se píše v slově demokracie, neboť je absolventem Vysoké vojenské školy pedagogické v Bratislavě, do níž ovšem nastupoval ještě coby do Vojenské politické akademie Klementa Gottwalda (stejně jako mnoho dalších v blízkém okolí pana ministra). Jenom je otázka zda by se chtěl v období puče uvolnit z rychlokurzu generálního štábu v Brně.

Petra V.


 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ghost ghost | 7. listopadu 2017 v 17:26 | Reagovat

Tady je prislovi: Im Linz beginnt's.

2 Luis Luis | 7. listopadu 2017 v 18:04 | Reagovat

Armada mmuze provest puc velmi lehce a uspesne. Sstaci na to vyuzit nejake vyroci ,asi nejlepsi vidim 21. Srpen toje jeste teplo a cas sklizne. Staci vyhlasit mobilizaci a jeji prubeh prezentovat jako puc ( kdo ma zkusenosti z prubehu cvicnych mobilizaci na sklonku bolsevika vi O cem pisi). Nejvetsim problemem by byla reakce obyvatelstva , proto ten srpen - lidi by se okamzite vrhli na rozkradeni urody ( nemam teda aktualni prehled, jestli se v cesku jeste mimo repky neco pestuje). No a pak by byl kazdy s pucem naprosto spokojen , pac kazdy vi, ze v cesku se da nejlepe zit jen v dobe bordelu co vznikne a vydrzi tak deset let po prevratu. No a kdyz by se na tom prizivili Obrtelovi zalozaci a zneuznani milicionari ala Mistni sasek Benda, tak by se pomoci takoveho prevratu dalo vyrobit dostatek novych hrdinu, kteri by mohli zaplnovat funkce ve statnim aparatu zrovna tech deset let.
Z reakce Nemecka a NATO bych strach nemel. Tem je podle zkusenosti z poslednich dvaceti let mozne nalhat uplne vsechno, treba ze jde o multikulti pronato puc.

3 Ivo Ivo | 7. listopadu 2017 v 19:21 | Reagovat

To o čem Petra píše silně připomíná Bratrstvo kočičí pracky. U Foglara to však vždy dobře dopadlo. V této realitě, či pseudorealitě je nastíněná dystopická situace, která nejspíš nemá za současného stavu žádné řešeni. Pamětníci si vzpomenou na to jak dopadl inspektor Cattani. V této realitě to nakonec odnesou ti co jsou nejníže postaveni a ti co neznají ani grafy se povezou s podobnými na vlně ...

4 jara jara | 8. listopadu 2017 v 2:17 | Reagovat

Proc Havel lidumil zrusil veskery velmi vyniosny Vojensky prumysl, byla to snad zrada?  [2]:
My jsme pricestovali v 2016 z Recka do Turecka v dobe nepodareneho puce. Lide vsude s vlajkama, I nasim chlapcum dali ruda trika s tureckym mesicem a hvezdou. A mne I prapor. Byli jsme venku v restauraci, vecereli a poslouchali supervelke TV na namesti, vsude plno, snad cele mesto vzhuru pozed do noci a podpora na udrzeni Turecka a jeho celistvosti a budoucnosti... Jak nam bylo prekladano. Poslouchali jsme na okraji plneho namesti projevy... Vsude disciplina a zadne nebezpeci. Druhy den jsme si prohledli budovu kde pracoval take Attaturk, matku mel krestanku, vyrustal v Soluni, je tam jeho dum jako soucasti Turecke Ambasady, zajimave. Na pripravu na Majdam asi-rozbiti a vykradeni Turecka vedeli predem, tak vse zajistili a pry vsechny "vudce" zajistili a naplnili okamzite veznice, mnoho jich museli pustit aby uvolnili sve mista pucistum.
Bydleli jsme v hotelu naproti mesite, v 5 rano nas vzbudili, mame to nahrane. Snidane neomezena na stresni terase, s nadhernym vyhledem na mesto. Pak jsme si take navstivili Mesitu a u ni studijni prostory pro deti, vychovavajici budouci vudce Osmanske rise. Zajimave a motivacni I pro chlapce. Vsichni jsme meli "krestanske symboly", viditelne a vsude se nam dostalo respektu a hlavne super levny   a kvalitni nakupy, I koreni, Safranu... musi se dovest efektivne smlouvat chovat se s respektem a dustojne jistote. V Podkarpadske Rusi njsme se necitili tak bezpecne jako v Tureckem "majdamu -nezdarenem"

Zazil jsem na plazich Famagusty obsazovani Severniho Kypru Tureckem, slysel kanonady...  byl jsem mezi asi na posledni evakuacni lodi.

Pak 6 denni valku na plazich Egypta, neutikal jsem do krytu ale dival jestli budou nejake akce. Ten Unor 1948 si pamatuji I vyzvy v rozhlase,   ale I nesmyslnne kobercove nalety civilistu Protektoratu RIF a USAAF jen par tydnu pred konce WW2. Takze na svuj zatim pomerne kratky zivot jsem dosti zazil. I 1968, WTC 911, nad hlavou mi na 7 Ave preletalo 1. nizko letici letadlo...  a dalsi kousky, v 2015 az v Barcelone se Skoda Superb... Jiz tehdy bylo citit Katalanskou hrdost a neuznavaji Fasisticke pripojeni ke Spanelsku.
Tak co jeste nas muze cekat, jen ne WW3 a prosim zastavte Migraci vsema dostupnyma prostredky. Jinak pristi generacim v EU mohou mit IQ I hluboko pod 100?
D.J. Trump I pristoupil k deportacim ale o tom se moc nemluvi i o tom plote s Mezikem a hlidanim. :-D  [:tired:]
No mohu rici, ze vubec nemame nudne zivoty, prozatim. O_O

5 jara jara | 8. listopadu 2017 v 16:28 | Reagovat

https://youtu.be/WBy__0sbxJ8;

WW2 ze 100 sovetskych zajatych vojaku, odvlecenych do Nemecka na nucene prace se jich vratilo jen 2 ze 100! Jak mi bylo kdysi receno pri obkliceni 1941, vojaci dostali 1 granat, pusku a jen 10 naboju, na nektere se ani nedostalo, tak zbrane brali tem zranenym a jiz nezijicim.
Nemyslete si, ze valka je pericko. Nedavno zemrel znamy, byl ve Vietnamu, Marinaku. Jeste pred desetiletim to slo jakz takz vzdy ale s potizemi, musel chodit 2x tydne do nemocnice... . Byl nasprejovan 3x Agent Orange. Byl na tom tak spatne, ze se nikdy ani neozenil. Zemrel v tomto lete, kompletne slepy a paralizovan. A jak vim od veteran tak z Blizkeho Vychodu nekteri dostavaji velmi komplikovane az smrtici stavy, stejne jako pracovnici z WTC 911, kteri nemeli masky a dalsi ochrany....
Pry take strelivo z vypaleneho uranu je pekne svinstvo. V Srbsku se rodi I diky tomu degenerovane nebo nemocne deti....

A co se valkama kdy dosahlo? Rozbilo co se pred tim vybudovalo. A ty hruzy vsech a na vsech frontach. "Valka je hrozny Vul"
A k tomu vse je dnes asi vse vsude cenzurovano a nevyhovujici blokovano vsude na snad vsemi.

Jen jedna pripominka.
Hitler zastavil vyzkumy pro vyrobu modernich zbrani, vcetne nuklearnich ktere mely byt hotovy asi kolem 1944. Rekl, ze to neni zapotrebi, do te doby bude valka vyhrana. Ale znovu nastartovat tento projekt, sehnat opet lidi, a pak jiz masove bombardovani. Tak, ze Fasismu bylo konec. A nikdo asi nikdy se nedozvi celkove cisla obeti I tech zranenych...

6 vladimir vladimir | 10. listopadu 2017 v 5:40 | Reagovat

Nas nedostanou, my mame velke strozoky, pekne nac pane.

This latest scandal – goes all the way up to the very highest halls of power, and reveals a problem that lies deep at the core of our capitalist system... a problem that has been allowed to metastasize all out of control in the last generation... and is about to blow...
And when it does it will take the entire financial system down with it.
It will be a misfortune beyond imagining...
To view my latest presentation on the coming Super-Collapse, and how to survive it, please click here... :D

7 jara jara | 10. listopadu 2017 v 15:36 | Reagovat

To vite, ze ztraty Slovanu vcetne nvyvrazdovani byli az 3x vetsi nez Zidovsky holookaust. Meli bychom pro en take postavit pomniky i muzea. At si to uvedomime vsichni I Stredni EU na koho se muzem spolehat. Oni nas stale chteji ponizovat a delat asi z nas sve levne otroky!

8 jara jara | 11. listopadu 2017 v 0:27 | Reagovat

Přeposilám pouze těm, kteří zareagovalli positivně na tu Vltavu.

https://youtu.be/76R0N2GN6Jo;

Placku OF a velkE NADEJE, DUVERA a hlaven nevysvetlitelne najivnosti a nemozne pochopit co se vse deje, vcetne Kozeneho a spol. Z vyspele prumyslove zeme se rozdelilo a vykradlo na skladky odpadu ze Zapadu.
Tak Shalom, Baruch Hashem, a dobry Shabes a pozehnany den Pane. :-)

9 J.V. J.V. | 11. listopadu 2017 v 8:51 | Reagovat

Autorka článku se trochu plete. Vlastně ten autor citace. Geograficky orient možná, ale podle toho o čem píše a současným stavem ve státě to je banana republick. Pobavil jsem se tím grafem. Syn se s tím nedávno seznamoval na základce. Co to asi bylo za doktorské studium. Snad ne v Plzni?

10 ing.nobody ing.nobody | 12. listopadu 2017 v 16:02 | Reagovat

[7]: Slovan je nejvetsi svine v rouse berancim. Podivej se co dokazala slovanska zvirata v Jugoslavii v devadesatych letech. A hlavne se podivej na historii chorvatskeho statu WWII. Debile.

11 ghost ghost | 4. prosince 2017 v 13:52 | Reagovat

Armádě nepučím.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama