Únor 2018

Unaveny manifest o Ceske republice...

28. února 2018 v 18:08 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
(Jdete s temi peticemi uz do prdele!)

I kdyz uz jsem radu let ve spisovatelskem a internetovem duchodu a pisu uz jen minimalne, i tak moje emailova adresa je stale v adresarich mnoha lidi v Cesku a tudiz se v mem emailu temer denne objevuje takova typicky ceska specialita - nejaka petice.

Aby bylo jasno, co vlastne "petice" je: Petice je ponizena zadost poddaneho lidu vrchnosti. - tedy naprosto nemoderni a stredoveka zalezitost. V dobe, kdy jeste cesky narod mel jakous takous kulturu, tak o tom i Alois Jirasek napsal divadelni hru "Lucerna". Ja si to pamatuji ve forme televizni inscenace, v hlavnich rolich Radek Brzobohaty a Kveta Fialova jako pani knezna. Brzonohaty doprovazi pani kneznu lesem na letohradek a celou dobu mele a mele (mozna je mlynar?) o petici, kterou tam snad nazyva slovem "kasaci". Velmi otravna, ale ve srovnani s dily Vaclava Havla jeste porad zabavna divadelni hra.

Petice ze vcerejska mela titul "Nechceme estebaka Babise za predsedu vlady!" - petice a obzvlast ty ceske vzdy vynikaji nedostatkem logiky. Nemam pochyb, ze Babis skutecne udaval pro StB - jen se podivejte na jeho zivotopis - ale zarazi mne to, co se zda vadit autorum petice.

StB byla v podstate tajna police - ekvivalent nemeckeho gestapa za valky - a jako takova byla rizena a podrizena KSC, stejne tak jako gestapo bylo podrizeno nemecke strane narodnich socialistu - tedy NSDAP.

Dovedete si predstavit, ze by Nemci podepisovali petice, ze nechteji za predsedu vlady byvaleho gestapaka, ale to, ze presidentem je byvaly clen NSDAP uz by jim bylo jedno a opakovane by pro nej volili v prezidentskych volbach?

A jsme zpatky u nedavneho prezidentskeho souboje mezi Milousem a Drahousem- jeden byvaly komunista, druhy (udajne) nekomunista, ale zato komunisticky kolaborant a lezdoprdelista v nomenklaturnim zebricku par excellence (kouknete se mlaskave do jeho zivotopisu, jak ho komunisti posilali studovat na Zapad - v dobe, kdy byli slusni lide v base). Bez ohledu na to, ze cesky prezident je v podstate ceremonialni funkce, je to to nejlepsi, co dokaze cesky narod nabidnout? Muzete rict, ze prinejmensim mentalne je na tom cesky narod lepe, nez byli Nemci v nacistickem Nemecku?

Cesky narod se velkym fofrem stava narodem dusevnich trpasliku, oslavujicich sportovce prijizdejici z olympiady v Koreji. Ano, jste maly narod, ale malych narodu je spousta a tyhle symptomy nevykazuji. Ja to vidim tak, ze tak jako v civilizovanem svete vetsina zla pochazi z levicovosti a levicovych ideologii, tak v ceske kotline, v tom zanedbanem pre-historickem krateru po meteoritu, vsechno prameni z geneticke zavisti a z ni metamorfujici se nenavisti. Jsa dlouholetym prijemcem ceske nenavisti, jsem nepochybne kvalifikovan o tomto tematu hovorit dlouhe hodiny.

Cesi tuto kombinaci zavisti s nenavisti privedli temer k dokonalosti a nejen, ze se kvuli tomu dostavaji do izolace v civilizovanem svete, ale prolina to i dovnitr a ceska spolecnost je tim rozleptavana jako plech kyselinou sirovou. Opet poukazuji na ostre rozdeleni spolecnosti pri nedavne volbe presidenta. Rodinni prislusnici nebo i sourozenci se hadali, zda volit Zemana ci Drahose - toho hajzla a nebo tamtoho hajzla?

Driv Cesi, coby sampioni sovinismu, nenavideli jen okolni narody (Polaky, Nemce, Madary, atd.) a sve vlastni emigranty, dnes uz ale je jejich nenavist temer univerzalni a vse-objimajici, hlavne tedy pokud predmet jejich nenavisti ma v sobe neco, co je spravne a nebo je na tom dobre a ma se lip nez oni.

Cesi tudiz nenavidi vetsinu cizincu, Americany obzvlast a emigranty, a kohokoliv ze zemi s vyssi zivotni urovni, kde nemaji levicovy rezim nebo tyranii jako oni sami. Nikdy jsem neslysel o Cechovi, ktery by nenavidel treba Thajsko nebo Tanzanii. Tam naopak radi jezdi na dovolenou, protoze si tam muzou lecit sve komplexy a rikat si, jak jsou oni sami v Cesku na tom jeste dobre. Pro tyranie a zeme s levicovym systemem maji Cesi "pochopeni" a chteji o tom "diskutovat". Bohuzel, nikdo z nich neumi ceknout anglicky a zpravy, ktere jim ceska rezimni media predavaji pochazi z nejhorsich levicovych zahranicnich zdroju (CNN ci Reuters, atd.) a tim padem ani diskutovat se s nimi neda. Cesi jsou v takovem intelektualnim a informacnim Auschwitzu, kde jsou zavisli pouze na tom, co slysi z taborovych tlampacu. Cesi jsou - prinejmensim intelektualne - uz zase za ostnatym dratem. A dobrovolne a jeste si u toho spokojene mlaskaji.

Cesi ztratili (radi a dobrovolne) i ten nejmensi zavan svetovosti a prevladla kultura ruskych stepi a provincialnost, projevujici se rozesilanim stredovekych petici k predani vrchnosti, tu poklonkujici jednomu komunistovi, tu zase jinemu. Kdokoliv se spetkou rovneho charakteru je rychle poplivan, zhanoben a prohlasen za skudce... s poukazem, ze "my na to mame jiny nazor." Z ceskeho naroda zustava uz jen tech 5% (neboli 500 tisic lidi) jeste normalnich a nezmagorenych a ti se pred touto zaplavou dusevni bezprizornosti uchyluji (uz zase) k fenomenu z doby komunismu, tedy "vnitrnimu exilu" ("ja se o nic nestaram, mam zahradku, chodim na ryby a na pivo", bohatsi maji lod zakotvenou v Chorvatsku, atd.). O vsechno jine nezajem. Jejich deti jsou ovsem gumovany v neo-komunistickych skolach a pretvareny v bozi hovadka s mobilnimi telefony.

Je mi lito, ze jste tak dopadli a ze se Ceska republika nemuze zmatorit k necemu lepsimu, ze jste porad zeme krivd a bezpravi, zeme pokrytcu a exekutoru, zeme, kde komuniste nebyli nikdy potrestani a kde komunisticke deti dnes vladnou spolecnosti a jsou milionari, zeme, kde bezcitne zdravotni sestry fackuji nemohouci babicky v LDN a kde si delate modly z nejhorsich grazlu, ktera ta nestastna zeme kdy vyprodukovala. Moc je mi to lito.

I kdyz s Ceskem mam dnes, krome mista narozeni, velice malo spolecneho, nemam ceske obcanstvi, ani trvale bydliste v Cesku, nemuzu tam volit a vetsinu zivota jsem stravil daleko za morem, tak mne Cesko stale zajima (nekricte na mne, ze se o vas tedy nemam starat!) a rikal jsem si, ze by nebylo spatne, kdybych mohl tvrdit, ze k vam tak nejak, byt jen vzdalene, patrim. Ale copak muzu?


Kontrolovana opozice a perestrojka

26. února 2018 v 21:00 | Robert Buchar |  Clanky osvetove
Marshall McLuhan jednou položil své audienci otázku: "Jak se dnes chytají lidské duše? Rybářským prutem, nebo do sítě?" Když nikdo neodpovídal, odpověděl sám: "Ani prutem ani do sítě. Prut se používal v době apoštolů a síť v době Guttenberga. V dnešní době se voda vypustí a vymění. A o to se postarají media".

PERESTROIKA DECEPTION

Velké revoluční změny z konce 20. století - pád komunismu ve východní Evropě a rozpad Sovětského svazu - se nyní všeobecně považují za spontánní výsledek dlouho se hromadících sociálních a ekonomických tlaků, a politický chaos a ekonomický zmatek, které následovaly, za nic více než pomíjivou fázi v nevyhnutelné cestě k dokonalejší demokracii. Člověk si může ale jenom přát, aby to bylo tak jednoduché.

Vysvětlení, kterého se nám dostalo z médií, je iluze. Ignoruje okolnosti, které směřují k hodně odlišnému obrazu dnešní reality a jak k tomu došlo:

•Všech sedm východoevropských komunistických režimů - každý z nich dlouho, neústupně a často krvavě bráněný krutými a všudy přítomnými bezpečnostními složkami - se zhroutilo v perfektní synchronizaci během krátkého období sedmi měsíců.
•Každý z těchto režimů odstoupil hladce a (kromě krátké šarvátky v Rumunsku) bez boje předal mírumilovně veškerou moc nenáviděným a pronásledovaným nepřátelům.
•Všichni noví čelní představitelé vlád souhlasili, že své předchůdce nepoženou před soud za všechna ta desetiletí zločineckého útlaku.
•Východoevropské parlamenty, třebaže stále složené ze skalních zastánců starého režimu, jednohlasně přijaly změny, jimiž se v podstatě zřekly zákonodárné moci.
•Když tyto komunistické režimy padly, tak Sovětský svaz - ten, jenž přes celá desetiletí krutě vojensky zasahoval, aby v těchto oblastech potlačil jakékoliv nebezpečí ohrožující komunistickou vládu - jen pasivně a neškodně přihlížel.
•Potom v teatrální frašce mírumilovně zkolaboval samotný Sovětský svaz a čtyři z jeho základních republik se s malým, či žádným násilím, odtrhly.
•Všechny nové vlády daly do režimu utajení veškeré poznatky a jednání tajné policie (shromážděné během dlouhých let všudypřítomnými informátory) o nových vůdcích a jejich politických spojencích.
•Každý z těchto nových režimů okamžitě odsouhlasil takzvané privatizační zákony, jimiž přecházelo průmyslové bohatství a majetek země na veřejné dražitele (i na některé bývalé legitimní vlastníky) za podmínek "solidních finančních plánů".
•Brzy po předání moci byli bývalí disidenti, kteří dostali vládní funkce, vyměněni za novou vrstvu "technokratů" a víceméně upadli v zapomnění.
•Nahromadily se důkazy, že mnoho národního bohatství bylo ve skutečnosti převedeno do rukou předem vybraných kupců, kteří se dostali do mocenských klanů se silnými vazbami na bývalé komunisty a jejich bezpečnostní a zpravodajské posluhovače ruské KGB.
•V přeměně, kterou političtí analytici předvídali již v počátcích vlády Borise Jelcina, převzal vládu nad Ruskem profesionální důstojník KGB - žádný politik či disident.
•Události v Rusku odhalily těsnou spolupráci mezi FSB, nástupkyní KGB z dob Sovětského svazu, a jejím dlouhodobým subdodavatelem, ruskou mafií.

V roce 1959 Chruščov navštívil Spojené státy, kde tamnímu ministru zemědělství Ezrovi Taftu Bensonovi řekl, že jeho vnoučata budou žít v komunismu. Když ho Benson ujišťoval o opaku, Chruščov údajně řekl: "Vy Američané jste tak naivní. Ne, vy nepřijmete komunismus rovnou jako takový, ale budeme vám dávat socialismus po malých dávkách, až se nakonec proberete a zjistíte, že už máte komunismus. Nebudeme s vámi muset bojovat. Oslabíme vaše hospodářství natolik, že nám nakonec spadnete do náručí jako přezrálé ovoce."

Chruščovovy záměry mně vysvětlil bývalý zástupce šéfa rumunské zahraniční rozvědky Jon Pacepa následujícími slovy: "Veškerá zahraniční politika států sovětského bloku, v podstatě celá jejich ekonomická a vojenská síla, se točila kolem většího sovětského cíle zničit Ameriku zevnitř za pomoci lží. Sověti spatřovali v dezinformacích hlavní nástroj k dialektickému uspíšení světového komunismu. Prioritou číslo jedna pro KGB bylo poškodit moc Ameriky, její úsudek a důvěryhodnost."

Stojí za povšimnutí, že Chruščov neřekl, že "budete žít v komunismu". Neřekl ani to, že "vaše děti budou žít v komunismu". Svým americkým protějškům řekl, že jejich vnoučata budou žít v komunismu. Chruščov připouštěl, že plán Moskvy je plán dlouhodobý, představující desetiletí práce.

KONTROLOVANÁ OPOZICE

V "zániku" komunistického systému sehrála významnou roli kontrolovaná opozice. Úspěch celé operace zavisel na tom, aby budoucí lídři byli pod controlou KGB. Plánovači nového systému si byli vědomi, že toto byla jediná možnost jak využít disidentů k nastolení nové vlády a vytvořit falešnou demokracii pod kontrolou KGB/GRU. Pete Bagley, ředitel CIA operací pro východní Evropu mně sám řekl, že teprve v devadesátých letech zjistil, že veškeré operace které CIA organizovala v Polsku během Studené války byly v podstatě tajné akce KGB za účelem najít a zlikvidovat potencionální zkutečnou opozici. Zkutečná, ryzí oposice v komunistickžch zemích neměla šanci vzniknout.

Podívejme se na příklad Československa. V tom případě musíme jít zpátky do období takzvaného "Pražského jara" v roce 1968. Toto období nám historici dodnes presentují jako povstání lidu, který chtěl vyměnit komunistickou diktaturu za "soocialismus s lidskou tváří", které bylo brutálně potlačeno invazí sovětské armády. Z dostupných dokumentů je dnes známo, že to všechno bylo trochu jinak. Celá operace byla v podstatě předehrou k tomu, co následovalo o dvacet let později - "zrušení" komunismu.

K zrušení současného komunistického systému potřebovala KGB vytvořit opoziční hnutí, ze kterého vyrostou lídři nového budoucího režimu.

•Podle zpravodajské analýzy stranických prověrek z období 1969-1970 vyšlo najevo, že zhruba 800 komunistických funkcionářů bylo vyloučeno ze strany a přesunuto do tzv. rezerv pro potřebu v budoucnosti - jako Charta 77 a podobně.
•Ve zprávě se také konstatuje, že asi 1,120 komunistů emigrovalo - bylo posláno do zahraničí proniknout do opozičních organizací a shromažďovat informace.

V roce 1967 sovětský maršál Matvei Zakharov navštívil Prahu za účelem urychlení náboru "agents of influence" pro americké univetsity, media a vládní úřady. Moskva pochopila, že moc se přesouvá od "staré průmyslové plutoktacie" jinam. Uvědomili si, že budou moci snadno manipulovat americkou veřejnost, když se jim podaří infiltrovat americká media a akademické kruhy.

CHARTA 77
V polovině sedmdesátých let se ilegální disidentské hnutí vyvynulo v tak zvanou
CHARTU 77.

V lednu 1977 byla zveřejněna občanská iniciativa Charta 77.
Z prvních 217 lidí, kteři poepsali prohlášení Charta 77
bylo 156 bývalých komunistů.

Podle historiků byl autorem proklamace CHARTA 77 Jan Patočka.

Jan Patočka byl zatčen v březnu 1977 a na následky výslechu zemřel.

Nicméně někteří disidenti, specielně ti, kteří nepatřili do "skupiny vyvolených" jsou přesvědčeni, že proklamace CHARTA 77 byl nápad Jiřího Diensbiera, agenta KGB.

Jiří Diensbier

•člen komunistické strany 1958-69
•novinář, zahraniční korespondent v Indonézii a USA
•agent vojenské rozvědky krycí jméno "Konferenciér"
•1989-první "nekomunistický" minister zahraničních věcí za posledních 40 let
•vedoucí české sekce CFR (Council of Foreign Relations)

•Proklamace nebyla nikdy zveřejněna v médiích. Byla napsána tak obratně, že kdyby byla zveřejněna, tak by 90% obyvatel nechápalo o čem document vlastě je.

•Operace byla pod vedením KGB za spolupráce se CIA. Celkem 43 příslušníků StB dohlíželo na aktiviy Charty. Každý z nich dohlžel na 5-7 operačních agentů.

•Na konci roku 1977 bylo rozhodnuto na schůzce KGB/StB, že ÚV KSČ nebude o vývoji situace informován a do situace bude částečně zasvěceno pouze 12 vybraných členů.

•Vedení Charty bylo v rokou asi 70-85 lidí, většinou bývalých komunistů. V současné době (2006) přibližně 180 jejich rodinných příslušníků působí na vysokých místech ve vládních orgánech a ekonomice. Tato skupina byla prověřena a schválena jak sověy tak američany.

Během období 1980-1989 Nadace Charty zaplatila 376,000 dolarů za akce Charty 77 v Československu a 1 milion 341 tisíc dolarů na osobní výdaje členů Charty. Dalších 6 milionů dolarů bylo převedeno na soukromá bankovní konta vedoucích osobností Charty.

Nadace Charty byla zpravována Františkem Janouchem ve Švédsku. Když konto Nadace dosáhlo výše milionů dolarů, peníze byly převedeny do Kommerzbank v Hamburku.

František Janouch

•Janouch, člen komunistické strany od roku 1948, pocházel z prominentní komunisticke rodiny a jeho manželka byla občankou Sovětského Svazu.

•Janouch přiznal, že Soros přispěl na Chartu 77 a polskou Solidaritu částkou 7 milionů dolarů, ale také uvedl, že to byla pouze jedna třetina celkové částky, kterou Charta obdržela.

•Janouch přibral "bývalé" komunistické agenty za členy správní rady Nadace. Mezi nimi byl Jan Muhlfeith, počítačový odborník, který měl na starosti databázi Nadace.

Jan Muhlfeith
agent StB *1962, svazek StB č. 165511,
•Po listopadu 1989 se počítačová databáze Nadace "ztratila" a Muhlefeit se stal ředitelem Mikrosoft Central pro střední a východní Evropu.
Podívejme se, kdo byli hlavními architekti Charty 77.


Jaroslav Šabata
•Člen KSČ od roku 1945
•Ze strany vystoupil v roce 1968

Jiří Hájek
•Člen KSČ od roku 1948
•Vyslanec ve Velké Británii 1955-58
•Náměstek ministra zahraničí 1958-62
•Vyslanec v OSN 1962-65
•Ministr školství 1965-68

Ludvík Vaculík
•Člen KSČ
•Novinář komunistické strany
•Vyloučený ze strany v roce 1969

Pavel Kohout
• Člen KSČ
• Kulturní atašé v Moskvě 1949-50
• Redaktor časopisu Československý voják
• Redaktor a analytik v Československé televizi
• Vyloučený ze strany v roce 1969
• "emigroval" do Rakouska v roce 1970

Petr Pithart
•Člen KSČ od roku 1959
•Tajemník výboru pro reformu politického systému
•Studoval na St. Anthony's College v Oxfordu
•Aktivní v Pražském jaru
•Předseda vlády 1990-92
•Senátor 1996

Petr Úhl
•Revolucionář, Marxista a Trockista od 60.let
•Člen Hnutí revoluční mládeže 1968-1069
•Poslanec Národního shromáždění 1990-92
•Člen výboru OSN pro lidská práva 1991-2001

Zdeněk Mlynář
•Člen KSČ 1945-70
•Studoval v Moskvě 1955-59
•Člen ústředního výboru komunistické strany 1968-70
•Vyloučen ze strany v roce 1970
•"emigroval" do Rakouska v roce 1977

PROGNOSTICKÝ ÚSTAV

Speciální institut československé akademie věd byl vytvořen v roce 1984, za účlem najít cestu pro přechod od socialistického ekonomického systému k tržní ekonomice. Byla to přesná kopie institutu se stejným názvem, který na příkaz Jurije Andropova založil v Moskvě generál KGB Michail Ljubimov. Prognostické ústavy byly založeny ve všech zemích východního bloku.

Valtr Komárek
ředitel Prognostického ústavu

•Člen KSČ 1945-1990
•Studoval v Moskvě v šedesátých letech, člen Politbyra
•Poradce Che Guevary na Kubě 1964-67
•Aktivní v Pražském jaru 1968
•generální sekretář Hospodářské rady ČSSR po roce 1968
•Ředitel Prognostického ústavu 1984-1990
•Ministr vnitra v prosinci 1989
•Místopředseda vlády Mariana Čalfy 1990

Zatím co disidenti se těšili plné pozornosti západních médií, prognostici pracovali intenzivně ve stínu utajení připravujíce ekonomické změny. Prognostici byli dobře informováni o činnosti disidentů ale disidenti v poodstatě neměli tušeni o Prognostickém ústavu.

Všiměte si, kdo byli hlavními osobnostmi prognostického ústavu. Tito lidé, ne disidenti, v podstatě převzali v zemi moc po Sametové revoluci.

Václav Klaus
•1966 studoval na Universita degli Studi Federico Napoli, Italy
•1969 studoval na Cornel University in Ithaca, USA
•Pracoval v Českskoclovenské národní bance
•Minister financí 1989-92
•Předseda Občanského fora a ODS 1990-1991
•Předseda vlády 1992-98, resignoval po skandálu odhalení $5
millonového konta ve švýcarské bance
•předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky
1998-2002
•President České republiky 2003-13

Robert Eringer, bývalý agent kontrarozvědky FBI který strávil v Moskvě mnoho let, napsal článek pro deník The Santa Barbara News press, v němž tvrdí, že Václav Klaus je "dlouhodobý komunistický kolaborant, který může být dodnes pod vlivem ruských tajných služeb." Eringer cituje "důvěryhodné zdroje ze zpravodajské komunity" a říká, že Klaus byl zverbován "českou kontrarozvědkou" (pravděpodobně hovoří o československé státní bezpečnosti, StB) v roce 1962, aby "donášel na demokratické reformátory". Podle Eringera Klaus operoval jako utajovaný krtek pod krycím jménem Vodička, infiltroval československé disidentské skupiny a dokonce informoval StB i "o aktivitách českých opozičních skupin ve Spojených státech v období po Pražském jaru". Eringer dále tvrdí, že Klaus počátkem 90. let zničil svůj operativní svazek, který na něj StB vedla, ale nepodařilo se mu odhalit "duplikát (svazku), který byl v říjnu 1989 poslán do Moskvy k úschově." Tento duplikát je podle Eringerova tvrzení uložen u ruské zahraniční zpravodajské službě (SVR), nástupkyni První hlavní správy sovětské KGB (FCD). V prosinci 1997 Václav Klaus resignoval z posice předsedy vlády kvůli skandálu kolem financování ODS a podezření z korupce vzešlé z tajného konta ve švýcarské bance na jeho jméno obsahujíci 5 milionů dolarů. Rok poté se Klaus začal scházet v Praze s residentem SVR. SVR agent v Moskvě řekl Eringerovi, "Otevřeli jsme Klausův operační spis pod krycím jménem Kolešnikov a není vyloučeno, že ho znovu zaktivizujeme." Není jasné jestli Klausova politická kariéra byla obnobena s pomocí SVR ale faktem je, jak poukazuje Eringer, že Klaus si "vybudoval neobvykle úzký vztah s ruským pohlavárem Vladimirem Putinem".

Miloš Zeman
•Člen KSČ od roku 1968
•Jeho StB svazek zmizel v roce 1989
•1993-2001 Předseda Sociálně demokratiké strany
•Předseda Poslanecké sněmovny 1996-98
•Předseda vlády 1998-2002
•President České republiky od roku 2013

Tomáš Ježek
•Člen KSČ od roku 1969
•Studoval na Institute des Hautes Etudes Internationale v Ženevěc
•Poradce ministra finance pro privatizaci národního majetku 1990
•Poslanec České národní rady 1990 1992
•Poslanec Poslanecké sněmovny 1993 1996
•Ředitel burzovní komory 1992-94
•Člen prezídia Komise pro cenné papíry 1998-
2002

Zdeněk Tůma
•1993-95 Poradce ministra průmyslu a obchodu
•2000 2010 Guvernér České národní banky

Jaroslav Šedivý
•Člen KSČ od roku 1948
•1953 pracoval jako tlumočník pro GRU
•1970 strávil 6 měsíců ve vězení
•Po roce 1990 velvyslancem ve Francii, Belgii, Luxemburgu a Švýcarsku
•1977-98 Ministr zahraničních věcí

Jan Mládek
•1998 Náměstek ministra pro ekonomický rozvoj
•1998 Náměstek ministra finaancí
•Místoguvernér Mezinárodního měnového fondu
•2005 Ministr zemědělství

Jiří Dolejš
•Člen KSČ od ledna 1989
•1993-99 pracoval pro Ústřední výbor KSČM
•1999 Místopředseda KSČM

Miroslav Randsdorf
•Člen KSČ od roku 1972
•1990 Náměstek Federálního shromáždění
•1996 Člen Poslanecké sněmovny
•2004 Poslanec v Evropském Parlamentu

Vladimír Dlouhý
•Studoval na Catholické Universitě v Lovanu, Belgie
•1978-89 člen KSČ
•1989-90 Místopředseda vlády ČSFR
•1989-92 Ministr hospodářství
•1990-92 Poslanec Federálního shromáždění
•1992-97 Ministr průmyslu a obchodu

Karel Dyba
•1968-70 Studoval v Kanadě
•1990-92 Ministr ve vládě Petra Pitharta
•1990 Ředitel Economického Institutu
•1992-96 Ministr pro Economický rozvoj
•1997-98 Člen správní rady Komerze Bank
•2007 Velvyslanec a stálý představitel České republiky v OECD

Karel Köcher
•Člen KSČ od roku 1958
•Od roku 1962 agent KGB, krycí jméno Pedro
•V roce 1965 byl "emigrován" s manželkou do USA
•Pracoval pro Rádio Svobodná Evropa
•1970 obdržel PhD na Columbia University
•1972 dostal americké občanství
•Od oku 1973 pracoval jako CIA analyst (na doporučení Zbigniewa Brezinského)
•1984 zatčený v USA a odsouzený k doživoti za špionáž
•1986 vyměněn za sovětského disidenta Natana Sacharanského v Berlíně

Osobou v centru událostí dohlížející na přípravy pro ekonomické a politické změny byl soudruh Rudolf Hegenbart.

Rudolf Hegenbart
•Profesionální komunista
•1968-69 studoval na Universitě Ústřednáho výboru komunistické strany
•Od roku 1969 pracoval pro Ústřední výbor komunistické strany Československa
•1986 - Náměstek ředitele ekonomického oddělení Ústředního výboru a ředitel tzv."Oddělení 13"
•Po Sametové revoluci odešel do důchodu a popřel jakoukoliv účast na událostech.

Hegenbart věděl od KGB o Gorbachevových plánech a byl pověřen přípravou strategie na přesunutí vybraných komunistických kádrů do nové vlády. Po "pádu komunismu" se stal klíčovým kontaktem pro komunikaci s "ilegálnímy" skupinamy, jako byly Charta 77 a Obroda. V srpnu 1989 začal vyjadnávat předání moci a uskutečnění plánu v listoipadu.
Hegenbart také řídil exodus východních němců na západ v červenci 1989 přes německé velvyslanectví v Praze.

Další jeho akce, které stojí za pozornost jsou:
•Těsně před revolucí organizoval cestu Václava Hájka do Vídně vyjednávat s vybranými "emigranty", jako například Vladimírem Mlynářem, detaily o datumu a logistice nadcházejícího převratu.
•Koncept Civilního fóra kde byla vypracována dohoda o předání moci byl dohodnut s Hegenbartem měsíců měsíců před převratem.
•Organizoval sabotážování activit Ministerstva vnitra proti planům nasazení lidových milicí v pražských ulicích.
•Byl iniciátortem podpisové akce za propuštění Václava Havla z vězení. Akce byla řízená StB (všichni signatáři podpisové akce byli komunisté).
•Doporučil všem hlavním aktérům Charty 77 odjet z Prahy na dobu 17. - 19. listopadu. Václav Havel tak unikl zatčení a vrátil s zpátky v neděli 18.listopadu.
•Poté, co se mu podařilo zamezit nasazení lidových milicí do pražských ulic - akci kterou prosazovali kovaní komunisté pod vedením Jaroslava Jakeše - předal moc v neděli v noci 19. listopadu do rukou Charty 77. Dopravu lídrů Charty 77 na mítink zajišťovala StB.
___________________________________________________________

V roce 2006 jsem se neúspěšně pokusil natočit interview s Hegenbartem pro svůj dokumentarní film "The Collapse of Communism: The Untold Story". Hegenbart mně vysvětlil, že Havlovi lidé mu jasně řekli, že kdyby někdy pomluvil tak zkončí v pytli na dně Slapské přehrady.
Poté co v Česku vyšla moje kniha "Revoluce 1989" Hegenbart mi poslal email:

"Vážený pane Buchar,
blahopřeji Vám k vydání výnamné knihy. Právě ji pročítám a ztotožňuji se s mnoha vývody. V sedumdesátých a posléze v osumdesátých letech jsem byl na akademii společnských věd v Moskvě a mnohé myšlenky, řečené ve vaší knize, se tam tehdy přednášely. Kniha je významným prostředkem k poznání změn v zemích východní Evropy i v tehdejším Sovětském svazu."
S pozdravem,
Rudolf Hegenbart

Pro srovnání srovnání přikládám úryvek z recenze českého "odbornika" na oficiální historii Karla Pacnera:
Nedoporučuji: REVOLUCE 1989
"Přečetl jsem si prvních 50 z 220 stránek a knihu jsem odložil. Knihu českého exulanta v USA Roberta Buchara Revoluce 1989, kterou vydalo nakladatelství Brána, nedoporučuji brát do ruky."
Karel Pacner

___________________________________________________________

OPERACE "ASANACE"

1800 lidí podepsalo prohlášení Charta 77.

Během času bylo zřejmé, že disidentské hnutí bylo "kontaminováno" lidmi, kteří by tam neměli být, lidmi kteří nepatřili do "kruhu vyvolených", a StB zahájila operaci ASANACE. Cílem bylo zastrašovat nežádoucí členy Charty 77 a donutit je emigrovat.

Dobrým příkladen je herec Pavel Landovský.

Pavel Landovský byl jedním z nejbližších kamarádů Václva Havla. Co média nikdy o Havlovi nezveřejnila je, že Václav byl něco jako Bill Clinton na steroidech a Landovský mu naháněl do postele ženský. To ale začal být problémem, když Havel dosáhl úrovně potencionálního kandidáta na budoucího Presienta a tak Landovský byl "emigrován" do Rakouska.

280 členů Charty 77 bylo "emigrováno" z Československa během této operace.

Ti, kteří odolali nátlaku, zkončili do konce listopadu 1989 ve vězení a nikdo z nich po "revoluci" nebyl přizván k účasti na hostině vítězů.

Jeden z velice zajímavých character, který si zaslouží zvláštní pozornost, je Jan Kavan.

Jan Kavan
agent KGB

•Syn Československého diplomata, narozen v Londýně
•Jeho otec byl hlavním svědkem v procesu Rudolfa Slánského a odsouzen k 25 letům vězení
•1968 emigroval do Velké Británie
•Studoval v Oxfordu a na Reading Univerzitě
•1974 založil agenturu Palach Press, která publikovala informace o činnosti dissidentů a
• ilegálně přepravovala literaturu Československa
•1976 byl zatčen v Belgii pro pašování drog
•1989 se vrátil do Československa a stal se členem Občanského Fóra
•1990 předseda parlamentního výboru pro zahraniční věci
•1990-2002 Poslanec Federálního shromážděni Československé republiky
•1991 obviněn ze spolupráce s StB (krycí jméno Kato, svazek # 11777/307)
•1996-2000 Senátor
•2000-2006 Poslancem v Parlamentu
•1996 Soud rozhodl, že Kavan, když pracoval pro StB, si nebyl vědomý pro koho vlastně pracuje
• Po zrušení obvinění se stal Senátorem a místopředsedou Helsinského výboru pro lidská práva
•1998-2002 Místopředseda vlády Miloše Zemana a minister zahraničních věcí
•2002-03 Předseda Valného shromáždění OSN

(jeho kariéru na ministerstvbu provazely skandály, včetně vraždy na objednávku novinářky Sabiny Slonkové)

Podle dokumentů, které se našly v StB archivech, byl Kavan KGB agent, který pašoval během normalizace do Československa letáky a peníze pro disidenty ve specielnbě uporaveném autě. Padělané doklady pro tyto cesty byly vyráběny osobou, která byla ve spojení s Carlosem Jackalem. Když StB začala Kavanovy activity v sedmdesátých letech vyšetřovat, KGB nařídila vyšetřování zastavit a spis zničit.


SAMETOVÁ REVOLUCE

A tady je moje nejoblíbenější část Sametové revoluce.

17.listopadu 1989 situace vyvrcholila studentskou demonstrací v Praze kde při střetu s policií byl "zabit" student Martin Šmíd. Zpráva o smrti Martina Šmída byla katalizátorem k veřejnému povstani a k následující rezignaci komunistické vlády.

Když se prach usadil tak se ukázalo, že nikdo zabitý nebyl. Akce byla sehrána agentem StB Ludvíkem Žifčákem vystupujícím v roli studenta Milana Růžičky.

Dodnes, téměř 30 let později, davy a politikové se shromažďují 17.listopadu v místě incidentu a zapalují svíčky na památku zabitého studenta.

Ludvík Žifčák má srandu z toho, že je jediný žijící člověk, který má památník uctívající jeho smrt.


Václav Havel

Po pádu komunisticlé vlády vedení převzalo Občanské forum a nastal boj o příštího Presidenta. CIA investovala do vytvoření image Václava Havla ale vynořl se silný rival kandidující na presidenta - Alexander Dubček.

Zatímco Václav Havel byl více známý a polularní v cizině než doma, Alexandr Dubček byl známý a polularní hrdina Pražského jara.

Havla děsila představa Dubčeka jako kanidáta v presidentských volbách.

Po jednání v Praze Dubček slíbil, že nebude v prezidentských volbách kandidovat a tak umožní Havlovi stat se Prezidentem. Později ale zatelefonoval Havlovi z Jihlavi aby mu oznámil, že své zhodnutí změnil a že kadnidovat bude. Havel a jeho bodyguard Stanislav Milota vyrazili okamžitě do Jihlavy. Po rozhovoru s Dubčekem uzavřeli dohodu. Dubček nebude kandidovat v těchto prezientských volbách výněnou za to, že Havel bude Prezidentem pouze na jedno období a nebude kandidovat v příštích volbách. Jak mně to Milota popsal, Havel nakonec klečel před Dubčekem na kolenou, líbal mu ruce a děkoval za tuto dohodu. Jen se za nimi po odchodu zavčeli dveře, Havel se obrátil k Milotovi a řekl: "Stejně se na něj vyserem!"

Alexander Dubček zemřel po automobilové nehodě dva roky později.

FOND Z

Když Prezident Václav Havel zjistil, že v StB archivech jsou spisy na všechny disidenty, okamžitě nařídil svému ministru vnitra Richardu Sacherovi spisy členů Charty 77 a členů vlády zapečetit a uložit to tak zvaného FONDU Z.
Tento zapečetěný archiv dokumentů byl potom přepraven Janem Langošem na neznámé místo.

Jan Langoš zemřel v automobilové nehodě.
(na rovné rovné opuštěné silnici se srazil s bagrem)

POHLED ZPĚT DO HISTORIE
Major KGB Anatolij Golicyn uprchl v proisinci roku 1961 do Spojených států s informacemi o sovětské dlouhodobé strategii. Poskytl CIA soubor dokumentů včetně jednoho, který popisoval nové vedení odboru dezinformací KGB (oddělení D). Golicyn varoval CIA, že sovětské dezinformace jsou pečlivě vypracovány na podporu dlouhodobého plánu, v němž se váhy moci nenápadně posunou ve prospěch komunistického bloku.
CIA nebrala Golitsyna vážně a povolila mu vydat knihu pod názvem Nové lži za staré. Tato kniha obsahovala 148 předpovědí, mimo jiné:

•Do roku 1986 se do čela Sovětského svazu postaví člověk s "liberální reputací."
•Tento muž zahájí "změny které předčí představy Marxe či praktický dosah Lenina a pro Stalina by byly absolutně nemyslitelné."
•Sovětský systém bude liberalizovaný a liberalizace "bude okázalá a velice působivá." Je možné, že dojde k formálnímu prohlášení o zredukované roli komunistické strany. Její monopol bude navenek omezen.
•Dojde k reformě KGB. Disidenti doma budou amnestováni. Ti v zahraničí se budou moci vrátit a nastoupit do vládních funkcí.

139 of 148 Golicynových pčedpovědí se do konce roku 1993 vyplnilo - přesnost 94%.

"Dějiny jsou rozmarné stvoření. Závisí na tom kdo je píše."
Former Soviet Premier, Mikhail Gorbachev

V červenci 2006 během večeře v Bruselu s Pete Bagleym, bývalým šéfem CIA pro východní Evropu, jsem položil otázku: "Jaký je rozdíl mezi realitou, kterou nám prezentují media a tím co se zkutečně děje"? Jeho manželka bez rozmýšleni odpověděla:"Live in deception or shoot yourself".

___________________________________________________________

P.S.
Gorbačev sám připustil, že během jednoho zasedání, kde ho někdo obvinil, že reformní program Perestrojka nebyl dostatečně promyšlený, odpověděl: "To není Pravda, soudruzi! Když jsem nastoupil do úřadu, tak tam na mě čekalo 102 podrobných studijních prací formulujících co se má dělat." Takže sám přiznal, že Perestrojka nebyla jeho idea. Všechno bylo předem připraveno. A kdo tedy všechno připravil? Andropov.

Robert Buchar September 5,2014

(Puvodni text, ktery mi autor poslal, byl provazen velkym mnozstvim fotografii, vetsinou verejne dostupnych. S fotkami by tento blog byl prilis velky (system ma technicky limit), proto to zverejnuji i bez nich. Jsem ochoten puvodni soubor poslat emailem, pokud autor nema nic proti - nebo to nakonec muze zaslat i on sam, kdyz mu napisete.)

Jak jsem byl vychovavan v ZDS Svatopluka Cecha v Kojetine...

23. února 2018 v 17:47 | Ross Hedvicek |  Clanky vzpominkove a recyklovane
Pani Kveta Horakova, snacha byvaleho ucitele a pozdeji reditele ZDS (ulice Svatopluka Cecha v Kojetine) Horaka, se na mne zle oborila, kdyz jsem se zcela nevinne otazal, zda jeji tchan taky mlatil deti ukazovatkem. Ze pry zda mam dukazy. atd. atd.. Asi patri k lidem, co si odmitaji pamatovat. Odpovedel jsem zdvorile, ze za mych casu uz byl ucitel Horak reditelem ZDS v Kojetine, tudiz uz neucil, ale ze mlaceni deti ukazovatkem tam bylo praktikovano zcela bezne. Delalo se to tak, ze zak byl predvolan k tabuli a musel predpazit ruce a dostaval rany tim ukazovatkem - nekdy to byla tzv. rakoska, taky drevene, ale tenci

Komunisticti ucitele to povazovali za uplne normalni. Jen kousek od Kojetina, v Uherskem Hradisti, stary Grebenicek uplne stejne mlatil politicke vezne. Hlavne pres bosa chodidla. Vypravel mi o tom stary pan Vildunq z Merovic, ten to zazil osobne. My jsme byli jen male deti, takze nas mlatili jen pres ruce, pres chodidla nikdy.

V mlaceni byl nejvetsi borec zastupce reditele Horaka, Antonin Maly, nasrane se tvarici skrcek s ucesem na jezka. Ovsem v sadismu excelovala jinak docela mila a prijemna ucitelka Ludmila Hermanova - ona musela byt bipolarni, proste z extremu do extremu, z rohu do rohu.

Pokud uz nevericne kroutite hlavama, tak dodavam, ze na to mam asi tak 20-25 dodnes zijicich svedku, kteri si na to jasne vzpominali jeste pred nekolika lety. Pokud by se snad zase zmenil vas rezim, tak by si zase nic nepamatovali. Tak to u vas je, tak vy si tam zijete.

Pred par lety jsem sedel na setkani spoluzaku z one zminene devitiletky v tom uzkem salonku restaurace na Hrazi v Kojetine. Naproti me u stolu sedela Jana Kralikova (dnes pry Psotkova), pro kterou jsem mel cele detstvi velkou slabost (naprosto platonickou) a kterou jsem tehdy videl poprve asi po 45 letech. Kdyz jsem ji psal venovani do jedne z mych knizek, tak jsem se o tom nenapadne zminil, jak tehdy byla moji platonickou laskou a ona bez mrknuti oka prohlasila: "A proc jsi tehdy nic nerekl? Mohli jsme s tim neco udelat!"

Vyvalil jsem na to oci a hned mne napadlo, ze "nojo, baby, kdyz je jim sedesat, tak jo jo jo, ale kdyz byly mlade tak ne ne ne a obzvlast kdyz clovek nosil ty osklive bryle s cernou obrouckou, jako jsem tehdy nosil ja". Ale uz jsem na to dal nekomentoval a do knizky jsem napsal neco jako "Me velke lasce z detskych let venuje Rosta". Predpokladam, ze se o tom doma manzelovi nezminovala.

A pak si ke stolu sedla Marta Pichonska, vnucka hospodskeho Hyzdala, co mel hospodu na rohu na Mlynskem kopci a rikali mu "Dacan" a povida: "Rosto, pamatujes si, jak ti Hermanka ve tride mlatila hlavou o zed? To bylo strasne!" A rozvinula se na to tema diskuse a asi dvacet mych spoluzaku se na to jasne pamatovalo.

To bylo tak: Muselo to byt tak v pate, maximalne seste tride, protoze jsem byl porad jeste normalni velikosti (vyrostl jsem az v devate tride), ale uz jsem nosil ty osklive bryle (to jsem zacal nosit ve treti tride) a jeste nas ucila ucitelka Hermanova (a ona ucila jen hudebni vychovu a ta se ucila tehdy jen do pate tridy). A bylo to v prvnim patre, tam kde stavalo v rohu piano a zvenku je na budove ta pametni deska Tomase Kuznika.

Sedaval jsem v druhe lavici pred tabuli, s Jarkem Karhankem. V prvni rade lavic pred tabuli sedavali jen sprti-jednickari - prede mnou Ivana Pospisilova a Ivana Tvrdonova z Kovalovic, v prostredni rade Jana Kralikova a Maruska Januskova a u dveri Pavel Matousek a Pavel Kulfanek. Melo to svou hierarchii, podle prospechu. Jednickari vepredu, ti s horsim prospechem dozadu. Muj vlastni prospech mne kvalifikoval spis dozadu, ale protoze jsem blbe videl, tak jsem byl v druhe lavici - abych videl na tabuli. Protekci jsem rozhodne nemel. Jedinou vyjimkou, co si pamatuji byl Milos Fiala, syn mistniho esenbaka. On byl asi o tri roky starsi nez my a porad propadal, kazdy rok opakoval dvakrat, takze nakonec vychodil devitiletku v pate tride. Mel 15 let, tak ho poslali do uceni na hornika do Ostravy. My jsme ho dohnali asi ve ctvrte tride, rok chodil s nami, znovu propadl, tak jsme ho zase ztratili. A toho nechavali sedet v prvni lavici. Asi z protekce , kvuli tatinkovi.

Oblibena zabava te doby (bakelitove koule klik-klak, kteryma se tlouklo o sebe, prisly az pozdeji, neonove frote ponozky a sbirani cecek byla uplne jina, hodne mladsi generace) bylo rozsroubovat zeleznou plnici tuzku, kterou meli skoro vsichni, byly takove bezove az zlute barvy, az zbyla jen ta kovova trubicka, do toho se nacpal naslineny kousek papiru a z druhe strany se do toho fouklo a strileli jsme s tim, jako Indiani nekde v jizni Americe s foukackami. Rana to byla vzdy poradna, kdyz jste s tim dostali do oka, tak jste meli cerveny flek v belmu nekolik tydnu, jinak to jen stiplo, kdyz jste dostali zasah treba do krku. Strilet s tim po ucitelich se nesmelo, za to byla dvojka z chovani.

Jenda Kozak se spatne neucil, ale protoze byl z Ciganova (dnes pred jejich barakem stoji ta benzinka), tak sedel spis vzadu, asi ze solidarity, s temi, co se tam kvalifikovali opravnene. A o prestavce ho tou foukackou nekdo strelil do krku, nekdo zepredu, ja jsem to nebyl, ale zrovna jsem se otocil smerem dozadu a asi jsem vypadal podezrele. A Jenda sel dopredu a dal mi facku pres celou hubu, ze jsem mel i bryle nakrivo. Jak rikam, tehdy jsem byl jeste porad prumerne velikosti a Jenda, protoze byl z Ciganova, tak musel dbat o status "tvrdeho chlapa", co si nenecha nic libit.

Ja jsem byl vzdy dite velmi klidne az flegmaticke, nikdy jsem se nepral, ale co je moc, to je moc. Dodnes jsem ten typ, co rika "ja si sam nic nezacinam, ale kdyz si zacinate vy, tak tady mate pres drzku!". A vybehl jsem do utoku. Nijak jsem se (z nedostatku cviku) prat neumel, prat se neferove a jako zvire mne naucili az na vojne na Grabstejne pri vycviku QS-1, ale mira nasranosti v ten moment byla tak vysoka, ze se ozval i zdeseny vykrik "Rosta zuri!" Jendu jsem porazil na parkety, dostal ho pod sebe a chtel jsem ho taky zacit fackovat, jenze on byl mrstny jako lasicka a vsechny me rozmachnuti odrazel a zastavoval. Takze jsem ho za ty ruce musel potom drzet jak lezel na zadech na zemi - ale pak mi chybela ruka a nemel jsem ho cim fackovat.

V ten okamzik, protoze bylo jasne, ze prohral a ze jsem silnejsi, bych ho uz asi pustil a nechal to dal byt, ovsem porazeny Jenda Kozak, lezici na zadech a drzeny za ruce, po mne plivnul a trefil se. To mne opet rozzurilo a protoze jsem ho rukama drzel na zemi, tak jsem misto fackovani mu vrazil do hrudniku hlavou, jako kdyz do sebe vrazeji berani nebo mufloni. Myslim, ze jsem mu vyrazil dech uz pri prvni rane, ale pro jistotu jsem pridal jeste par dalsich. Jenda se prestal branit, vyvalil oci a zacal brecet, ja jsem se vratil zpatky do lavice.

V ten okamzik se do tridy vritila ucitelka Hermanova" "Co se tady deje? Jenda byl jeste na zemi, oci plne slz a viditelne se nemohl nadechnout. "Kdo mu to udelal?" A cela trida se podivala na mne v druhe lavici u tabule - a bylo jasno. To na mne mohli rovnou napsat udani a kadrovy posudek se zaverem "Navrat do obce nezadouci!" - jako kdysi napsala tajemnice Kosacka memu otci na MNV.

Hermanova se po mne vrhla tygrim skokem, byla to extremne vysoka a masivni zenska, musela mit pres 180 cm vysky, ja jsem mel tehdy neco malo pres metr a za vlasy mne dotahla na misto cinu, dozadu k vesakum na kabaty, kde uz se Jenda Kozak zesbiral ze zeme. "Podivej se na neho, grazle, jak place! To se dela?" a takove dalsi vyrazy, hysterickou zenskou jste urcite uz nekdy v zivote videli, tak si to muzete predstavit. Celou tu dobu mne drzela za vlasy a cloumala se mnou - byl jsem malej, ted uz je tezsi se mnou cloumat.

A blizkost zdi pod temi vesaky - zlute zamalovano - ji zrejme inspirovala k tomu, ze mi zacala tou mou hlavou tlouct do zdi. Prvni rana byla nejhorsi, pak uz jsem si hlavu chranil strkanim rukou mezi hlavu a zed, ne vzdy se mi to povedlo, celkove tech bouchnuti do zdi mohlo byt tak deset, vic ne. Mili spoluzaci cumeli s hubama otevrenyma. Pak mne zniceho nic pustila "Jdi si sednout do lavice" a sama se postavila pred tabuli a zacala nam vypravet obsah a dej opery Aida od Giuseppe Verdiho. To byla ta jeji bipolarnost - tak ona se uklidnovala. Zeptejte se kohokoliv Hermanova ucila. Dodnes jsme vsichni odbornici na opery. Vzdy kdyz jdu na operu do divadla (naposledy Rigoletto prave od Verdiho v Hummingbird Center v Toronte, dnes se to jmenuje Sony Center) tak si vzdy vzpomenu na Hermanovou a vim, o cem ta opera bude a jak to skonci.

O nekolik let pozdeji (a zopakovala mi to i o 30 let pozdeji, kdyz jsem ji uz jako stary chlap a emigrant navstivil) Hermanova tvrdila, ze jsem byl (spolu s Pavlem Matouskem, na toho jsem nikdy nestacil, obzvlast v telocviku) jeji nejinteligentnejsi zak, co kdy mela. Poukazovala na to, ze uz pri prichodu prvni tridy jsem umel cist (bylo to tak), byla nase tridni ucitelka a ze mne to nemusela ucit. Moje teorie o te inteligenci byla, ze se dostavila mnohem pozdeji, ze se mi v hlave rozsvitilo, kdyz mi tou hlavou tehdy tloukla o zed, ale uz jsem ji to nepripominal. Na to se zapomenout neda a viditelne na to nezapomeli ani moji spoluzaci v restauraci na Hrazi.

A jake z toho plyne pouceni? Ze i ty ruzne pravdy muzou byt platne pouze na urcitych mistech. Napriklad co plati v Cesku, nemusi platit a byt pravda nikde jinde. Priklad? Treba ceske prislovi "Hlavou zed neprorazis." To urcite plati v Cesku, ale v Americe uz ne. Tam totiz nejsou zdi z cihel, malty ci betonu, ale ze sadrokartonu jmenem "drywall" - a ten prorazit hlavou jde. To byla jen basnicka metafora. Uz jako maly, kdyz mi bylo tluceno hlavou o zed, jsem chtel byt basnik. Ovsem me posledni zamestnani v Cesku bylo ridic hovnocucu v lihovare Kojetin. To uz neni zadna metafora, ale moje zivotni zkusenosti.

Preji vam vsechno nejlepsi.V Indii jako v Kojetine...

22. února 2018 v 2:55 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Byli jste nekdy v Indii? Urcite ano, dnes uz Cesi jezdi uplne vsude a bez devizoveho prislibu a i Tonicka a Hanicka jely do Pakistanu a nechaly se tam zajmout jako rukojmi a obratit na muslimskou viru.

Takze pokud jste byli v Indii a jste obdarovani takovym pozorovacim talentem jako ja, pak vam nemohlo uniknout, ze nejpozoruhodnejsi na cele Indii neni to, ze to udajne byla civilizace uz pred 5000 lety, ale prave nedostatek civilizace a civilizovanosti v dnesni dobe.

Ano, vazeni. V dnesni Indii jsou na sebe lide neuveritelne sprosti (jako v Cesku), ale zaroven neuveritelne pokrytecti (taky jako v Cesku) - treba pripad indickeho kastovniho systemu, se zenskymi tak zachazeji prisernym a naprosto necivilizovanym zpusobem (od velmi casteho znasilnovani zen za jizdy v autobusech, pres polevani vdov kyselinou az po hazeni omamenych vdov na pohrebni pyre jejich manzelu, aby tam zaziva taky uhorely - opravdu) az po naprostou kuriozitu, ze tam jednoduse serou primou na ulici! Vazne, proste si drepnou na bobek - na bobku se tam drepi vsude - a vykali se, kde je napadne. Primo na ulici! S uklizenim se nikdo neobtezuje, tak musite davat bacha kam slapete.

Na vyseuvedene jsem si vzpomel, kdyz jsem pred chvili dostal email s nekolika fotografiemi z kojetinskeho nadrazi. Kojetinske nadrazi je az strasidelne osklive a na internetu (zagooglujte si a najdete si to) se kojetinske nadrazi dostalo az do zebricku "10 nejhnusnejsich budov v Ceske republice.

Fotografie upozornovaly na mnozstvi bordelu na nadrazi. Sam s tim mam uz historicky spatne zkusenosti, protoze jsem pred nekolika lety na internetu uverejnil svou vlastni fotku nastupiste a umyvadla z tehoz nadrazi a kojetinsti troubove mne nejen ze za to dali do klatby jako Mistra Jana Husa, ale jeste mne vyhodili z diskusniho fora Kojetinske novoty. Proste pokrytci jako v Indii! Drzkate stokilove panmamy rvaly, jako by je nekdo pichal vidlema trojkama, jak pry ja delam ostudu Kojetinu! Delam ostudu ja a nebo kojetinske nadrazi? - to jsem jim nebyl schopen vysvetlit.

Soucasne fotky zobrazuji bordel a odpadky na kojetinskem nadrazi, vcetne injekcnich strikacek, zanechane tam fetaky a bezdomovci - je to urcite vhodne misto na nedelni prochazku mladych maminek s detmi, ze ano. Doprovodny text pravil, ze je tam toho bordelu nejmin na 10 kontejneru - vcetne prerostleho porostu v arealu.

Pokud se mne zase drzkate stokilove panmamy budou snazit umravnovat, pak pravim: Zamerte se na bordel samotny, nikoliv na autora kritiky!

A ze v Kojetine jeste neserou po ulicich jako v Bombay? Vsechno bude, mili rodaci, vsechno bude! V brzku!


CR - zeme zavisti, nenavisti, zakazu a pokut...

21. února 2018 v 19:06 | Okopirovano z ceskeho bulvarniho tisku |  Clanky osvetove
Ceske letectvo...

13. února 2018 v 19:10 Clanky osvetove
Ceske letectvo - to jsou ti kluci, co maji ocelove ptaky - to jsou vsechno dokonali profesionalove.

Stihacky Gripen odstartovaly v lonskem roce celkem 11x - zhruba jedenkrat za mesic a pak meli mesic dovolenou. Jeden mesic - tak dlouho trva ceskym vojenskym profesionalum nez tu svedskou sunku pripravi k letu.

Podle náčelníka generálního štábu Josefa Bečváře se česká armáda loni podílela na jedenácti zahraničních operacích, v nichž se vystřídalo přes osm set vojáků. Osm set lidí bylo také vyčleněných pro potřeby sil rychlé reakce NATO a pro EU. Jedenáctkrát musely v rámci takzvané ostré hotovosti startovat stíhačky Gripen. Armáda se pozvolna personálně naplňuje, útvary byly v průměru obsazené z 83 procent.

800 vojaku a armada se personalne naplnuje - takze kdyz to tak pujde dal, tak za chvili bude mit Armada Ceske republiky tolik vyskolenych profesionalu jako ma papezova Svycarska garda ve Vatikanu.


 

Korfu paradigma...

7. února 2018 v 16:56 | Ross Hedvicek |  Clanky civilizovane...
Vetsina z vas, komu tedy pismenka nejsou nepritelem, urcite kdysi davno cetla knizku (prinejmensim v ceskem ci slovenskem prekladu) Geralda Durrella O me rodine a jine zvirene - byla vydana i za komunistu, nebyla zakazana.

Minuly tyden jsem stravil nekolik veceru sledovanim televizniho serialu, zalozeneho na teto knizce a jejich pokracovanich. Durrellova rodina, vedena ovdovelou matkou se ctyrmi detmi se pristehuje na recky ostrov Korfu za ucelem lacinejsiho zivota v prijemnejsim prostredi. Je to nejaka BBC produkce asi dva roky stara, mam to na DVD a je to velice prijemna a humorna podivana, mohu vrele doporucit. Ani vzdalene to neni neco jako svedsky serial Raskenovi, ktere davala v mem mladi Ceska televize, aby zhlouplemu narodu vysvetlila, jak neuveritelne tezky je zivot na Zapade. Raskenum totiz chcipla krava, aby bylo jasno a pokud jste prilis mladi na to, aby jste si to pamatovali.


Sved se ovsem vyskytuje i v serialu o Durrellech na Korfu a jmenuje se Sven. A chce se ozenit s Durrellovou matkou Louisou, vdovou a hlavou celeho klanu. Na zacatku zachrani zivot nejstarsimu synovi Larrymu, kdyz mu vyoperuje zanicene slepe strevo. Sven neni chirurg, je chovatel koz (asi jako Stanislav Penc) a nikdy to predtim nedelal - no je to cele zajimave. Durrellova maminka na nej taky bere, takze naplanuji svatbu, ale den pred svatbou ten nejstarsi syn, ten s tim slepym strevem, objevi, ze Sven je tezky a nepolepseny homosexual, ktery se ozenenim chce "vylecit" - napred slepe strevo a ted leceni homosexuality - no parkrat jsem se zasmal. Takze svatba se zrusi a misto toho usporadaji velkou party na terase u domu nad morem a Sven tam hraje na tahaci harmoniku. Poetika prozarena sluncem

Sven je ale v kazdem pripade sympatak a ma tam radu docela humornych hlasek. Jako treba, ze cim delsi dobu je ze Svedska pryc, tim mene je vlastne Svedem. A na prstech spocita, ze ted uz je Sved jen na 38%. Louisa Durrell na tom byla jeste hur, protoze se narodila a vyrostla v Indii (byt geneticky bila Britka) a v Anglii zila jen kratce, nez se prestehovali na Korfu.

Mne to pobavilo a zaujalo, protoze jsem se s necim takovym setkaval i u sebe, kdyz jsem byl a prilezitostne stale jsem obvinovan patronizujicimi vlasteneckymi Cechy (obzvlast kdyz nekde napisu neco kritickeho, naposledy o te vasi jebnute volbe prezidenta) ze " proc to kritizujes, vzdyt ty jsi vlastne taky Cech!!!"

Tak hovno, mili vlastenecti soukmenovci. Ano, narodil jsem se tam a vyrostl (vsichni Durrellove se narodili a vyrostli v Indii a nebyli Indi), mluvim a pisu cesky lepe nez vetsina z vas a jsem odbornik na chapani vasich psychoz a predsudku. Ovsem podle DNA testu (opakovano trikrat, nemohl jsem tomu uverit) mam k cesstvi dale nez vy do Moskvy (mnozi z vas to maji jen kousek), a vetsinu zivota, pocitano na roky, jsem ztravil mimo Cesko za oceanem. Kdysi v zemedelske skole v Prerove jsme se ucili v biologii (a daval jsem pozor, byl jsem strizlivy, do hospody k Dorkovi do Michalova jsem nechodil), ze uplne vsechny bunky v lidskem tele (vcetne kosti) se obnovuji kazdych sedm let - stare bunky odumrou a nove je nahradi, tak to funguje. Takze kazdych sedm let jste vlastne uplne jiny a novy clovek! Pocitam, ze tuhle biologickou teorii znaji vsichni v Cesku a hlavne ti byvali komuniste a kolaboranti, co je tam porad znova a znova volite do funkci. Vzdyt uz to jsou dnes uplne jini a novi lide, kteri s tou minulosti nemaji nic spolecneho, podle casu obnovovani bunek jsou uz od sve komunisticke a kolaborantske minulosti vice jak ctyrikrat vzdaleni!

Takze co plati pro nejake komunisty, musi (podle ceske logiky) platit i pro mne a tak (s pouzitim kalkulacky) sve vlastni cesstvi odhaduji tak na 5 procent. Maximalne 6 procent! Ale zustante v klidu, vsechno z te zeme zavisti a nenavisti, ktera existuje v tom krateru po davnem meteoritu (zvane Ceska kotlina) si pamatuji. Nektere veci se nedaji zapomenout, bez ohledu na sedmilete obnovovani bunek v lidskem tele. A mozna je to tak dobre.

Ja vam rozumim a snazim se vas pochopit, mi davni soukmenovci ze zeme zla a bezpravi, z arealu nicoty, ktery by meli znovu obehnat ostnatym dratem s betonovou podezdivkou, aby ten jed z vasi zeme neprosakoval do zahranici a i kdyz mi to urcite nebudete verit, tak vam preji vsechno nejlepsi.