ANO tak si tady v Brně ŽIJEM

25. května 2018 v 23:34 | Frantisek Zela |  Clanky jinych autoru
V poslední době vzbudilo v Brně rozruch chystané divadelní představení "Naše násilí, vaše násilí" ve které Ježíš sestoupí z kříže a znásilní muslimku. Propagátoři a zastánci hry počínaje brněnským primátorem Vokřálem (ANO), jeho zástupcem, náměstkem pro kulturu Matějem Hollanem (Žít Brno) či ředitelem Národního divadla v Brně Martinem Glaserem se svým početným ansámblem na obhajobu hry kupí až fanatickým způsobem jeden hloupoučký argument za druhým.

Primátor, náměstek a ředitel uznávají, že hra mnohé osoby uráží. Tvrdí, že scéna znásilňování je umělecký obraz a musí se chápat v souvislostech. Tito propagátoři si nechtějí uvědomit, že pro mnoho lidí je v těchto souvislostech uváděná scéna nechutné porno, které uráží křesťansky smýšlející osoby. Infantilně si nechtějí připustit, že veškeré náklady na uvedení této hry platí ze svých daní osoby, které tato hra uráží.

Vzhledem k tomu, že herci, údajně muslimové přijedou až z Chorvatska, rozhodlo se vedení města Brna sponzorovat tuto perverzní hru z veřejného rozpočtu částkou 284 tisíc korun - cožpak v Brně nejsou potřebnější projekty?. V této částce není z veřejného rozpočtu, tedy daní, započítána odměna pro herce, jejich cesta a bytování, plat policistů, kteří na sobotní (26.5.2018) hru budou dohlížet, platy organizátorů, pronájem divadelních prostor atd.

Bohužel ani při takto finančně náročném představení není divadlo schopné na svých stránkách informovat veřejnost, jaké nové sexuální praktiky nám herci doporučí. Možná to neví ani ředitel divadla Husa na provázku Petr Oslzlý se svými zaměstnanci.

Herci, muslimští Chorvati, nám ve hře předloží otázky, nad kterými se máme zamyslet. "Jsme si vědomi, že naše bohatství závisí na mrtvých na Blízkém východě? Truchlíme kvůli obětem teroristických útoků v Evropě stejně jako kvůli obětem naší zvůle v Iráku nebo v Afganistánu?"

Pana ředitele Glasera by se měl někdo zeptat jeho vlastním tvrzením, zda by legitimní součást evropské divadelní kultury mohla uvést v evropských zemích, potažmo muslimských, pedofilní scénu ze skutečného života, kterou by hráli třeba katoličtí herci a ve které "prorok" Mohamed przní devítiletou dívku? Neoliberální propagátoři této hry, včetně muslimského režiséra a herců, nejspíš neznají křesťanské zásady, které Kristus hlásal.

Počet divadel v České republice neustále roste. Padesátka divadel a soborů, které měly svou činnost placenou z daní poplatníků a která byla v provozu před rokem 1989, se mnohonásobně rozrostla. Zůstává otázka, zda by se při uvádění takových her a vlastním financování, které je v mnoha státech běžné, početná skupina herců a organizátorů uživila.

 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sérgej Čéšskij Sérgej Čéšskij | 25. května 2018 v 23:58 | Reagovat

A ovce je budou znovu a znovu volit. Skoro jako v tom vtipu když Husák chtěl zemřít mučednickou smrtí ušlapán davem. Obrátil se k ovcím na Václaváku, zakřičel, že vše zdražuje o tisíc procent a ať mu ovce políbí zadní část, stáhnul si kalhoty a čekal až ho ovce převálcují. Po chvílce ticha otočil hlavu a ejhle. Viděl jak se ovce řadí do dvojstupu a začínají skandovat "Ať žije Vokřál a Hollan a Glaser... vlastně nééé - ať žije Husák!

2 Vitezslav Haramule Vitezslav Haramule | E-mail | 26. května 2018 v 0:04 | Reagovat

Satan nemuze urazit Krista.To by si mel Oplzly-Oslzly uvedomit. Zacinam rozumet proroctvi slepeho Mladence.Praha-Brno,Buh to vezme z jedne vody nacisto.

3 Vitezslav Vitezslav | E-mail | 26. května 2018 v 0:24 | Reagovat
4 ibrahim ibrahim | 26. května 2018 v 0:55 | Reagovat

Jak Jezis muze delat tento akt jeset 6 stoleti pred vznikem Islamu, jaka volovina, ubozacci? Toto je blasphemy, rouhanio a za to vsem asi bude misto v Zaru Pekel. nebude to ale pro ne sranda

https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Bjiny_isl%C3%A1mu;
Klíčová událost je tzv. hidžra roku 622, kdy Mohamed se svými přívrženci přesídlil ...

https://www.pf.jcu.cz/stru/katedry/pgps/ikvz/podkapitoly/b05cizinci/04/04.pdf
Vznik islámu. Muslimové věří, že když Muhammad (narozen roku 570 v Mekce) dovršil svých. 40 let, dostalo se mu poprvé Božího zjevení prostřednictvím ... křesťanství aneb jak vznikl islám
http://www.ragauian.cz/vznik-islamu-a-tajne-dejiny-krestanstvi-aneb-jak-vznikl-islam-doopravdy-kdo-stvoril-koran-a-proc-papezsky-vatikan-kamaradi-s-muslimy/
3. leden 2016 ... Ukončili jsme putování historií v okamžiku, kdy po založení státního ... Vznik islámu — pohádka pro ovečky — aneb historii píší vítězové.

Stručné dějiny Islámu | cejsk

https://cejsk.signaly.cz/0710/strucne-dejiny-islamu;
... Jde skutečně o stručný výřez z dějin Islámu a muslimů, tak že pokud chcete proletět touto ... Vznik Islámu je patrně spjat s konfrontací s nějakou ...

Islám a historie islámu | Apu.cz

http://www.apu.cz/islam-a-historie-islamu;
... Islám je nejmladší z velkých světových náboženství. ... Korán ve skutečnosti vznikal mnoho let, sám Muhammad prý neuměl psát, a proto ...

Islamismus, nebo politický islám? | CSPII
https://www.cspii.org/cz/blog/islamismus-nebo-politicky-islam
Díky této dualistické etice islámu, kdy si jednotlivé principy navzájem protiřečí, .... Krátce po zániku posledního chalífátu vzniká v roce 1928 Muslimské bratrstvo ...

Církev v době vzniku islámu (7. století) | Getsemany

https://www.getsemany.cz/node/872;
Z dnešního pohledu se zdá, že jednou z nejvýznamnějších událostí, nejenom sedmého století ale náboženských dějin vůbec, byl vznik islámu a v jeho důsledku ...

http://www.myty.info/view.php?cisloclanku=2005030007;
.... Je však zřejmé, že skutečná historie vzniku islámu neodpovídá tradičnímu výkladu.
Za vznik protestantismu muze anglicky kral mJindrich a jeho 7 zen ... odloucil se od Vatikanu osvobodil od dani a soudu z Vatikanu a tim pozdeji vznika Prumyslova Revoluce a vse za ni, zjednodusene.

5 Luis Luis | 26. května 2018 v 4:45 | Reagovat

Je potreba mit na pameti ze osidlovani vsech uzemi muslimy bylo provadeno mecem a to velmi krute, muzsti prislusnici podmanenych uzemi byli  popraveni anebo prodani do otroctvi ( to je zvyk u muslimu dodneska) a zeny a deti si vitezove rozebrali a asimilovali do svych kmenu.
Takze ty muslimske herce vzit , narezat jim co se do nich vejde a hnat svinskym krokem odkud prisli. Rozhodne netrpet dobyvani ted kulturniho prostredi takovym junkem.
Na takove predstaveni muze jit jen naprostej ignorant a debil , proto asi ta dotace za neprodane vstupenky.

6 Luis Luis | 26. května 2018 v 5:10 | Reagovat
7 Luis Luis | 26. května 2018 v 5:24 | Reagovat

To jsem nevedel, ze Babrak Karmal mel politicky asyl v cesku. To mi vysvetluje sakra hodne o tom jak se ke Karmalovi prichomytl muj otec.
Rosto, toto je dalsi ceskej sajrajt vedle polni nemocnice v Korei.
Na to jak mala zeme ceskoslovensko bylo tak to je neskutecny jak jeho obcani dokazali strkat nos a podstatne ovlivnovat mezinarodni udalosti.
https://www.securitymagazin.cz/historie/storm-333-operace-specnaz-ktera-zahajila-sovetskou-okupaci-afghanistanu-a-ceskoslovensky-podil-na-ni-1404060200.html

Jestli to tady cte nekdo kdo ma nejake podrobnejsi vedomosti o techto vecech , snazne a moc prosim napiste to sem ci to poslete Rostovi emailem.

8 jkorcak jkorcak | Web | 26. května 2018 v 6:52 | Reagovat

Řešení je skutečně nasnadě. Ať si tohle svoje svinstvo financují sami. Však s tím mají bohaté zkušenosti ještě z doby svých začátků, nemýlím-li se. Už minula doba soc.totality, kdy si mohli dovolit zahazovat nebo nechat shnít v pekle talenty a starali se jen o svoje známé, a to všechno za peníze daňového poplatníka, který byl odsouzen odstartovat svou budoucnost ve fabrice, kde byl za své mládí trestán harasováním ze strany velkých i malinkatých šéfíčků, zatímco jeho starší kolegové (a hlavně kolegyně) jej vesele udávali a špiclovali jej na každém kroku. Když si vzpomenu, jak jsem začínala jako nezletilá ve fabrice a srovnám to s dnešním módním hnutím ublížených Me Too, tak se musím hořce zasmát. Nejenomže vás uvěznili ve fabrice, kde neexistovala ani minimální šance bránit se jakémukoliv harasmentu, kde vám stopovali na hodinkách, jak dlouho se sprchujete a NESMĚLI JSTE SE VE SPRŠE ANI ZAVŘÍT, nejenomže vás málem udřeli k smrti, ještě vám místo vzdělání strkali do TV poučnou kulturu o tom, jaká jste to dělnická a tudíž vládnoucí třída. Jak je to možné, že jsem si jako vládnoucí třída připadala ve svých sladkých 16ti špinavá, ucouraná a na umření a abych se z toho pekla vyhrabala a neumřela, musela jsem podvádět! Kde byli divadelníci se svými experimenty, novináři se svými informacemi, právníci se svým harasováním a zákony se svými zákazy dětské práce?! A teď nám na ta naše prkna, která znamenají svět vnutí ještě chorvatské fašisty a muslimy, kteří urážejí Krista, jak by si to ani bolševik nedovolil! Kdyby tohle udělali Mohamedovi, tak je za to popraví a ještě je před smrtí znásilní, aby se nedostali do nebe. Takové tam mají totiž zákony. Když má být nějaká žena popravena, tak ji nejdřív znásilní a potom teprve uškrtí nebo podříznou, aby se náhodou ještě jako panna nedostala do nebe! A tihle nás budou poučovat o naší kolektivní vině, kterou oni sami odmítají! Tohle oni dělají s demokracií!

Seberte jim peníze. Já jsem pro. Ať si ty svoje srágory, které nevím proč nazývají experimentální, financují sami. Nám také nikdo zadarmo nic nedá a to přitom nikoho neurážíme! A proč můj komentář administrátor blogu Rosťovi nechce pustit. V tom vašem zparchantělém paskvilu na demokracii už zase zavádíte cenzuru

9 A pan doktor A pan doktor | 26. května 2018 v 8:30 | Reagovat

o nicem nevedel a nevi.... aneb prasata u koryta 30 let po sametove revoluci :)

https://zpravy.idnes.cz/martin-roman-rene-foltan-unipetrol-du6-/domaci.aspx?c=A180524_183914_domaci_lva

10 Sri Josef Malyarpan Pepa Guru Maha Nos Ji Sri Josef Malyarpan Pepa Guru Maha Nos Ji | E-mail | Web | 26. května 2018 v 10:34 | Reagovat

Brnensti umelci slozite sdeluji svetu, ze islamsti zmrdi maji za ukol od eu znasilnovat krestanky.

Socha brnenskeho mohamedanskeho sulina na jejich hlavnim namesti je toho nazornym prikladem a symbolem.

Brno?

Br! No!

11 Mikeš Mikeš | 26. května 2018 v 12:02 | Reagovat

[7]: Velmi zajímavé, akorát mi není jasné, co to má společného s tímto článkem.

12 Největší porevoluční kšeft jsou exekuce. Kam se hrabe Bakala nebo Kožený Největší porevoluční kšeft jsou exekuce. Kam se hrabe Bakala nebo Kožený | Web | 26. května 2018 v 13:28 | Reagovat

Největší porevoluční kšeft jsou exekuce. Kam se hrabe Bakala nebo Kožený
https://zpravy.tiscali.cz/nejvetsi-porevolucni-kseft-jsou-exekuce-kam-se-hrabe-bakala-nebo-kozeny-313503

13 Luis Luis | 26. května 2018 v 14:51 | Reagovat

[11]: to se vyvinulo uz na predchozich Rostovych blogach ci blozich, ze je to i vseobecne diskusni forum nejenom ke clanku a jak jsi si mohl vsimnout, slouzi to pak i jako namety pro dalsi clanky.

14 Kvůli viru hloupne 80 procent lidí, mění se psychika člověka, léčíme jen některé, říká Flegr Kvůli viru hloupne 80 procent lidí, mění se psychika člověka, léčíme jen některé, říká Flegr | Web | 26. května 2018 v 17:47 | Reagovat

Kvůli viru hloupne 80 procent lidí, mění se psychika člověka, léčíme jen některé, říká Flegr
https://video.aktualne.cz/dvtv/kvuli-viru-hloupne-80-procent-lidi-meni-se-psychika-cloveka/r~1d4023a858df11e8a72bac1f6b220ee8/

15 marty marty | E-mail | 27. května 2018 v 9:02 | Reagovat

Je to jako Overtonovo okno...hranice se posouvaji do dvou extremu, az se cast uprostred ovlivni tak, ze prijme extremy za sve. Je treba si uvedomit, ze muslimove sveho Boha tak cti, ze ho nesmi ani zobrazit; maximalne mohou napsat jeho jmeno. Krestane si SAMI nechaji sveho Boha zneuctit, zhmotni jej a pripisi mu perverzitu, kterou sami odsuzuji, aby jej ucinili sobe blizsimu. Vzdy bude tak, jak to dovolime. Kdyz se v Praze instaluje potouchla lavicka za 800 000, ackoli tam jsou mraky ubozaku bez bydleni, deti se odebiraji rodicum z duvodu chudoby!!!, tak me vubec neprekvapuje Brno, ktere z penez danovych poplatniku zaplati 300 000 zahranicnim hercum, aby predvedli dekadenci, hodnou stareho Rima.

16 Monthy´s Python Monthy´s Python | 27. května 2018 v 9:26 | Reagovat
17 ghost ghost | 27. května 2018 v 18:27 | Reagovat

[1]: Kakejpepicku.

18 Milan Janča Milan Janča | E-mail | 28. května 2018 v 14:31 | Reagovat

Byl jsem tam v sobotu taky, demonstrovat proti teto prasarne:"Frljič id u pičku materinu!" A take:"Frljič, fič rychle pryč nebo vezmem bič či nějakou tyč!" Vůbec mě nepřekvapilo, že se na toto porno vypravila i vážená paní JUDr. Eliška Wagnerová,zelená soudkyně Ústavniho soudu v Brně, s dlouhým hnědým doutníkem v rozesmátých ústech. ;-)

19 Slušní lidé jsou slušná hovada aneb Náckové a chuligáni na brněnském jevišti Slušní lidé jsou slušná hovada aneb Náckové a chuligáni na brněnském jevišti | Web | 28. května 2018 v 15:10 | Reagovat

Slušní lidé jsou slušná hovada aneb Náckové a chuligáni na brněnském jevišti
http://www.reflex.cz/clanek/komentare/87451/slusni-lide-jsou-slusna-hovada-aneb-nackove-a-chuligani-na-brnenskem-jevisti.html

20 Sérgej Čéšskij Sérgej Čéšskij | 28. května 2018 v 15:44 | Reagovat

Čechům nevadí ani když "muslimská" hérečka za souhlasu vedení divadel, na pódiu tahá z ku..., pardón vlastně z pochvy národní symbol - vlajku. Vlastně nevadí ani trenky na Hradě.

21 Pro ty inteligentnejsi... Pro ty inteligentnejsi... | 29. května 2018 v 5:36 | Reagovat
22 kokotka kokotka | 29. května 2018 v 22:14 | Reagovat

[20]: . Genetika je úžasná vědní disciplína , de mého o mnohém rozhodne

Muslimové v některých zemích bývají geneticky postižení a mohou mít ...

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Muslimove-v-nekterych-zemich-byvaji-geneticky-postizeni-a-mohou-mit-nizsi-IQ-U-Africanu-se-mluvi-o-hormonech-zvysujicich-agresivitu-a-libido-Funkcionar-Cerveneho-krize-varuje-474442
8. únor 2017 ... Konečná a nezpochybnitelná autorita islámu – prorok Mohamed – umožnil sňatky ... A nestojí za terorismem muslimů 2. a 3. generace v Evropě ...

http://encyklopedie.org/islam-v-evrope-dnes/
17. leden 2017 ... Z pohledu historie je běžné rozlišovat tři bloky přítomnosti muslimů v Evropě. Ve dvou se k islámu hlásí domácí obyvatelstvo již několik set let.

Výzkum integračního procesu muslimské komunity na území ČR

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama