Červenec 2018

ŽÍT v Brně ANO, ANO!

23. července 2018 v 17:39 | Frantisek Zela |  Clanky jinych autoru
Bude se v Brně opět skandovat: "ŽÍT v Brně ANO, ANO!" ?

Nedávno jsem napsal dva články o tom, jak se v Brně Žije. Jeden zmiňoval tu nechutnou porno inscenaci za státní peníze, při které dostávali diváci mnohonásobný orgasmus. A to nebyla jenom scéna, když si muslimka vytahovala z pochvy státní vlajku, ale také pří čtení arabských rasistických nápisů, o kterých se tisk snad ani nezmiňoval. Dokonce i kardinál Duka podal před dvěma týdny kvůli této hře žalobu. Z nějakého důvodu však tato zpráva prošla bez většího povšimnutí. Objevila se sice v titulcích mainstreamu, ale z hlavních zpráv na rozdíl od jiných zase rychle zmizela. Druhý článek "ANO tak si tady v Brně ŽIJEM" hovořil o zástupci primátora města Brna Petra Vokřála (ANO) svazákovi Matěji Hollanovi (Žít Brno).

Neuplynula dlouhá doba a ejhle, už tady osobu, která nějakým způsobem figuruje snad ve všech brněnských aférách, máme znovu a tak je dobré se podívat co má hoch a jeho kamarádi z politických stran na magistrátu v plánu. Blíží se volby, naděje na zvolení klesá, finance budou potřeba a tak si zanotujeme na soucit s uprchlíky. Podle Hollana je Brno schopno přijmout desítky uprchlíků. Tvrdí, že nás dvacet uprchlíků nepodřeže. Na druhé straně přiznává, že osob z muslimských zemí ŽIJE v Brně několik tisíc. Vždyť někdo musel vydávat povolení k další mešitě. Jedna přeci v Brně nestačila. Navíc jsou v Brně neziskovky, které jsou okamžitě uprchlíkům pomoci. ANO, tak to tvrdí ŽÍT Brno. Jednu neziskovku vede, "prý už bývala" partnerka Hollana, se kterou má dítě a které přistávaly na účtu peníze od statutárních městských orgánů Brna. V jiných (ne)ziskovkách by se určitě našli také nějací jeho spřátelení soudruzi.

Hollan by dokonce popřel likvidace odpůrců v minulém režimu, kdyby se mu v rozhovoru s Tomským nepřipomenula konkrétní historie. Po vystudovaném bakaláři z oboru muzikologie můžeme chtít řídit město, zastávat funkce několika náměstků, ale nesmíme s ním zabřednout do konkrétních dat. Tady je už náš soudruh mimo.

Podle Hollana Brno chystá i strategii pro integraci cizinců, která má pomoci řešit jejich život, bydlení i práci. Jeho koaliční partneři mají prý jiný názor. Ti partneři jsou z TOP 09, KDU-ČSL, ČSSD, ODS a STAN. Že by o strategii a zvacím dopise nevěděli? Kdopak to tedy v Brně lže? Kamarádi se jenom tak šťouchnou - prohlášení nejspíš nemyslí zase tak moc vážně. Přeci si nenaruší společné obchody a byty jsou jedním z nich. Pokud je mi známo, tak se v Brně zastavila privatizace, tedy prodej bytů do soukromého vlastnictví. Prý je jich málo. Státních bytů je v Brně téměř 30 000 a těch volných skoro dva tisíce (a pro úředníky je to prý záhada - nevědí, proč jsou byty volné). Ve výjimečných případech se mohou prodat za tržní cenu. Ale pozor - jak komu. Pro neplatiče, muslimy a koaliční partnery nejspíš jsou. Jinak bychom asi nečetli o tom, jak si brněnští radní a jejich známí kupují byty v lukrativních čtvrtích. Ne za několik milionů, ale za několik set tisíc. Byty se nejdřív za státní peníze opraví a pak se teprve prodají.

O bytovém tunelu, který brněnská koalice připravuje, psal snad jenom server hnutí Slušní lidé a tak byli pro jistotu označeni za rasisty, fašisty, xenofoby a bůhví co ještě. To by tak scházelo, aby do toho magistrátu někdo kecal. A to se dokonce odvážili napsat některá jména těch, kteří byty za směšnou cenu odkoupili. Už sice neuvedli, že dotyční už nejedno bydlení vlastní a že je jim tam nejspíš těsno.

Docela mě překvapilo, že to tzv. "rasistické hnutí" vydává i své noviny a píše tam otevřeně o brněnském dění, o kterém se jen tak někde člověk nedočte. Po jejich přečtení mi došlo proč ta nelichotivá oslovení na toto hnutí. Docela dobře se dají spojit prohlášení o uprchlících, jejich na oko odsouzení a připravovaný tunel s byty ještě před tím, než skončí volební období. Nevyjdou migranti, vyjde jiná varianta. Lump nebo hrdina, na brněnském magistrátě jsme přeci jedna rodina.
Ty "špatné noviny" citované výše, mají na rozdíl od svazáka Hollana konkrétně poukázat alespoň na několik nejkřiklavějších kauz s brněnskými byty.

2018 Brno - Dva nejbližší spolupracovníci náměstka brněnského primátora pro bydlení Petra Hladíka (KDU-ČSL) - jeho asistentka Kateřina Kalná a konzultant Martin Polívka získali v losování dva startovací obecní byty s dotovaným nájmem.

2018 Královo Pole - Syn místostarosty Daniela Valenty (TOP09), který má na starost bytovou politiku, získal byt 3+1, i když na předních místech pořadníku nefiguroval.

2017 Kohoutovice - Syn předsedy bytové komise Pavla Forbergera (ČSSD) získal byt 1+1, i když nezískal potřebný počet bodů v pořadníku.

2015 Brno-střed - Policie vyšetřuje směnu a privatizaci bytu švagra dřívějšího starosty městské části Brno-střed Libora Šťástky (ODS)

2014 Brno-sever - Radní Brna-sever Pavel Boleslav (ČSSD) a dcera tamní místostarostky Kateřiny Kalinové (ČSSD) získali byty v lukrativní lokalitě Černá Pole jen pár dnů před komunálními volbami. Byt v Černých Polích o rozloze 70 metrů pak radní koupil v období pozastavené privatizace za 30% ceny - tedy za 600 000 Kč.

2008 Černovice - Policie obvinila čtyři osoby (z toho dvě úřednice radnice) za požadavek úplaty ve výši 150 000 za přidělení obecního bytu


Lavicka Vaclava Havla v Kromerizi..

20. července 2018 v 23:58

P.S. Podivejte se co si ten alkoholik Havel zapomenul za lavickou...


Jiri Bartoska coby uzitecny idiot komunistu...

2. července 2018 v 15:52 | Ross Hedvicek
Podivejte se na tenhle clanek:

Cim to je, ze pokud Jiri Bartoska pozve nejakeho Americana, tak je to vzdy levicovy "kritik". Tim Robbins je levicovy hlupak a nenavidic Ameriky, jeho posledni film byl "Shawshank" pred 25 lety a potom uz jen reziroval nenavistne divadelni hry proti Bushovi mladsimu, ktere byly naprostym propadakem v USA, byly zruseny po prvnim predstaveni pro nezajem divaku a tak s tim "umenim" odejel do Londyna (je to popsano v linku dole). Asi jako ta muslimska inscenace v Brne.


Takze pokud jste levicovy pomatenec - jedte do Karlovych Varu - je to tam stejne plne Rusu, tak si tam narazite papachu a zmizite v davu.

Dalsi "umelci" kteri uz komunisticky filmovy festival Jiriho Bartosky poctili svou pritomnosti: Peter Fonda, Robert de Niro, Leonardo si Caprio, Mia Farrow, Alan Alda, Whoopi Goldberg, Robert Redford, Sharon Stone, Oliver Stone, a ted Tim Robbins

Predpokladam ze komunisticky silenec a kdysi reziser Michael Moore, v Karlovych Varech taky uz byl, stejen tak jako ultralevicak a rasista Spike Lee. Pokud ne, okamzite pozvat!

Doporucujeme pozvat take Sean Penna (kamarad Hugo Chavez), nakonec i on sam je synem registrovaneho komunisty, nebo Oprah Winfrey, levicova trouba a rasistka a nebo treba byvalou druzku Tima Robbinse Susan Sarandon - taktez neuveritelna komunisticka krava. A co George Clooney - to je blb, ze to az triska dverma. Ten Ameriku nenavidi natolik, ze se odstehoval do Italie a ozenil se s Arabkou - dolary mu ovsem nesmrdi. Pokud jmenovani na karlovarskem festivalu uz byli, tak se ponizene omlouvam.

Ovsem co nejdrive byste meli pozvat slavnou herecku Kathy Griffin, ktera se proslavila hlavne tim, ze pozovala s urezanou Trumpovou hlavou z niz jeste kapala krev. Jo a hrala v serialu AktaX.

Ja v tom vidim system neboli PATTERN - pokud onen herec neni levicak a proti-americky rasista tak o neho Jiri Bartoska nema zajem.

A jako ironicke vidim, ze v Parlamentnich listech se k festivalove pseudo-problematce "immigrantu" vyjadruje Jan Culik, nechvalne znamy tim, ze sam emigroval do Velke Britanie s razitkem StB a dnes tam udava ceske doktory uradum. Vygooglujte si to a nedelejte blby ksichty.

Takze jako zaver: Karlovarsky filmovy festival a Jiri Bartoska sam jsou jen uzitecni idioti levice a komunistu vseobecne. A co je jinak noveho v Cesku?