Vystava a prednaska o Svedskych sancich...

2. srpna 2018 v 15:11 |  Clanky civilizovane...
Putovní výstava statutárního města Přerov o tragické události nazvaná ,,Švédské šance 18. - 19. 6. 1945" bude ke shlédnutí od 1. do 26. 8. 2018. v muzeu Františka Skopalíka v Záhlinicích u Hulina za Kromerizem.

V neděli 12. srpna 2018 od 15.00 hod. uspořádá besedu na tuto událost autor výstavy regionální historik, komeniolog a muzeolog PhDr. František Hýbl, který se tomuto tématu věnuje již několik desítek let.


Zahlinice jsou mala dedinka za Kromerizem, az mi nekdo napise, kde presne to je, tak to sem pridam.

Budova Muzea Frantiska Skopalika vypada takhle - myslim ze to stoji za rodinny vylet.

"Přednáška je až 12. srpna, to se konají hody v Záhlinicích. Záhlinice byly do roku 1985 samostatnou obcí, od té doby do současnosti jsou místní částí města Hulín. Záhlinice jsou asi 2 km od Hulína směrem na Otrokovice. Mají okolo 350 obyvatel, ale velikého rodáka Františka Skopalíka.Letos v červnu se na kopci Švédské šance vysvěcoval nový kříž, který připomíná tuto tragedii a tam jsem se dověděla o této putovní výstavě a autoři byli ochotní nám ji zapůjčit. Od nás putuje na Slovensko, tam se odehrály na Petržalce podobné tragedie na národnostní menšině Maďarů. Záhlinice jsou od tohoto místa vzdálené asi 20 km." Vyseuvedene mi napsala pani Václava Navrátilová, programová pracovnice muzea.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 znalec znalec | 4. srpna 2018 v 5:18 | Reagovat

A hlavně mají malý pivovar http://www.zahlinickypivovar.cz/ s pivy Hospodář, Hának, Procházka.

2 Pokud chcete pracovat v Česku na špičkové úrovni, zapomeňte na to Pokud chcete pracovat v Česku na špičkové úrovni, zapomeňte na to | Web | 4. srpna 2018 v 14:53 | Reagovat
3 Hroby legendárních českých sportovců se rozpadají Hroby legendárních českých sportovců se rozpadají | Web | 4. srpna 2018 v 16:51 | Reagovat
4 Jirina Jirina | E-mail | 5. srpna 2018 v 5:49 | Reagovat

Žijeme ve 21.století. Podívejte se, co se dnes děje v Německu, co zase Němci způsobili, kam dostali EU, Co se děje ve Francii, co se děje v Holandsku, CO SE DNES DĚJE VE ŠVÉDSKU! O Velké Malé Británii ani nemluvím. Co dělá vláda, co řeší, kam se poděla ta jejich ty vole odvaha,se kterou na nás shlíželi shora - zběsilí levičáci, náckové a fašouni. Ještě nemáte dost? Jak si myslíte, že to asi dopadne! Za pár generací z nich bude menšina a uspořádají na vás na všechny hon. Ještě se v Evropě ani neohřáli a už by chtěli páchat genocidu na každém, kdo není muslim! Málo máme u nás muzeí? Nemáte kam vodit školní výpravy uvázané na provázku? Nebylo by lepší muzeun výtvarného umění, dříve než muslimové všechno zničí? Vy nevíte, co všechno ten jejich ideologický podvod, co si hraje na Boha, zakazuje? Veškerou civilizaci zničí, všechno spálí, všechna geniální díla, která nejsou pouhým ornamentem, veškeré zobrazení přírody, svatých, i nesvatých, zobrazení nahých i oblečených žen, dobrého i zlého člověka, zobrazení zvířat, velká díla renesance - zůstane jen ta jejich hnusná beztvará černá krychle, ke které se táhnou modlit do Mekky. Vy nevíto, jakou škodu už napáchali a páchají dál? No jen si běžte do toho svého "muzea", tam na vás žádný Leonardo nečeká, to vám možná schválí ... Jen tak mimochodem, víte přeci, že Leonardo Da Vinci vymýšlel válečné stroje? Ale fuj! Pravičák jeden, válečný štváč, a to si dovolil, přestože byl křesťan a běloch, ještě jste ho nezakázali ...? :-?

5 Jirina Jirina | E-mail | Web | 5. srpna 2018 v 6:03 | Reagovat

Migrants attack American tourists in Spain. The situation continues to spiral out of control. Illegal market vendors are now attacking American tourists in Barcelona as we see below. One man gets whipped repeatedly with a belt buckle when he intervened where these vendors blocked the footpath and prevented a woman with her child in a push-chair from passing. The far-left in the Catalan region have for years been trying to drive out tourists, perhaps they are finally onto a winner here in their 'guests'. For tourists, I would look to central/eastern Europe. Or even rural Ireland which is in parts still relatively untouched by the cultural marxists, but for how long

https://www.youtube.com/watch?v=wTtzD_-U4dY

6 Strnad Strnad | 5. srpna 2018 v 6:06 | Reagovat

[3]: To by bylo něco pro Stehlíka, navíc by to mohlo zvýšit výdaje na obranu na úroveň 2 % HDP.

7 Drifter Drifter | 6. srpna 2018 v 3:58 | Reagovat

Vzdyt se podivejte na ozraleho Prezidenta EU. Tak ze mu i Zeman s holi musel pomahat drzet rovnovahu.  Pry to zavinil "ischiatický nerv" . Jen to LIBANI jako za Brezneva nejak nemohu pochopit, ze by ten  "Nerv" taky trapil Brezneva a dalsi Komunisticke kadry ???

https://www.youtube.com/watch?v=oecvYFq_wi0

8 Podle hodnocení Světové banky stavební povolení získáte rychleji v Kongu nebo Rwandě než v Česku Podle hodnocení Světové banky stavební povolení získáte rychleji v Kongu nebo Rwandě než v Česku | Web | 6. srpna 2018 v 14:33 | Reagovat

Podle hodnocení Světové banky stavební povolení získáte rychleji v Kongu nebo Rwandě než v Česku. Možná by věci pomohlo neodmítat migranty z těchto států a zaměstnat je ve vedoucích funkcích zmíněných ministerstvech.
https://vilembarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=672667

9 Fidel Fidel | 6. srpna 2018 v 15:21 | Reagovat

[7]: Dik za to video. To je teda sila. Videli jste jak Trump a Melania se tem klaunum rychle vyhnuli? Uz aby Afrika sezrala celou posranou EU.

10 Luis Luis | 7. srpna 2018 v 16:15 | Reagovat

[7]: nechapu proc teda zamestnanci nemohou chodit do prace ozrali a uz za jedno pivo byva vyhazov , kdyz nejvyssi predstavitel EU  je na mitingu , tj v jeho pracovni dobe viditelne nadratovanej jak dan . Co takhle 20% platu na pul roku dolu a sdeleni ze priste vyhazov ?
Nebyl on nahodou pred tim mitingem taky na ruske ambasade ?

12 Drifter Drifter | 8. srpna 2018 v 1:58 | Reagovat

Ross tady boucha do Cesky Republiky protoze tam jeste existuje KSC a spousta bolseviku.  Ja s tim souhlasim, ale v EU je daleko vice bolseviku nez v CR, jen se jim rika Socialni Demokrati.  

V Cesku aspon lidi vi kdo je a kdo neni komous, to uz maji nacviceny z poslednich 60 let. Na Zapade nemaji o tom ani potuchy, a vubec nevedi ze jim Komunisti uz davno vladnou !!!

Nedavno v San Diego Zoo, se matka se synem naklanela prez ohradu vybehu pro Africke selmy a kluk ji spadnul dolu.  V pristim okamziku tam skocil biker "Hells Angels"  v rukavicich a kozene veste s napisem 'In TRUMP we trust" , Prasknul bicem lva po tlame, zachranil dite a skrome odesel.

  Fox News napsal, Hells Angeles biker zachranil dite pred smrti v......ZOO.

  CNN News napsali ze Trumpuv Republikan dal prez drzku Africkemu imigrantovy a ukradnul mu veceri!

Tak si to breberte, jaky ten nas svet je.  Ale pro ty neverici je hezky clanek zde:
Blbneme do kvadrátu
A tento pohled vyžaduje všechno nové. Takže už nemáme otce a matku, ale rodiče číslo jedna a rodiče číslo dvě (ať se doma dohodnou, kdo ponese které číslo na dresu.) V londýnském metru už necestují dámy a pánové, ale bezpohlavní cestující.
Nechodíme už dávno do práce, ale do procesu. Lékaři do léčebně preventivního, učitelé do výchovně vzdělávacího, eventuálně edukačního. Dělníci chodí do procesu výrobního a zemědělci do chovatelsky pěstebního.
Učitel je edukátor nebo mentor a jeho žák je edukant. Klíčová pracovnice v domově důchodců nemá nic společného se zámečnickým řemeslem. Lékař, který své pacienty dříve rehabilitoval, je dneska vertikalizuje a horizontalizuje. A pro pojišťovny se stal doktor nositelem zdravotnického výkonu. No, a zbytek národa nese hrdý titul manažer nebo operátor. Moje babička by řekla, že blbneme do kvadrátu. Moderně řečeno… do druhé mocniny.
Nová, výše uvedená nomenklatura budí spíše úsměvy, protože jde jenom o hru se slovíčky. Není co sledovat (monitorovat), snad ani řešit, jen si na ty novoty zvyknout.
Monitorováním proti násilí
Bez úsměvu to ovšem začíná být v situacích, kdy ve společnosti rostou skupiny jedinců, kterým je to celé, výše uvedené, úplně lhostejné. Oni si sami určují svoji identitu, sami si definují svoje pojmenování, a hlavně trvají na jeho obsahu.
Říkají si fotbaloví fanoušci. Nikoli vandalové, násilníci nebo primitivové. Mohli by se totiž cítit dotčeni na svých nezadatelných lidských právech a stěžovat si pro urážku. Ministerstvo vnitra má ovšem řešení. Problémy s nimi monitoruje a v budoucnu přijme účinná opatření.
Říkají si cestující. Ničí vagóny, napadají revizory a průvodčí, obtěžují a znečišťují. Nikdo z dopravního personálu nezasahuje. Bojí se. Co kdyby tím narušil jejich občanské svobody. Ministerstvo dopravy má ovšem řešení. Problémy monitoruje a v budoucnu přijme účinná opatření.
Univerzální řešení: přijmeme účinná opatření
Říkají si žáci. Jsou drzí, cyničtí, hulvátští, krutí. Nesmí se napomenout. Mohlo by se to dotknout jejich integrity, dětských práv, a především jejich rodičů. Ministerstvo školství má ovšem řešení. Problémy monitoruje a přijme v budoucnu účinná opatření.
Říkají si pacienti. Jsou nekritičtí, svévolní, dotěrní, drzí, napadají slovně i fyzicky zdravotní sestry i lékaře. Jejich usměrnění nepatří ovšem do kompetence zdravotníka. Mohlo by to působit jejich nerovnoměrný vztah. Ministerstvo zdravotnictví má ovšem řešení. Problémy monitoruje a v budoucnu přijme účinná opatření.
Říkají si sjednocení Evropané. Vozí k nám odpad, drogy, AIDS, násilí, surovost. Nesmí se omezovat. Mohli by se cítit dotčení na svých nezadatelných demokratických svobodách. Ministerstva všech rezortů mají ovšem řešení. Problémy monitorují a v budoucnu přijmou účinná opatření.
Ministerstvo pro odvahu
Jak to tak monitoruji já, přijal bych účinné opatření už dnes a vytvořil novou, sloučenou instituci. Ministerstvo pro odvahu, užívání zdravého rozumu a likvidaci politické servility.

13 ghost ghost | 9. srpna 2018 v 12:17 | Reagovat

Na vojne mi, coby Prazakovi, rikali moji kolegove absici z Brna:

Lenine, ty suline, co delas v Huline?

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama