Říjen 2018

Nácvik na přehlídku...

Včera v 22:33 Clanky jinych autoru

Nácvik na přehlídku: přivázat vojáky k fošně byl "momentální nápad" velitele

16. října, 11:36 - Ondřej Stratilík
Aby prý studenti Univerzity obrany neudělali na velké přehlídce 28. října v Praze ostudu a pochodovali správně, velitel každého z nich připoutal opaskem k dlouhému dřevěnému hranolu.

"Studenti ještě nejsou tak vycvičeni jako profesionální vojáci, tohle opatření k vyrovnanosti pochodujících řad pomohlo," přibližuje Vladimír Šidla, mluvčí brněnské Univerzity obrany, na jejímž dvoře byla fotografie nedávno pořízena. Jedním dechem ale dodává, že tenhle momentální nápad velitele nebyl příliš šťastný. "Není to nic, co by bylo v armádě zavedeno," dodává.

Důvodem kuriózního zlepšováku bylo i to, že vojenští vysokoškoláci nemají na přípravu vzorného marše tolik času jako ostatní příslušníci ozbrojených sil, kteří budou v neděli 28. října 2018 při velké přehlídce na pražské Evropské třídě také pochodovat.

Nicméně fotografie, která se v pondělí 15. října objevila na sociálních sítích, vzbudila velkou kritiku. Někomu situace připomíná nácvik přehlídek v Číně či Severní Koreji, další zase mluví o úletu velitele.

Zřejmě i proto Univerzita obrany připouští, že k takovému nácviku se už nikdy v budoucnu nebude vracet. Podle Šidly si však prý nikdo z přivázaných studentů na rozmary velitele nestěžoval ani proti nim neprotestoval. Více na: https://www.euro.cz/light/nacvik-na-prehlidku-privazat-vojaky-k-fosne-byl-momentalni-napad-velitele-1425358?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink
Brana do starech casu...

4. října 2018 v 16:47 | Ross Hedvicek |  Clanky civilizovane...


MeKS a drobne zvirectvo poradaji na nadvori VIC (tedy zrejme na Okresnim dome) vystavu a pripominku "jak se kdysi zilo". VELMI CHVALYHODNE! Dalsi planovanou akci snad bude na stejnem miste pripominka jak na Okresnim byl kdysi koncentracni tabor pro kojetinske Nemce. A v ramci kasparkovani se urcite Sirek, Ptacek, Oulehla a Hubner dobrovolne uvoli hrat role tyranych veznu - nekdejsich kojetinskych spoluobcanu. A kojetinske deticky budou chodit na vystavu a ty ctyri gaunery strci do pytle a klackama je budou mlatit. Nebo hlavu do plechoveho kyblu a opet si na ten kybl klackem zabubnovat. AT DETICKY NECO VI O KOJETINSKE KULTURE A HISTORII! Dekuji MeKS za pripravu a organizaci cele akce!


Oficialni publikaci (abyste snad nebyli v dojmu, ze si vymyslim) muzete zakoupit na MeKS Kojetin.

Napadlo mne, ze kdyz na miste (a nebo jen vedle) koncentraku pro cigany LETY postavili prasecaky, tak se ceska media a cesti pokrytci mohli zblaznit a vriskali jako zjednani. Ovsem kdyz na miste koncentraku v Kojetine pro Nemce udelaji kotce pro kraliky a kozy - TAK JE VSECHNO V PORADKU. Ja myslim ze jste tam v Kojetine ponekud pokrytecti...

Maybe I'm just crazy...

2. října 2018 v 16:42 | Robert of Prague