Jsem majitelem popraviste v Kojetine...

17. listopadu 2018 v 17:10 | Ross Hedvicek |  Clanky vzpominkove a recyklovane
Tento smutny rok oba moji rodice zemreli a prostrednictvim oficialniho notarstvi, ktere vede "rizeni o majetkove pozustalosti" (nebo tak nejak se to nazyva) jsem se dozvedel uzasnou zpravu:

Napred geograficke objasneni: Kdyz jdete Sladovni ulici, na konci za Strouhalem zahnete doleva a jdete pres zeleznicni prejezd smerem ke kravinu (dnes nejaky agropodnik nebo neco tak), tak z prave strany je (nebo byvala) rada topolu a za nimi je mirny kopec, neznalym obyvatelstvem zvany vetsinou "uhricicky kopec", protoze za kopcem jsou Uhricice.

Spravne a podle katastralnich map je tento kopec a pozemky okolo zvan "Na spravedlnosti" - protoze (uhadli jste) na nem stavala sibenice a bylo tam popraviste. Uprostred tech pozemku dodnes stoji lipa, kterou tam zasadil v roce 1918 muj dedecek Bohumil Hedvicek (puvodni majitek tech pozemku, ktere zdedil od sveho otce) se svym kamaradem Stastnikem (otec Rudolfa, toho jste znali). Lipa tam stoji dodnes, pod ni je lavicka, aby bylo mozno si tam i sednout (na popravisti) - tu lavicku tam postavil zase muj otec, nekdy v sedesatych letech.

Udajne starecek Hedvicek se Stastnikem zasadil ty lipy dve, tu druhou u rybnika Jordana, aby na ni bylo videt z jedne strany od Stastnika ze zahrady (dnes jsou tam ty boudy Vodovodu a kanalizaci) a z druhe strany z Hedvickovych vrat (Olomoucka 345) - ale tahle lipa svobody ze pry brzo chcipla, nacez starecek mel zahlasit, ze "tak to asi dopadne i s tou novou ceskoslovenskou svobodou".

K tomu popravisti se vztahuje i ten příběh o popraveném vojákovi za cisare pana (můj časový odhad byl: válka v roce 1866), matka toho vojaka SLA PESKY do Vidne prosit cisarpana o milost pro sveho syna, cisarpan vyhovel a posel na koni s milostí od cisare pana cválal a cvalal yeeehaaww, ale vcas nedocválal, a vojáka nedockave popravili tam u té lípy na kopci nad Ojezdama směrem na Pivín, co tam stojí - a dodnes se tomu rika Na spravedlnosti. A to pry byla posledni poprava v Kojetine. Tedy poprava - to, co se delo pozdeji na Okresnim dome ve dvore, to nebyly popravy, ale nepotrestane vrazdy.

Brzo potom vsechny ty pozemky koupil muj pradedecek Jan Hedvicek - ponekud morbidni koupe, ale budiz. Co se tyka te morbidnosti ve vlastnictvi, to neni vsechno - podle rodinnych analu Hedvickova rodina vlastnila i pozemky okolo stejne cesty dale smerem na Pivin, tedy u Hajovny a okolo Choleroveho hrbitova - ano, telatka bezprizorna, Kojetin mel i cholerovy hrbitov, jdete si to tam precist, je to tam na cedulce. Zatim mi ale notarstvi neoznamilo, ze jsem to taky zdedil - mozna to dnes patri nekomu jinemu - v kazdem pripade i tato oblast byla mezi komunisty znarodnenymi a do JZD nasilne vstoupenymi pozemky.

Takze ted premyslim, jak rozumne vyuzit toho dedictvi? Jsem americky obcan a ti jsou znami jsou prehnanou dobrocinnosti (i ja jsem dobrocinny) - takze asi toto dedictvi dam ZDARMA k dispozici Mestskemu uradu v Kojetine, za podminky, ze se to zase zacne pouzivat k puvodnimu ucelu - tedy k popravam.

A nerikejte mi, ze se v Kojetine nenajde dost kandidatu, kterym by smycka okolo krku neslusela... ale to uz necham na novem starostovi - jak rikaval Andrej Gromyko (Gromyko, ne Babis) "nebudu se vmesovat do vnitrnich zalezitosti statu". Beru vazne caste rady na mou adresu (od drzkatych panimam, hloupouckych husicek i mladistveho romskeho obyvatelstva) z Kojetina, abych se nestaral, kdyz tam nebydlim, ze vy prece vite sami nejlip, co mate delat.

Obzvlast, kdyz cela Ceska republika (a tedy i Kojetin) je znama jako zeme bezpravi, kde zlocin neni trestan, ale odmenovan, kde se privira oko nad korupci policie i zastupitelu vsech urovni, kde uplatky jsou pravidlem, kde se demizony slivovice predavaji i prezidentovi verejne na namesti, kde straznici pijou kafe s rumem (nebo vodkou) ve sluzbe na benzince za Ciganovem, kde kominici prodavaji verejne funkce, do kterych nebyli zvoleni, kde si obalky s penezi nachazeji misto v kapsach, kam nepatri...

A navic slozeni obyvatelstva Kojetina se drasticky meni. Puvodne nemecko-zidovsko-ceske mesto se (jak si nemohl nepovsimnout i novy starosta ve svem prvnim projevu) stalo mestem, kde se (po vyvrazdeni Nemcu a Zidu) stane romska populace brzo vetsinou. A to jeste maji do Kojetina namireno "sirotci" - byty okolo namesti jim zaplati stat a oni uz se zabydli - Teplice v Cechach a Chanov u Mostu vam jeste budou pripadat jako tiche a civilizovane enklavy.

"Sirotci" je pochopitelne umyslne matouci nazev. Pametnici (jako ja), si pamatuji, ze treba dnes slavny Taliban, ktery vznikl v Pakistanu a zavladl v Afghanistanu, byl velmi dlouho oznacovan stejnymi uzitecnymi idioty za "studenty", pripadne za "studenstske hnuti". A dnes maji popraviste v kazde dedine! "Sirotci" to v Kojetine a v Cesku zvladnou taky.

Takze ja jen udelam dobry skutek a ty pozemky Na spravedlnosti mestu Kojetin na pozadani zapujcim. Dal uz do toho nebudu mluvit, to uz bude pak zalezitost zastupitelu mesta a drzkate panimamy a hloupoucke bezprizorne husicky budou zvedat pacicky a hlasovat kdo, s kym, o cem a pro koho. Bude to neco jako Kojetinske hody - kulturni udalost pro cely region! Technis postavi podium, aby na to kazdy videl, uvolneny mistostarosta bude mit projev, dechovka Krybusovka zahraje rycny a hrud hrdosti se dmouci mars, clenove Hanacke besedy zatanci mazurku, uklona vlevo, uklona vpravo a usmev! Podnapili straznici privedou vzpouzejiciho se odsouzence... A smik smik, zavri oci, brouku!

Ja to uplne vidim! At mir dal zustava s vasi krajinou a spravedlnost se k vam zase navrati...
---
(Prosba na ctenare z Kojetina: Az pujdete vencit psa nebo vnoucata, mohli byste zajit tam k te lipe a vyfotit mi to, abych to mohl pridat k tomu tomuto clanku? Dekuji. Moje adresa na email je vpravo dole.)

 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Fidel Fidel | 17. listopadu 2018 v 17:23 | Reagovat

Rosto nech tam postavit veprin. Treba se potom zjisti na dotycnem pozemku utrpela nejaka mensina prikori, stat vsechno vykoupi a budes mit pekny duchod.

2 el sabal el sabal | 17. listopadu 2018 v 23:22 | Reagovat

Máme tyčinky a čokoládu české výroby a oni trvají na čokoládách Milka, Kinder vajíčkách a tyčinkách z Německa, Mars, nebo Bounty odjinud..
No… neuspěli jsme, požadované bohužel nemáme. To nic, říká smutně Katka, možná je to náhoda.
Zkoušíme to s ovocem. Jablka a hrušky se nechytají, prý by rádi banány a ananasy. Začínáme být nejistí.
Triček a dětského oblečení máme také množství. Všechny jsou nové. Věnovala to jedna slovenská společnost, zabývající se jejich dovozem z Itálie.
Jsme v koncích. Jelikož nemáme značkové Addidasky a Pumy , děti je pohrdavě odsouvají stranou. Stejně dopadly i tenisky z turecké produkce.
Co byste teda chtěli, ptá se Michal jednoho z dětí, které nás překvapilo velmi dobrou angličtinou.
Nejprve trošku ostýchavě, ale pak už sebevědomé „chalanisko“ říká: Chceme mobily s neomezeným kreditem.
Ať můžeme surfovat na internetu a volat domů, jak se máme, nebo ještě lépe tablety. Ty se dají použít univerzálně, a také se dají lépe prodat.
A kam chcete jít v Německu? Já do Mnichova, říká to „chalanisko“. Mám rád fotbal, chci chodit na Bayern.
Ty by si měl hlavně chodit do školy, oponuje mu Mišo. Klukovi se zdála představa chození do školy natolik směšná, že se začal upřímně řehtat. Na co chodit do školy?
Vždyť dostaneme podporu 1.800,- € a z toho nádherně každý vyžijeme! A co chceš v Německu později dělat? Zkouší Mišo dále. Nic.
Když nám přestanou vyplácet po třech letech podporu, půjdeme do Nizozemska, potom do Švédska, Norska nebo Anglie a tam zase ty tři roky na dávkách vydržíme. Pracovat nikdy nebudeme, není proč. Začínal jsem si klást otázku, zda jsme s materiálem na správném místě.
A vy jste odkud, ptáme se mladíka, asi tak ve věku 20 let, který stál poblíž se svým otcem a asi mámou. Z Maroka, říká s úsměvem.
Tak to jste museli urazit obrovský kus cesty, než jste se sem dostali, uklidňuji sám sebe.
No, jak se to vezme, odpovídá. Letadlem z Casablanky přes Istanbul do Bělehradu. Odtud již taxíkem na chorvatské hranice.
Po 8 hodinách jízdy ve vlaku jsme vystoupili tady v Nickelsdorfu, říká perfektní francouzštinou název svého momentálního bydliště.
Zde budeme asi 3 dny a přijede pro nás rodina z Paříže. Oni tam žijí už asi 30 let. Je to bratr mojí mámy.
Budeme u nich na začátku bydlet a požádáme si tam o sociální výpomoc.
Z té se tam dá skvěle vyžít a pořídit bydlení.
Nastudoval jsem si to už tehdy, když jsme se začali připravovat na náš odchod do některé evropské země. Rumunsko, Bulharsko, Maďarsko, Česko a Slovensko jsme vyloučili už na začátku, říká s úsměvem, který je znakem profesionální přípravy jeho rodiny na vtrhnutí do Evropy.
Všichni čtyři členové naší humanitární výpravy jsme se začali nechápavě ohlížet .... No nic, zavelel Mišo po trapném, možná 5minutovém mlčení.
Dáváme pokyn Tomášovi ať nastartuje náklaďák. Velice zklamaní a naštvaní nasedáme do nevyloženého auta a rychle odsud padáme!
Snad někde na zpáteční cestě potkáme jiné, nám podobné lidi, případně Cikány, bezdomovce nebo nějaké chudáky.
Ti si snad náš humanitární materiál rádi rozeberou a nebudou ohrnovat rypáky, jako ti „chudáci“ běženci.
S pozdravem Ing. Jiří Hubáček a Ing. Josef Cabadaj, Project Manager Formy Tachov s.r.o.
Oldřichovská 1437, 347 01 Tachov, CZ
Josef Cabadaj, email: cabves@gmail.com :-!  :D

3 el sabal el sabal | 17. listopadu 2018 v 23:25 | Reagovat

Možná mi zase někdo chcete napsat , že je to HOAX. Odpusťte si to.

Jsou tady konkrétní lidi i adresy.

Kde je pravda ?
OSN v Africe. V podstatě byla proti tomu, aby se tam posílala nějaká pomoc. Lidi se na pomoc zvykli. Berou to tak, že Evropané mají povinnost pomáhat a pomoci se dožadují. Vůbec je nenapadne, že by měli něco dělat sami. Sami se o sebe starat. Žijí z toho, co jim přivezou z Evropy. Je to ten pořad, ze kterého cituji jednu humantární pracovnici.
Na Brněnsku nasbírali peníze, koupili věci pro studny, protože problém v Africe číslo jedna je  pitná voda. Vykopali  místním studny, nainstalovali  čerpadla, na které tady sbírali ty peníze.
Naučili místní jak se o studny starat, jak je čistit.
Když přijeli za půl roku, v provozu byla jen jedna studna, všechny byly zanesené, protože je nikdo nečistil.
Ta poslední studna mlela z posledního.
Jeden den v utečeneckém táboře v roli humanitárního pracovníka mi stačil. Změnil jsem úplně názor. Už jim nebudu nikdy pomáhat !
Posádka CZ vozu:   řidič T. Holenberk a tři studenti z Pražské ČVUT, místo: Nickelsdorf, Rakousko,
Směřuji v naloženém náklaďáku s dalšími třemi dobrovolníky do tábora v Rakousku, kde je nyní soustředěno velké množství uprchlíků ze Sýrie, Iráku, Afghánistánu.
Kromě nich je zde mimo jiné asi i 90 Maročanů a 25 Alžířanů.
Naše velké nákladní auto je materiálem naplněno až po střechu.
Máme potraviny, ovoce, teplé oblečení, balenou vodu, hygienické potřeby, léky, boty, přikrývky a. j.
Hledáme nějakého odpovědného šéfa, kterému materiál chceme předat.
Miro obchází už asi potřetí celý objekt a nikde nikdo. Odtud ho posílají tam, odtamtud zase jinam. Pak to vzdává.
Vyložme to tedy do skladu, navrhuji. Zkoušíme, ale sklad je samozřejmě zamčený. Tak pár krabic vykládáme na betonovou plochu.
Je celkem příjemně, nemrzne, snad to rozdáme uprchlíkům př í mo my a na místě.
Voláme na děti, aby si první vybrali hlavně ovoce a sladkosti. Odmítají.

Z nasich organizaci jiz nedavame zadne dobrodini krome zubozenych EU, vcetne Jizni Afriky. Uvedomte si prosim musi se naucit pracovat a hlavne, po 1 diteti jiz aby nemeli zadne jine nebozatko, a problemy se zmirni. Vivat D.J Trump a ejho zastaveni migrantu .... :-!  O_O

4 Father Ezechias Father Ezechias | 17. listopadu 2018 v 23:50 | Reagovat

ttps://aeronet.cz/news/sarajevo-ii-necas-ii-kuciak-ii-pouhe-4-dny-pred-17-listopadem-a-v-dobe-kdy-je-premier-v-cizine-probiha-v-cr-pokus-o-destabilizaci-zeme-a-svrzeni-vlady-duvodem-bezprecedentniho-utoku-na-rodinu/;

Zijeme pod USA/Anlicko EU diktatu a Vam to endochazi, ze to byl velky Sametovy podvod vykradeni a zniceni Warsavskeho bloku? Probudit se prosim!

5 Luis Luis | 17. listopadu 2018 v 23:50 | Reagovat

:D
Rosto, nech tam postavit pomnik , jedno jaky, treba tomu popravenemu vojakovi a hlavne at je tam venovani od tebe. Nebo kaplicku. Na tvym pozemku to udelat muzes.

6 ghost ghost | 18. listopadu 2018 v 10:52 | Reagovat

Nech si zapsat do pozemkovych knih, ze te na tvych pozemcich nesmi nikdo popravit, ani se o to pokusit.

7 Luis Luis | 18. listopadu 2018 v 14:52 | Reagovat

[4]: Osoba trpící nemocí indikativní skupiny F60.7 postrádá schopnost prosazení vlastního názoru. Jakmile je konfrontována se zdravým člověkem, okamžitě začne podléhat jeho názorům a přebírá jeho postoje. Uvědomuje si, že něco není v pořádku, ale v okamžiku projevu není pacient schopný rozlišit vlastní a cizí zájmy. Taková osoba je schopna na místě podepsat přepis veškerého svého majetku na cizí osobu, je ochotna podepsat jakékoliv tvrzení, převzít a ztotožnit se s jakýmkoliv názorem, který je před osobou vyřčený.
Tak to je nemocnejch s touto diagnozou v cesku dobre 70 procent.

8 Fidel Fidel | 18. listopadu 2018 v 14:55 | Reagovat

[3]: Ale no tak Jaro. Kde se v tobe bere takova krutost? Pomahej bliznimu...

9 Luis Luis | 18. listopadu 2018 v 15:06 | Reagovat

[4]: a bez do riti s aeronetem. To je rusy placenej server co zneuziva lidi s psychickym onemocnenim zvanym bajna lhavost k psani proruske propagandy pro lidi s IQ na hranici svepravnosti. Normalnimu cloveku to nejde docist do konce jak je to hrbolaty a vycpany provarenejma frazema a opileckejma zvastama.

10 FEEB FEEB | 18. listopadu 2018 v 18:06 | Reagovat
11 Luis Luis | 18. listopadu 2018 v 19:00 | Reagovat

Tak jsem na to prisel , co s tim pozemkem. V cesku se objevil novy druh kultury,  tak v tom duchu poradat letni vystavy pod  holym nebem.
Podle toho jak tady dlouhodobe sleduju reportaze z Kojetina , tak by se tam melo najit dostatek kokotu k zabezpeceni nekolikadennich akci.
https://ona.idnes.cz/vystava-nahych-muzu-dotek-sex-sexualita-fff-/nasi-muzi.aspx?c=A181117_151040_nasi-muzi_kace

12 Fidel Fidel | 18. listopadu 2018 v 23:28 | Reagovat

[9]: Jara vzdy cerpa z "overenych" zdroju.

13 Drifter Drifter | 19. listopadu 2018 v 2:51 | Reagovat

[2]:To je HOAX co lita po internetu jiz cely rok.

14 Pane H Pane H | 19. listopadu 2018 v 5:29 | Reagovat

jednou moznosti je ....tam postavit tam sibenici a za maly poplatek ji pronajimat ... ;-) ci pouze ukazovat turistum ...

jinak nemyslim si, ze v roce 1866 mohla mala mestecka v Rakouske risi ....stale jeste popravovat - myslim, ze pravo hrdelni v malych prdelich typu K,  bylo zruseno jiz drive, hadam v obdobi  koncem 18 stoleti - no, ale to by chtelo maly research .... :-)

15 Mikeš Mikeš | 19. listopadu 2018 v 10:50 | Reagovat

[9]: kdybys hloupě nežvanil. Nejsi nakonec zaměstnancem české televize? Máš nějaké důkazy pro svá tvrzení? Ne, že bych věděl, co na aeronetu píší, ale takhle o něm mluví zdejší mainstream. A to jsou všechno v podstatě komouši. Jsi komouš?

16 Téměř 197 tisíc nemovitostí má neznámého vlastníka Téměř 197 tisíc nemovitostí má neznámého vlastníka | Web | 19. listopadu 2018 v 14:54 | Reagovat

Téměř 197 tisíc nemovitostí má neznámého vlastníka. Pokud do pěti let nebudou mít konkrétního majitele, propadnou státu
https://domaci.ihned.cz/c1-66347790-temer-197-tisic-nemovitosti-ma-neznameho-vlastnika-pokud-do-peti-let-nebudou-mit-konkretniho-majitele-propadnou-statu

17 Alojz Lorenc  16. 11. 2018 Alojz Lorenc 16. 11. 2018 | Web | 19. listopadu 2018 v 14:55 | Reagovat
18 Luis Luis | 19. listopadu 2018 v 15:15 | Reagovat

[15]: mas to nejake popletene.
Ja jim tam pod ten clanek co se na nej tady objevil odkaz postnul svuj trochu rozsirenejsi diskusni prispevek, ktery byl smazan.
Ja dukazy pro sve tvrzeni mit nemusim, protoze jsem schopen analyzovat, k cemu mam v tomto oboru vzdelani , diky cemu se za sve prispevky nemusim pozdeji stydet. Dale mi nejde o zadne koryto ani majetky v cesku ,kde ani nebydlim a jeden z duvodu proc jsem se ocitl na seznamu akce Norbert byl " nulovy respekt k autoritam" takze nemam zadne zabrany  napsat si o komkoliv co si o nem myslim.
A jedine misto, kde si mohu dovolit psat sve prispevky, ktere nikdo nemaze , je tady na Rostove blogu, za co jsem mu vdecen. Jeto taky jeden z mala lidi, kterym verim. Odevsad jinde jsem byl terminated. A nejsem zadny -ita nebo -ista, na to mam moc vysoke IQ .
Zato ty tady mivas oranzove a obcas i rude prispevky.

19 Luis Luis | 19. listopadu 2018 v 17:44 | Reagovat
20 Luis Luis | 19. listopadu 2018 v 20:49 | Reagovat

Sledujte co se ve videu deje po 17. Minute
https://youtu.be/4-Rpkk56PdI
Tekto nazorne vysvetlene by to mela pochopit i Merkel .

21 Drifter Drifter | 19. listopadu 2018 v 20:59 | Reagovat

Ono je to uplne jedno, Cesko nebo EU ?

Zeman na NATO schuzce aspon nechlastal jako ten idiot Junckler. Samotne Jmeno ma odvozeno od slova "JUNCK" Ceska obdoba "Poulicniho smetare" protoze "Popelar" ma uz vyssi vzdelani.
A ten hajzl vede EU.  Moc pekne jak Trump s manzelkou ho totalne ignoruji.

https://www.youtube.com/watch?v=rVrpYTZMBcM

Ted z toho udelali druhy dil :http://evoran.hu/tmp/AzEur%C3%B3paiUni%C3%B3Eln%C3%B6keJuncker.mp4

22 ghost ghost | 19. listopadu 2018 v 22:55 | Reagovat

Kdyby's byl Nemec, Rossi, bylo by to jasne.
Ti maji v ustave docela na zacatku paragraf:  Vlastnictvi zavazuje. (Eigentum verpflichtet)

23 Luis Luis | 19. listopadu 2018 v 23:13 | Reagovat

[21]: pred Junckerem byl Barosso coz je v portugalstine  nazev pro zablaceneho spinaveho cloveka . V tech jmenech asi bude nejakej system.

24 moravští dochtoři za hrnec sádla moravští dochtoři za hrnec sádla | Web | 20. listopadu 2018 v 13:43 | Reagovat

Skandál na medicíně: ke studiu v Ostravě nastupují i ti, kdo nezvládli přijímačky. Na úkor úspěšnějších
https://www.lidovky.cz/noviny/skandal-na-medicine-ke-studiu-v-ostrave-nastupuji-i-ti-kdo-nezvladli-prijimaci-zkousky-na-ukor-uspesnejsich.A181119_202542_ln_noviny_vlh

26 Luis Luis | 20. listopadu 2018 v 16:20 | Reagovat

Ono by se tomu i dalo verit, kdyby to nebylo provazano provarenymi existencemi, od akteru pres zainteresovane az po autorku clanku, ucebnicovymi vazbami a praktikami, a podepreno starymi strukturami.
https://m.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10155694438881319&id=238640381318&__tn__=K-R

27 He, he, he He, he, he | 20. listopadu 2018 v 23:23 | Reagovat

[18]:velmi zabavne - valceni 2 lokalnich kohoutu.... jinak ta vase samochvala pane .....ve virtualnim svete mi pripomina - stary cartoon....  z pred asi 15 lety ..... kde... za PC sedi pes a druhej pes mu rika.... NEBOJ se ...na internetu nikdo nevi,  ze jsi pes ...takze asi tak ;-)

28 Luis Luis | 21. listopadu 2018 v 1:23 | Reagovat

Oni v tom cesku snad nadobro ochujeli. Fakt ze vseho co tam vznikne dejcha na svet bolsevik.
Tak se podivejte na svazacky "Reflektor mladych"
(To bylo hnuti povinne urcenejch svazaku, kteri museli vest nastenku a na ni kritizovat nesvary na pracovisti.)
https://zpravy.idnes.cz/internet-boj-proti-trollum-cesti-elfove-fda-/domaci.aspx?c=A181120_211753_domaci_zaz

29 Luis Luis | 21. listopadu 2018 v 18:14 | Reagovat

[27]: to ma bent pokus me vyprovokovat abych she vice rozepsal ?

30 jak aboriginals jak aboriginals | 22. listopadu 2018 v 1:37 | Reagovat

poprve jedli kralika.....

kdyz aboriginals poprve uvideli 'introduced rabbit' nejdrive si mysleli, ze se jedna o stene nejakeho divneho psa ....jednou  kralika ulovili a vyvrhli jej tak jak vyvrhuji klokana a vnitrnosti nechali na zemi .... pozorovali mravence ... mravencum vyvrh chutnal a nezdechli ........pote kralika upekli stylem kolkana (tj na uhlicich) kousek masa odrizli a dali mravencum - mravencum maso chutnalo a nezdechali.... pote se odhodal nejstarsi aborigec,   maso ochutnat - pravice - jsem stary kdyz zemru nebude to skoda .... maso mu chutnalo a nic se mu nestalo - zbytek kralika byl rozdelen ....od te doby je  introduced kralik pochoutkou v jejich strave .... :-P

31 Fidel Fidel | 22. listopadu 2018 v 15:31 | Reagovat

[29]: To vypada na Jaru.

32 ghost ghost | 22. listopadu 2018 v 20:02 | Reagovat

[30]: No risk, no fun, no evolution.

33 Luis Luis | 22. listopadu 2018 v 21:05 | Reagovat
35 Proboha pane Proboha pane | 22. listopadu 2018 v 22:42 | Reagovat

[29]: pes ...jen to ne, ztrapnil jste se zde dost.... ;-)

36 Luis Luis | 23. listopadu 2018 v 17:07 | Reagovat

[35]: nepodjebuj, nemas na to

37 Luis Luis | 23. listopadu 2018 v 17:55 | Reagovat

[31]: kdepak, toje zase jedna z tech co jsou za to placeni. Asi  jsem mapsal neco co zaujalo jejich nacelnika, tak se ted snazej zjistit moje slabiny. Schvalne jsem sem napsal prispevek, kterej jsem neodeslal a vida dosla na nej v prispevku 35 reakce.
Takze v pohode, oni nemaj prachy zaplatit schopny lidi tak z toho kouka jen zabava [:tired:]

38 Fidel Fidel | 23. listopadu 2018 v 22:09 | Reagovat

[37]: Mas pravdu. Je to stale jenom rudy ksindl. Ta zeme ma prokleti ze, ktereho se uz asi nikdy nevzpamatuje.

39 Lokalni Punta Lokalni Punta | 24. listopadu 2018 v 1:48 | Reagovat

[36]:zavrcel....:))

40 Vy jste Jaruv Vy jste Jaruv | 24. listopadu 2018 v 1:49 | Reagovat

[31]:porucnik?

41 Boze muj Boze muj | 24. listopadu 2018 v 1:54 | Reagovat

[33]: vas prispevek je bulvarni crap....  a nas je o lidech z doby kamene a jak reagovali na jim zcela nezname zvire v jejich "reviru" .... mj vykladala to asi 75 - 80 ti leta Aboska ....

42 Luis Luis | 25. listopadu 2018 v 0:15 | Reagovat

[39]: nech si vymazat krk, vysetrit moc a zacni brat vitaminy . Uvidis, buses se citit lip a budes lepe snaset kdyz na tebe zase bude rvat tvuj nacelnik.

43 Zvítězila nad největší zdravotní pojišťovnou v Česku, teď pro PL účtuje s českým zdravotnictvím Zvítězila nad největší zdravotní pojišťovnou v Česku, teď pro PL účtuje s českým zdravotnictvím | Web | 25. listopadu 2018 v 14:32 | Reagovat

Zvítězila nad největší zdravotní pojišťovnou v Česku, teď pro PL účtuje s českým zdravotnictvím
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zvitezila-nad-nejvetsi-zdravotni-pojistovnou-v-Cesku-ted-pro-PL-uctuje-s-ceskym-zdravotnictvim-560369

44 ghost ghost | 25. listopadu 2018 v 19:19 | Reagovat

Pro zacatek tam udelej poopraviste.

45 Drifter Drifter | 25. listopadu 2018 v 20:51 | Reagovat

[4]:Jaro, ze by jste to byl zase Vy kdo sem pridal tuhle ptakovinu ?

Americani chteji udelat prevrat vlady v Cesku? A to kvuli Japonske firme TOSHIBA ktera vlastni Westinghouse?

V jednom mate pravdu, Cesi jsou pomateni ale jako vzdy, ta "normalne smyslejici" vetsina na demonstrace nechodi.

Nekdo mi poslal clanek, v podstate pravdivy, a ne jenom Cechu se tykajici "Media vladnou Svetem".

Bulvární novináři se chytají všeho jen aby pomohli Babiše sesadit. Proč
svolávají demonstraci, když ještě policie pořádně nevyšetřila nic. Podívejte se jak se ČT až zalyká... Proč ČT nejedná o těchto kauzách, které jsou mnohokrát vyšší než nějaké Čapí Hnízdo za 50 mega....nota bene...ty peníze nikdo neukradl ani neužil jinak než bylo určeno v EU dotačním program.
Kam nás přivedli ODS, ČSSD, ČSL KDU a podobní je již evidentní. Místo starostí o blaho voličů platíme ze svých katastrofálních daní politiky, pro něž je největším problémem Čapí hnízdo, kde nikdo nic neukradl, jenom si přiblížil dotace, tak jako každý podnikatelský subject!
VŠECHNO JE UCELOVE...kdyz ČSSD prohlásila ze chce ,,slovenské řešení,, a media křičí - politicka krize...kdyz jsou svolavany demonstrace...pak lze rici jedine slovo...to které oni nikdy nepouziji, slovo pravdivé a vystižne... “MAJDAN”  !! Takový malý,ale stejně divoký a nenávistný...no po česku…..
Tohle je ta demokracie, to je právní stát? Ne tady vládnou média!!

46 Staré německé hrobky a hroby v Česku mizí Staré německé hrobky a hroby v Česku mizí | Web | 25. listopadu 2018 v 22:14 | Reagovat
47 No.... No.... | 26. listopadu 2018 v 5:57 | Reagovat

[42]:na lokalniho "genia" je to dosti slabe ... a co zde bylo vychloubani o TOM VASEM "vyjimecnem IQ" .... priste se s nekym chytrejsim poradte (soused / babicka / kolemjdouci / vlakvedouci ) at to vypada lepe...vice hlav - vice rozumu  ;-)

48 Luis Luis | 26. listopadu 2018 v 17:30 | Reagovat

Ano,schuzovat , to by vam slo,to mate v krvi a toho se nezbavite.
Kolik ti platej, deveko? To chces svuj zivot venovat opruzovani na internetu ?
Posli fotku, kouknu se co by se pro tebe dalo udelat.

49 Luis Luis | 26. listopadu 2018 v 17:35 | Reagovat
50 Luis Luis | 27. listopadu 2018 v 2:30 | Reagovat

Spis bych to videl na to, ze nekdo objevil kursovy trojuhelnik ze ktereho se daly smenovanim koruny na euro, eura na nejakou jinou menu a tu pak zpet na koruny vydojit nejake penize. Jinak je to bezna praxe , co delaj ambasady rozvojovejch zemi na uzemi cr , v pripade severnich cech bych se kouknul mezi arabskymi staty, je to nekdo, komu neco takoveho projde v cesku ale nikdy ne v zemi kde se plati eury a ve ktere jsou ty penize potreba. To snad nebude tezke kouknout se ktere ambasade (stat s nekonvertibilni menou) dosly v minulem obdobi na ucet.
https://zpravy.idnes.cz/zena-protocila-ve-smenarnach-miliardy-vrazda-fn7-/domaci.aspx?c=A181126_094900_domaci_jumi

51 Luis Luis | Web | 27. listopadu 2018 v 2:46 | Reagovat

Taky muze jit o vyvadeni penez nekym, kdo ma prehled ,z nejakeho statu kde je neco na spadnuti pres Western Union ci podobnou sluzbu do ceske republiky na organizovanou sit imigrantu . Takovato vymena nekonvertibilni meny ve vysledku na Euro muze byt o mnoho levnejsi, nez oficialni vymena pres banku , kde nebyva zajem o nekonvertibilni meny a vymeny jsou zatizeny vysokymi poplatky. Klidne muze jit o rubl nebo hrivnu, protoze pres western union a podobne sluzby posilaji denne zahranicni delnici penize domu rodinam tak jsou transakce v rovnovaze.

53 Šnobelinář Šnobelinář | 27. listopadu 2018 v 7:39 | Reagovat

je podle vzoru zelinář, ale taky proletář. Hedvíčkové byli součástí šnobeliariátu. Šnobelináři všeho světa, spojte se!

54 ghost ghost | 27. listopadu 2018 v 9:11 | Reagovat

[49]: Neni maso, neni plyn,
hlavne ze lita Gagarin.

To se rikavalo.

55 Jestli je to tam Jestli je to tam | 27. listopadu 2018 v 12:15 | Reagovat

ie ta fotka - tak velmi pekne misto... to se to odsouzencum koukalo... napoledy do okolni krajiny... (to na Floride asi nemate...)
mj moje babicka bydlela ve vesnici u cary a ja tam jezdil na prazdniny - tam je presne takovy kopecek (ie stara sibenice na kote XY ) asi  6 - 8 m od hranic ... tedy popraviste s vyhledem i do Rakouska ... za komancu se tam samozrejme nesmelo ....    jak je ta zeme Ceska krasna  ....tedy az na ty lidi ... :)

56 Luis Luis | 27. listopadu 2018 v 16:21 | Reagovat

Primo idealni fotka  pro desktop wallpapper , nabidnout microsoftu nebo Applu

57 Pane Hedvicek Pane Hedvicek | 27. listopadu 2018 v 23:17 | Reagovat

v roce 1765  doslo ke snizeni pocru hrdelnich soudu v Cechach a na Morave z puvodnich 383 na 29... koncem 18 stoleti v ramci Josefinskych reform jich zustalo pouze 19 .... v polovine 19 stoleti melo hrdelni pravo ve vasi oblasti pouze mesto Kromeriz .... po 1850 hrdelni pravo prevzal jiz zcela stat, takze ta povest musi byt znacne starsiho data nez z 1866... tj pro Kojetin minimalne z pred 1765 ;-)

58 Luis Luis | 28. listopadu 2018 v 15:13 | Reagovat
59 Charles Bernreiter Charles Bernreiter | 30. listopadu 2018 v 5:33 | Reagovat

[55   Po Vasi zaverecne vete prislusi jen dodat "amen".
,

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama