Březen 2019

O cem CTK nenapise...

26. března 2019 v 19:05 Clanky osvetove
Hillary isn't President, The wall is coming, Kavanaugh is on the Supreme Court, Smolette was a fake, Covington Catholic backfired, Avenatti's was arrested, Stormy has to pay Trump's Legal Fees and there's No Collusion.


Kandidat do Evropskeho parlamentu se ostrihal a ucesal...

25. března 2019 v 18:05
Oficialni fotografie kandidata do Evropskeho parlamentu... (a na rozdil od toho plesatyho blba Telicky nepotrebuje tlumocnika).


Rockove hvezdy litaji na vystoupeni vrtulnikem

20. března 2019 v 16:10 Clanky jinych autoru
Lady Gaga nebylo videt - sedela vzadu...

Putinův exporadce, který zemřel v USA, měl neobvyklou zlomeninu

19. března 2019 v 14:35 | Petr Nachtmann |  Clanky jinych autoru
Tato afera me zaujala jiz v roce 2015, kdyz se to prihodilo, ale v ceskych novinach se o tom pise az po 4 letech.

Osobne ctu vice americke a britske noviny nez ceske. A totez doporucuji i ostatnim.

Nejsmutnejsi samozrejme je, pokud nekomu cituji z britskych konzervativnich Financial Times nebo z izraelskeho pravicoveho webu Debka.com a dotycny mi z blbosti opaci, ze se jedna o levicove weby zamere na sireni pro-ruskych fake news. A pak me jeste dotycny v roce 2016 ujisti, ze Izrael nema jaderne zbrane a ze americkou prezidentskou volbu urote vyhraje pani Clintonova a ne Trump (nevymyslim si!)

Bohuzel i nize uvedeny clanek z ceskych novin trpi chybami, napriklad:

- Plete si policii s FBI (prestoze ve Spojenych statech nemaji federalni "policii", ale maji Federal Bureau of Investigation, ktere zastava i roli civilni kontrarozvedky)

- Nekriticky tvrdi, ze neni patrny zajem organu na zameteni pod koberec. Ale jestlize si FBI pozvala Lesina do hotelu, kde ho chteli kontrarozvedne vytezit, ale Putinova SVR jej v predvecer akce zabila, je to trapas pro organy, ktere zodpovidaly za planovani a zabezpeceni akce. To je pak prece logicke, ze interni vysetrovani skonci verdiktem, ze se Lesin opil a pote se v opilosti umlatil. Pokud je jindy objevena zlomena jazylka, patolog zjisti, ze mrtvy byl uskrcen. Jenom Lesin si dle americkych organu zlomil v krku jazylku pri padu v opilosti, nebo dokonce az pri pitve

- Uplne se v nekvalitnim ceskem clanku pomiji, ze Lesin v Putinovych sluzbach vybudoval uspesny propagandisticky kanal RT a ze puvodne pusobil uspesne v sourkomem sektoru; prave RT bylo logickym tercem kontrarozvedneho zajmu FBI, potazmo zajmu ruskych organu, aby o tom Lesin v Americe nemluvil


Putinův exporadce, který zemřel v USA, měl neobvyklou zlomeninu
Fraktura jazylky, kosti mezi bradou a hrtanem, kterou Lesin utrpěl, je považována za výjimečnou, často k ní totiž dochází při rdoušení. Jeden z dokumentů, který má RFE/RL k dispozici, uvádí, že jazylka byla zlomena v době smrti či její blízkosti. Další posudek ale konstatoval, že kost mohla být poškozena až po Lesinově skonu a možná i během pitvy.

Stanice nicméně zprávu, která má 149 stran, označila za dosud vědecky nejpřesnější popis Lesinovy smrti. Závěrečná zpráva prokuratury z října 2016 konstatovala, že Lesin zemřel bez cizího zavinění souběhem otravy alkoholu a tupými poraněními na těle včetně hlavy způsobenými pády.

Lesin se 2. listopadu 2015 zapsal jako host hotelu Four Seasons a od první chvíle začal pít. Potuloval se po chodbách a personál ho několikrát odvedl zpět do pokoje. O půl šesté ráno 4. listopadu odjel v taxi do hotelu Dupont Circle a najal si tam apartmá za 1200 dolarů, jež zaplatil v hotovosti. Vrátil se do původního hotelu, kde ho ráno našli na chodbě jenom ve spodním prádle. Následně ho vykázali z pokoje, Lesin proto odjel do Dupont Circle, kde bylo dopoledne 5. listopadu jeho tělo nalezeno.


Pochybnosti v případu vyvolává mimo jiné to, že chybí desetihodinový záznam z kamery na chodbě, takže není jasné, zda do pokoje k Lesinovi někdo nevstoupil. Jasno nevnesla ani policejní zpráva, která byla před zveřejněním zeditována.

Tyto okolnosti daly vzniknout spekulacím o tom, zda Lesin nemohl být zavražděn, protože mohl poskytnout detaily o ruském systému praní peněz. Není ale jasné, proč by americká policie a lékař měli mít zájem na tom skrývat fakta. Server Buzzfeed předloni s odvoláním na neidentifikovaný zdroj informoval, že Federální úřad pro vyšetřování (FBI) se domnívá, že Lesin byl zavražděn. Zemřel v předvečer naplánovaného setkání se zástupci ministerstva spravedlnosti, které prý platilo hotelový účet.

Lesin byl na počátku tisíciletí jednou z nejvlivnějších postav v ruských médiích. V letech 1999 až 2004 působil jako ministr tisku, dalších pět let byl poradcem prezidenta Putina. Roku 2014 ale náhle z funkce odešel, což znalci poměrů v Moskvě považovali za projev toho, že upadl v nemilost. Když zemřel, bylo mu 57 let. V Moskvě byla zpráva o jeho smrti hlavní událostí, Rusko rychle oznámilo, že příčinou byl infarkt, což ale soudní lékař v USA nepotvrdil.

Toman – cesky Oskar Schindler

15. března 2019 v 18:25 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Ctenar meho blogu zde upozornoval na pomerne novy cesky film "Toman" o zivote Zdenka Tomana (1909-1997), ktery byl v letech 1945 az 1948 vedoucim ceskoslovenske rozvedky, nez ho jeho byvali kamosi Gottwald se Slanskym nechali zavrit a on nasledne z vezeni utekl a emigroval. Je to drsny pribeh, detaily si prectete v ceske Wikipedii na adrese

Komentare k filmu jsou zde:

Film samotny si muzete stahnout ze serveru

Toman byl nepochybne rozporuplna osobnost. Wikipedie o nem pise: " Za Tomanovou kariérou stáli v pozadí ministr vnitra Václav Nosek a generální tajemník strany Rudolf Slánský. Zdeněk Toman byl nejen šéf zahraniční rozvědky, ale také kšeftař, spasitel stovek tisíců Židů za úplatu, velký zákulisní hráč, muž mnoha jmen, "šedo-rudá eminence" získávající nelegálními způsoby peníze na vlastní zahraniční konta a do ilegální pokladny KSČ, která je používala na úhradu svých předvolebních kampaní. Byl také první a významný politický vězeň, jemuž se po Únoru 1948 podařil útěk z vazby a z komunistického Československa jakož i "nastartování" nového života a nové kariéry na Západě. Valnou část svého života v exilu (v jakem doprdele porad exilu?) prožil ve Venezuele, kde podnikal a získal značné jmění. Různým kulturním a vzdělávacím institucím v Izraeli posílal velké finanční příspěvky a dary. Do konce života nenavštívil Československo a to ani po Sametové revoluci v roce 1989."

Tech Zidu, co jim (za uplatu) pomohl uprchnout z Polska, kde i po valce byly pogromy (neuveritelne, co?) bylo 250-300 tisic (taky neuveritelne cislo) - denne vlaky s nekolika tisici lidi pres povalecne Ceskoslovensko na Zapad do taboru pro "Displaced persons" (tedy na svobodu). O tom se v CSSR ve skole neucilo a bezny Cech "o tom nikdy neslysel".

Byl to genialni smelinar a manipulator, i kdyz jeho IQ nemohl zase byt tak vysoky, kdyz vstoupil do KSC - takze to asi byla davka stesti a "drze celo lepsi jak popluzni dvur". Byl iniciatorem prodeje ceskych zbrani do Izraele (tehdy na to bylo embargo), ktere schvalil Jan Masaryk (odtud prameni ta opakovana teorie, ze Masaryka zavrazdili Britove - "picovina, pan farar!") a z Ceskoslovenska uprchl uz ve veku 39 let, tudiz vetsinu zivota ztravil v zahranici, kde byl docela uspesny.

Jeho zahranicni uspechy by cesky divak neprekousl (pro utiseni ceskeho genetickeho anti-semitismu se ve filmu opakovane a zbytecne vyskytuje vykrik "smradlavy zidak!" - cesky kokot je pak spokojen) takze celkove subliminalni vyzneni filmu je: "ano, vetsinu zivota prozil v zahranici a byl tam vysostne uspesny, ale kdyz byl tady v Cesku, tady doma, tak to byl komunista a smelinar. Fuj." Ano, a oni poctivi tam trpeli a cinkali klicema, zatim co on si vyhrival svalstvo na plazi v Santa Monica.

Je mi to tak smutne povedome… na film se podivejte.