Prohlášení starosty Kojetína ze dne 15. 12. 2019

30. prosince 2019 v 19:07 |  Clanky civilizovane...
Datum: 30. 12. 2019 7:43:22

Předmět: Prohlášení starosty Kojetína ze dne 15. 12. 2019

Vážení spoluobčané, před časem jsem uveřejnil v médiích prohlášení, které bylo reakcí na rvačku skupiny cikánů v Kojetíně na náměstí, a které vzbudilo podstatně větší zájem veřejnosti, než jsem sám očekával. Učinil jsem tak poháněný obrovskou mírou vzteku a bezmoci. Vzteku proto, že jsem nenalezl dost sil strávit, jak účinně dokáže malá skupina darebáků pošlapat práci obrovského množství lidí, kteří v Kojetíně žijí, na své město nedají dopustit, mnohdy bojují s větrnými mlýny a nikdy svůj boj nevzdají. Bezmoc pramenila z nepochopitelných závěrů orgánů, od kterých očekávám, že budou vždy na straně dobra a zlo budou bez milosti trestat ...

Dovolím si uplynulých šest měsíců zevrubně zrekapitulovat. Prostořeký starosta v průběhu léta musel využít služeb právní kanceláře a obhajovat své výroky o společností opečovávaném etniku. Musel jsem vysvětlovat, z kterých že statistik vycházím obviňujíce cikány, že jsou líní, nevzdělaní, bez ctižádosti a řádně se nestarají o své děti. Gauneři, vyšetřovaní, tentokráte nikoli Pán Bůh, ale příslušný soudce ví proč, na svobodě, celý půlrok páchali další a další trestnou činnost. Násilnosti, krádeže, nezletilí za volantem, žádný problém z jejich pohledu, jede se dál. Chtěl bych preventivně zdůraznit, že až budu muset v dalším kole vysvětlovat, proč ve svých článcích neodděluji trestné činy od přestupků, je to jen proto, že na šaškárny při své extrémní vytíženosti já čas nemám. Když někdo sebere v obchodě krůtí stehno, zasluhuje bez pochyby pokárání, možná finanční postih a možná i analýzu, proč tak učinil a následnou pomoc. Když to samé ale udělá podvacáté, patří do díry, až tam, jak praví klasik, zčerná ! Opět preventivně - tento výrok nemá pranic společného s příslušností ke kterékoli z ras.. Vprostřed Adventu, kdy je velká většina domácností provoněna vánočním cukrovím, opět si po roce lámeme hlavu, jakým dárkem uděláme radost svým blízkým, se kojetínské náměstí znovu proměnilo v kolbiště, a teď prosím zpozorněte, těch samých rodných čísel ! Nikdo víc, nikdo míň.

Mediálnímu zájmu ta událost v ten den unikla ze dvou důvodů. Českem ten samý čas otřásla střelba v Ostravské nemocnici - závažnost této hrůzy samozřejmě nelze srovnávat s bitkou několika zběsilých cikánů, kteří si to navíc opět rozdali jen mezi sebou. Druhým důvodem, proč nikdo nic nestihl natočit, pořádně ani vyfotit a umístit na sociální sítě, je naprosto příkladná práce městských strážníků a policie ČR, pod jejichž okny se incident odehrál ( diví se mi někdo, když ve svých článcích poukazuji mimo jiné na sníženou inteligenci konkrétních etnik ? ). Městský a stejně tak policista na obvodním oddělení není zásahová jednotka. Jsou to chlapi, kterých úkolem primárně není za poměrně mrzký peníz jít proti zločinci se sekyrou v ruce. Tři z nich do toho šli, situaci výborně zvládli ( jeden se zraněním ), a po zásluze se jim dostane poděkování a společenského i finančního ocenění ze strany vedení města i policie.

Takto by mohl tento středně zajímavý příběh skončit, pokud by se nepřihodilo další ... Tři z agresorů byli zaarestováni a v Kojetíně nikdo nepochyboval, že jim k Vánocům popřejeme příjemný pobyt a komunikativní, empatické, v krajním případě něžné spolubydlící. Nikoli přátelé ! Netrvalo než pár hodin a, ještě jednou zdůrazňuji, příkladná práce policistů a státního zastupitelství byla zmuchlána a odhozena do koše soudcem ( možná soudkyní, nevím a vědět nechci ), který se vyprofiloval ve skalního fandu bojových sportů mimo oktagon a agresoři jsou díky jeho rozhodnutí opět svobodní občané a při své jednoduchosti zase o cosi sebevědomější. Drahý člověče, nikdy jsem doposud nebyl souzen, z doslechu jen vím, že pohrdání soudem je nepřípustné. Je fér, abyste věděl, že nepohrdám prací soudů obecně, tou vaší ale hluboce. Zjevně nejste o nic menší nekvalitou na trhu práce, než vaši chráněnci, jejichž předkové se vydali ze středoasijských stepí na dlouhou pouť vybaveni vpravdě vybraným chováním. Vaše postavení ambasadora pseudodemokracie je pravděpodobně neotřesitelné a já si svou plavbou proti proudu zadělávám na další potíže, považuji ale za důležité, aby veřejnost věděla, kdo fakticky stojí za budoucími dalšími násilnostmi, které lze očekávat.

Vážně by mě zajímalo, v kterém vysokoškolském skriptu či paragrafu zákona stojí, že je šest tisíc slušných lidí povinných čekat na to, až jedno z našich dětí srazí autem zfetovaný anebo nezletilý cikán, nerespektující vůbec nic a nikoho. Dopady vašeho pohrdání obyvateli Kojetína i prací policie jsou pro naše město vážnější, než sám dokážete ze své vyhřáté kanceláře posoudit. Jedná se přitom jen o několik jedinců, kteří navíc umocňují negativní obraz celé komunity, bez kterých by naše město bylo úplně jiné. Přes toto všechno přeji v duchu křesťanských tradic vám i vaší rodině podstatně klidnější prožití svátků vánočních, než jaké jste naordinoval obyvatelům Kojetína. A poprosím vás, až půjdete mezi svátky na procházku s malým synkem nebo vnučkou, a budete svědky podobných odporností, nad kterými jste aktuálně podržel palec, buďte korektní, nešetřete pohlavky, a v přítomnosti psychologa tomu dítěti vysvětlete, že je hysterické, protože zkrvavení lidé se sekyrami na náměstí jsou novou společenskou normou, kterou spoluvytváříte.

Milí spoluobčané, neklesejme na mysli, popřejme si vzájemně krásné Vánoce, které si v našem milovaném Kojetíně dokážeme užít, to dobře víme. Policistům popřejme, aby svou práci napříště vždy odváděli s pocitem, že má smysl. Firmě Fiskars, aby jejich výrobky v příštím roce kupovali pouze tesaři, dřevorubci a domácí kutilové … Na všeobecném blahobytu parazitujícím organizacím, které se tváří jako ochránci práv národnostních menšin, bych chtěl připomenout, až opět podají podnět k mému důkladnému policejnímu prošetření, aby měly na paměti, že seriózní zahraniční teroristické organizace, podílející se na útlaku většinové populace, se ke svým činům veřejně a velmi hrdě hlásí. Očekávám vás nejprve tedy u jednacího stolu. A poprosím, poslední den v roce, kdy každoročně s manželkou a svými dětmi navštěvujeme ZOO na Lešné, si vzpomeňte, že pavilon kočkodanů letos obejdu obloukem zahanben s omluvou. Tato zvířata totiž svátky vánoční stráví každopádně za mřížemi, přestože se po celý rok chovala naprosto kultivovaně. Pokoj lidem dobré vůle, v Kojetíně v konečném účtování zlo nezvítězí !

Leoš Ptáček, starosta města


 

18 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jerry Jerry | 30. prosince 2019 v 22:06 | Reagovat

Kéž bychom měli takových starostů víc. Bohužel mám takový nepříjemný pocit, že ve funkci dlouho nevydrží.

2 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 30. prosince 2019 v 22:51 | Reagovat

Myslím, Rosťo, že se ve svém hodnocení starosty Ptáčka mýlíš.

On je totiž průšvih někde jinde. Předchozí starostové jen nenašli odvahu (možná ji ani nechtěli najít), aby se v případě "zákony" chráněného cigánského etnika angažovali jinak než jak nařizují "platné českoevropské zákony"

Pan Ptáček evidentně čůrá proti větru. (čůrání proti větru či proti zdi způsobuje rezavé fleky na pánských kalhotách).

Panu Ptáčkovi rozumím, fandím mu v těchto věcech a přeji mu, aby ustál vše co na něj bude za tohle počínání narafičeno.  A že na něj narafičeno bude na to dám ruku do ohně.

3 pepa pepa | Web | 30. prosince 2019 v 22:59 | Reagovat

Cesko je v soucasne dobe zlocineckym, gangsterskym statem jeste horsim nez byl ten minuly bolsevicky.

A protoze jsme ve spolku se stejne kriminalnimi staty Evropy, ktere funguji jako organizovani zlocinci, mame jedinou sanci - statem organizovany zlocin zastavit, likvidovat, odstranit.

Pokud to neudelame, znasilni nas, zotroci a vyvrazdi.

4 Paul Paul | E-mail | Web | 31. prosince 2019 v 5:00 | Reagovat

Tak toto je sila!!!
Osobnost ako je Pan Ptacek si zasluzi obciansku zlatu medailu za vlastenectvo. Bez ohladu na jeho minulost, on sa postavil na stranu jeho obcanov a verejne ukazal na narodnu chorobu (political correctness) vasej a (nasej) spolocnosti.
Potrebujeme viacej osobnosti ako on.
Nechcem zniet sarkasticky ale

"PTACEK NA HRAD"

5 Svatba jako křemen Svatba jako křemen | 31. prosince 2019 v 14:22 | Reagovat

Náčelníku, má tam hrubky. Např. policie se píše s malým pé, ale když je to s ČR musí být velké Pé. Vykřičník se píše stejně jako tečka, tj. hned za posledním slovem věty. - Když nezvládne tak jednoduchou věc, jako je pravopis, jak pak může zvládat věci daleko složitější? A co pomník Vlasovcům? Už v Kojetíně máte?

6 Drifter Drifter | 31. prosince 2019 v 21:30 | Reagovat

Za svych par let v Cesku jsem s Ciganama nemel spatne skusenosti, jak ve skole tak na vojne. Bydleli na "Gruntu" v tak zvane "Herrmaklovne" v ubytovne na dvore  Statniho statku v dvojpokojovem byte s podlahou z udupane hliny a kamna na drevo a sem tam ukradene/darovane uhli. Byli to "Vychodnary" ze Slovenska a tam bydleli v zemjance. Tak ze primitivni byt v byvalem zidovskem statku byl jako Hilton.
Ale zkusenosti jsou i jine jak napsala:
jkorcak | E-mail | 8. března 2016 v 17:33 | Reagovat

Přesně tak! Já sama jsem okusila toto řešení cikánské otázky v asi tak 12ti letech na vlastní kůži, když rozzuřená cikánská rodina napadla moji spolužačku - bohužel jsem se nacházela v nepravou chvíli na nepravém místě. Třešničkou na krvavém dortu byl soud, kde jsem musela svědčit a kde ze mne v mých 13ti letech udělali sprostého zbabělého, rasistického zločince. Soud se samozřejmě konal až více než za rok, když už všechny rány a šrámy byly zhojeny a potvrzení od lékaře neudělalo na soudce z lidu pražádný dojem. Pamatuji si, co mi tenkrát vyprávěli moji rodiče. Jak to všichni mysleli dobře, ale chybička se vloudí ... Jak i ve velkých městech s novostavbami (např. v Praze, kde "obyčejný" občan čekal na byt v "pořadníku" třeba deset let a někteří se nedočkali vůbec) dostávali cikánské rodiny přiděleny úplně nové byty, které katastrofálním způsobem vybydlili. Vytrhali parkety nebo prkna a v obýváku nebo v kuchyni si na podlaze založili ohníček, koupelnu ani toaletu se nikdy nenaučili používat - k čemu slouží sporák nikdy nepochopili, brzy bylo jasné prakticky každému, že tento plán řešení cikánské otázky katastrofálně selhal. Každému kromě komunistů. Každému kromě levopravých sluníčkářů, kteří v tomto katastrofálním omylu spokojeně pokračují dodnes.

7 Lx Lx | 1. ledna 2020 v 3:51 | Reagovat

"Jsem zcela přesvědčen, že tato země je stvořena pro kolektivní spolužití. Většina lidu, lidové masy, nemohou žít jinak než na úkor energické, talentované, produktivní menšiny. Většinovou masu nemůžeme donutit pracovat, jinak se nám hned začne bouřit.

Yuri Andropov

8 Drifter Drifter | 1. ledna 2020 v 10:37 | Reagovat

[2]:Musim se pridat k Vasemu nazoru. Ross o nem nepsal privetive v minulosti. Ale to co napsal Pan Ptacek se zrejme odrazi v jeho charakteru a to je dnes malo kde videt!

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama