Jak Ceska republika ukradla budovu v New Yorku..

1. ledna 2020 v 5:44 | Jan Krondl
Rosťo, tady nejde pouze o jmenování konkrétních činitelů - to jsem ve svých novinách i v ČR klidně dělal - ale o "český celonárodní nedostatek zážitku".

Američani si někdy v 18. století natolik řešili věci sami, že jim spadly šupiny z očí a pochopili, že celá ta věc zvaná Vláda je vlastně dvojka, že má akorát "dbát na hladký chod Společnosti a sama mlčet a být krásná". Dneska jsou už notně degenerovaní, ale to "zdruhořadění vlády," odsunutí jí na pouze pomocné místo až za společnost, v nich pořád zůstává. Češi nic takového nikdy nezažili, a proto mezi nimi a Američany je doslova rozdíl POLARITY.

Dneska si dovedu živě představit, jak vláda na tu pitomou myšlenku "záchrany Národní budovy" přišla: nějaký úředník na Ministerstvu zahraničí, který dostal krajany "přifařené" do své agendy po revoluci (vždycky jsme byli pouhá bokovka), dumal "s kým má mezi krajany jednat," hledal tzv. "zástupce krajanské komunity" (autentické výrazy). Neměl tušení... a tu mu padl zrak na diagram tzv. "Střešního sdružení spolků," které vlastnilo Národní budovu, protože vypadalo hezky na papíře... spolky vysílají své delegáty do ústředí, tam je výbor a na vršku sedí pan předseda Pokorný, v té době už asi 90-letý pán - aha, on je tedy "doyen" krajanské komunity! (Tak ho později nazval generální konzul Gandalovič.)

Jan Pokorný, velmi úspěšný architekt a stavař, s 50-letou newyorskou praxí, dokonce v oboru restaurace památek, si dlouhou dobu strašně přál tzv. "rehabilitaci" Budovy (zřejmě poměrně malou práci).

Zjevně z toho důvodu se stal předsedou Sdružení spolků - společenská stránka věci ho vůbec nezajímala, což o chvíli později vyjde najevo.

Po revoluci začal tento náš "doyen" dyndat na vládních rychlokvaškách, právě dorazivších do New Yorku, jako byl Petr Poledňák, první ředitel Českého centra, a zmíněný Gandalovič, aby vymohli na svých nadřízených, aby vláda rozvázala měšec, Budovu převzala a pomohla mu ji... rehabilitovat (tj. uvést do souladu se současnými předpisy a "dát do pucu," nic víc jí nebylo).

Poledňák a Gandalovič zjevně z první vody na čisto přijali Pokorného nostalgické vyprávění o tom, že "spolky již vymírají a česká čtvrť tu již není..." - vážený starý pán s motýlkem, uprchlík z roku 1940... prostě to na ně mocně zapůsobilo... a vžili se do role mladých, avantgardních úředníků, kteří směle, energicky naléhají na svoje zkostnatělé nadřízené, suché počtáře, aby vláda pro jednou dala peníze na ušlechtilý účel.

Pro vládu a pro sebe a nakonec také pro krajany to viděli jako výhodnou věc - protože jednak tak mohli šoupnout do Budovy České centrum, aby mělo větší výběh k oslňování Ameriky, Gandalovič našel svůj "raison d'etre," náplň jinak záhadného úřadu generálního konzula a krajané... vždyť přece Sdružení spolků dostane jedno patro v Budově zadarmo k obývání!
(To ovšem nebyla ze strany české vlády žádná laskavost, tvrzení, že "spolky Budovu předávají vládě proto, aby se v ní [po její přestavbě a opravě] mohly scházet" - jinými slovy, že bez její opravy se tam scházet NEMOHOU - byl JEDINÝ důvod převodu podaný americkými právníky newyorskému soudu. Proto se kolem "zajištění legálně obyvatelného prostoru pro spolky" točí celá smlouva - i když celá plejáda vládních činitelů může doložit, že Budova, byť ošuntělá a zanedbaná, přístupná byla. Jediné omezení, o kterém vím, byla emajlová cedule s nápisem: "použití těchto prostor je omezeno na 75 osob".)

O dyndáži mladých úředníků, aby vláda Budovu převzala, krajané - s výjimkou pár činitelů kolem Pokorného - vůbec nic nevěděli! (Já taky ne.)

Pro stručnost jen pár scének z frašky, která následovala:

Pámbíček to tak zařídil, že poté, co nám v březnu 1999 Jan Kavan neslaně-nemastně veřejně oznámil úmysl MZV Budovu převzít - z jeho výroku bylo jasné, že ještě ani nepožádal vládu o peníze - jsem byl doslova vytažen do Minnesoty, kde jsem potkal profesionálního fund-raisera (do té doby jsem ani nevěděl, co to je). Protože jsem už úplně ztratil úctu k Pokornému, rovnou jsem ho oslovil a požádal o pomoc s Budovou.

V dubnu vypukla válka v Kosovu a ČR - čerstvý člen NATO - kompletně ztratila zájem o Budovu. Tomu připisuji, že Pokorný souhlasil pozvat fund-raisera do New Yorku.

Fund-raiser nám předložil plán, který shrnuji takto:

a) vytvoříme "poradní výbor," který přijde s koncepcí Budovy a ve kterém mohli být slavní Čechoameričané jako Miloš Forman, Petr Sís, Martina Navrátilová, Madeleine Albrightová, Jaromír Jágr... Jak je získat? S tím by nám mohli pomoci manželé Havlovi.

b) po vytvoření svého VLASTNÍHO projektu se na něj lidé složí (jistě by se do toho zapojilo tolik Američanů, až jsem se bál, abychom se v tom davu neztratili...).

Petr Gandalovič jel tuto metodu zřejmě osobně "prověřit" do Cedar Rapids v Iowě, odkud fund-raiser pocházel. Vrátil se s vítězným argumentem proti ní: "Koncepce ze Cedar Rapids není vhodná pro New York". (Jedna krajanka ho odbyla prostou větou: "každý projekt je jiný".)

Američané byli v celé věci úžasně naivní, řešení formou profesionální sbírky považovali celou dobu za naprostou samozřejmost a tak krásně zadumaně říkali "ona by nás mohla česká vláda podpořit, speciálně Havel... potřebujeme Havla". V srpnu 1999 poslal fund-raiser John Rocarek Pokornému formální návrh na spolupráci.

Pokorný ale dále protlačoval předání Budovy vládě, na jedné hlasovací schůzi rozčíleně řekl: "Mně se dva fund-raiseři vysmáli od očí, když jsem jim řekl, že jde o opravu BUDOVY, řekli mi, že na společenskou věc [CAUSE], by se to vybralo, ale ne na opravu budovy." (Jeden krajan nesměle špitl: "ale vždyť to přece je... cause".) Pokorný byl prostě těžký technokrat...

A tak ruku v ruce - náš doyen a generální konzul ČR (ale zapojila se do toho celá plejáda vládních a krajanských činitelů) - úporně pracovali k převzetí Budovy vládou, na základě mediálního argumentu, že "spolky již vymírají a česká čtvrť tu již není, a proto nezbylo, než aby vláda Budovu zachránila".

Musím ovšem uznat, že vysocí vládní činitelé byli, ve srovnání s "vyšší střední třídou MZV," která o převod usilovala, moudří jako králové Šalamounové. Dlouhou dobu jejich blbému nápadu statečně vzdorovali, až to byl prý Paroubek, který - když slyšel přehnanou odhadní cenu Budovy - bouchnul pěstí do stolu a řekl: "tak to berem!".

Nicméně, to neznamenalo nic, protože podle newyorského zákona o neziskových korporacích, Sdružení spolků muselo získat povolení k převodu od soudu. Začalo tedy zdlouhavé vytváření smlouvy, její věčné předělávání a přešívání, až v červnu roku 2001 ji konečně měli hotovou a podali žádost k soudu...

(Soudce jim to koncem listopadu 2001 přiklepl, protože uvedený důvod převodu - "aby se spolky mohly v Budově scházet" - vzal vážně a propadl dojmu, že je jim Budova opravdu NEPŘÍSTUPNÁ.)

Gandalovič ke konci uznával, že převod vlastně není nutný, ale možnost občanského řešení, o které krajané usilovali po léta, včetně profesionální sbírky, ošetřil tím, že přece krajané mohou vládu DOPLŇOVAT svojí vlastní činností poté, co vláda Budovu převezme. Nazýval to "win-win situation".

Ale dávno předtím, než žádost k soudu vůbec dorazila...
...v září 1999 jsem si jel stěžovat na MZV, byl jsem v Havlově kanceláři (s ním přímo nemluvil) a také jsem to chtěl "rozjet" v médiích.

Seděl jsem takhle například v jedné střešní restauraci na Václaváku s redaktorkou televize NOVA (která mi byla doporučena jako nezávislá, nebojácná, směle vládu tepající stanice). Když jsem jí sdělil svoji stížnost: "my si chceme něco zařídit sami, v Americe máme obrovské možnosti, ale česká vláda nám háže klacky pod nohy, místo aby nás podpořila...," tu se ta velká novinářka zašklebila jako kdyby kousla do citrónu a s odporem řekla: "Když u nás by lidi nepochopili, proč by měli něco dělat sami, KDYŽ OD TOHO JE PŘECE VLÁDA".
===========

Střih do současnosti: Vy si vážně myslíte, že v době, kdy českým médiím vévodí "Milion chvilek pro demokracii," bych sebepřesnějším popisem toho, jak to tehdy s tou Budovou bylo, se jmény všech činitelů, atd. nějak doma vzbudil pozornost?

Ale, prosím Vás - vždyť ta novinářka geniálně shrnula jednou větou český problém, který nás tíží po staletí a kvůli kterému jdeme z jednoho průseru do druhého!

Občas vypustím na Facebook malý pokusný balónek, napíšu něco o tom, že Češi potřebují jít přesně OBRÁCENÝM směrem než je vede ten Milion - tj. ne se pořád snažit vládu hlídat a kontrolovat, ale snažit se obejít bez ní - a dostanu přinejlepším jeden, dva lajky. Celkově ale cítím, že se situace zlepšuje, protože, jak začínají být rozčarovaní tou demokracií... přece jenom snad...

Ještě ale uplyne hodně vody ve Vltavě a v Hudsonu, než pochopí, jak si v tom New Yorku kolektivně ublížili.

 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Drifter Drifter | 1. ledna 2020 v 10:52

Nemam nejmensi poneti o co zde jde, ale z  internetovych zprav byla budova urcena na demolici tak jako ta Nemecka. At to koupil kdo to koupil, faktem je ze bez investice by tam uz nebyla.
Therefore, I do not give a rat's ass who owns it, as long as it is still there!

2 sri nos sri nos | E-mail | Web | 1. ledna 2020 v 12:13

Vubec se nedivim, ze nelze ziskat poneti  vo co v Cesku gou.

Pac i miliarda hoven na tom usilovne a krecovite pracuje 25 hodin denne!

A to dokonce i v ramci neziskovky "Jak sto hoven".

Jednou jsem se nemohl v Cesku za boha dostat pres ruzna hesla ke svemu uctu. Teprve, kdyz jsem se poradne nasral a napsal heslo "kakatmrdatpapat", tak me to k memu uctu pustilo.

Cesko se kontinentalne nachazi v prdeli.
O tom zadna!

3 Jirka Jirka | 1. ledna 2020 v 15:28

Pěkný článek. Pouze bych pro méně chápavé rozvedl, že ta vláda v úvodu znamená i ministerstva a jejich osazenstvo. V pojetí ČR se jedná o turistická místa a touha každého hloupého úředníka být považován za poloboha - to k té polaritě, kterou v této kotlině (nebo prdeli jak nastínil Srí Nos) nikdo nezažil a vééélice dlouho ještě nezažije.

4 *Tak to dopada *Tak to dopada | 1. ledna 2020 v 17:02

kdyz ti chytri emogrovali a ti hloupi tam zustali....

Doporucuji se podivat na YT na porady - Ano sefe (Zd Polrejch) o pohostinstvi v CR (  z TV Prima) .... no sodoma gomora .... prevazne hloupi a arogantni majitele , casto rychlokvasky a polokriminalnici,  zadny logicky business plan, ci concept, staff (z 90%) s IQ pod 90....serouci na vse  .... a to se deje v prumeru asi 25 let po revoluci .... uz nikdy si v CR,  nic v restauraci nedame - prilis mi to pripomina "podniky" z Indie , a vyjimky nesmirne vzacne - viz dva sikovni kluci z Ostravy prodavajici skvele hamburgers a jeden vesnicky hospodsky z Dymokur ;-)

5 jara jara | 2. ledna 2020 v 16:01

Vazeny pane Jan Krondl a Rosto, zbyva take podotknout, ze vykutalkove z krajanskych vyboru chteli "vzdy se nasli nejaci ..." prodat, vytunelovat, obohacovali se z budov a spolecenskych majetku Ceskych-Moravskych-Slovenskych Emigrantu. Jednali s ansimi fondy temer jako s jejich osobnimi majeteky VYBORU temer Mafianskym zpusobem jak se o to mnohokrate jiz pokusily, zatim ale neuspesne take v pripade (vy-)tunelovani z nasi Bohemian Hall & Beer Garden v Astorii, NY - Je prozatim jen tak tak opet zachranena, a tunelari doslova opet besni, pry jiz dlouho delali si osobni pujcky z fonfu BCBSA ktere nikdy nic nesplatili, padelali, znicili veskere dokumenty...
Jak se mi vyjadrila varovbal mne pan Jan a Peter, clenove vyboru na zacatku roku 2010: Jardo, jako clen VYBORU BCBSA prosimte neblbni, v Bohemce je vzdy dosatek penez -pro vsechny vybrane (z vyboru) a my s tebou take pocitame v pripade prodeje, at skarede take nedopadnes ?? - ale to je vazna historie take  vs ouvislosti meho zahadneho z 19 Listopadu 2010 napadeni "na objednavku policajtem... cekajici na mne ...", zarizeno pres tehdejsiho Generalniho Manazera Bohemky a dalsich zahad .. vcetne dalsich napadeni a skaredosti postvanych pres instituce na objednavku krajany-asi Chazary "s dobrymi ksnad kriminalnimi kontakty" na vyvolene az zmizeni veskerych dokumentu a ucetnich knih Bohemky!!!  
Tak take Pan Josef Sereda velice vazeny pan zamezil jiz priptraveny odprodej krajanskych majetku na East Manhattan jedno vlastnictvi tehdy oficialne za $7.2+++ millionu... tak se o nem jednoduse roztrousilo, ze je velice nemocny, bez penez, zoufaly ma dokonce rakovinu, nebo ze potrebuje intenzivni psychiatrickou peci ktera mu byla odmitnuta, chce tedy spachat sebevrazdu ... A snad OFICIALNE jako blazen pry skocil v zoufalstvi z Verazzano Mostu - teda sebevrazda, ne ovsem tedy vrazda aby majetky mohli byt vykutalenky prodany .... My nim mluvil predtim ale strujci jsou jiz pod drnem tak tedy si dovoluji jiz o tom psat! Tak se udelalo z vrazdy sebevrazda.. Zanedlouho na to dalsi 2 pratele Josefa radeji utekli z NYC, dalsi dokonce do CSSR aby je nestihli take sebevrazdy!!!  https://www.facebook.com/statenislandadvance/videos/breaking-verrazzano-jumper  slo o vrazdu mafijanskym zpusobem. Josef nemel auto a George Washington most je prece blize ..  My jsme s Josefem pred tim mluvili a on rikal, ze dostal vazne vyhruzky, zadal o ochranu a vysetreni a ze na policii mu rekli, ze takove nesmysly a podezreni oni neresi...
In Search of the Czechoslovak East Side - The New York Times
https://www.nytimes.com › 1976/09/10 › archives › in-search-of-the-czecho...
Sep 10, 1976 - article on Czechoslovak Yorkville sec of Manhattan's Upper East Side; stores and ... Josef Sereda was hard at work on a hot summer afternoon ...
Nakonec jsem ale ard, ze Budova je opravena a je jak je ... Rad ji s rodinou take navstevujeme [:tired:] 8-) :-(

6 Godula Godula | 2. ledna 2020 v 16:20

Hmm a ten nápis Bohemian - National - Hall. vymyslel kdo? Při pátrání jsem našel na Wikipedii 'Bohemia is the westernmost and largest historical region of the Czech lands in the present-day Czech Republic.' a dále se píše 'Bohemia, like neighbouring Bavaria, is named after the Boii, a large Celtic nation known to the Romans for their migrations and settlement in northern Italy and other places.' Je pravda, že jsem vídával české výrobky označované Čechy jako Bohemia Works. Ale když jsem se bavil s jedním Francouzem anglicky o cikánech a použil označení gypsy tak nevěděl o co jde. Po vysvětlení jejich chování pochopil a říkal, že je tam mají taky, ale říkají jim Bohéme. Což udivilo zase mě, ale už jsem si to nechal pro sebe a nechtěl ho otravovat s českými jazykovými problémy. A od té doby mi to není moc jasné, kdo to označení Bohemia (snad latinského původu) pro Česko vymyslel.

7 jara jara | 2. ledna 2020 v 16:31

Casem se da napsat vice, co a jak nekteri "krajane asi Chazari jsou mstivi, dokonali... Zamezili vybudovani take Super Mega Bohemian Center v Astorii se ziskanim sousednich pozemku Mixan-Kucera, vse vybudovane za GRANTY jak udelali treba Rekove pres HANAC , Rusove, Polaci, a dalsi... Zde byl ale vazny zadrhel, kdyz prijmes Granty tak po 7 roku je vse pod prisnou IRS kontrolou hlidano, tedy se neda nic sproneverit/ priktradat a tak vse se zamezilo a nakonec jsem na vse doplatil hlavne ja, temer svym zivotem, presto, ze jsem mel novorozene dite a 21 mesicni ditko, ano vsichni to vedeli, neb jsem byli nejcastejsimi navstevniky Bohemky a cleny take Vyboru. Tedy zcela jasny KRIMINALNI AKCE -RETALIATIONS snad, chteli mne jasne zlikvidovat ...)

Meli jsme krtiny chlapcu v Bohemce kde Peter s vyborem zneuzil take policajty na nase hosty ajko nezvany host atd, atd... jako odplatu ze vime hodne a chceme zamezit prikradani, a zlegalizovanoi s odstraennim vsech stavebnich prestupku a Vystavby za Granty !!! Nakonec, jsem chtel jen odstranit Stavebni zavady a nebezpecne prestupky chybejici projektove dokumentace a dalsi   ...Assaulty pres zarizeno velice brutalniho GM Bohemky James ... mam jiz o tom skripta ktere jsou v bezpeci, neb se bude asi psat kniha "Vsechny Lzi a Spina ktera se jednoduse rostrousi .. a nakonec napise a konecne UVERI...." na vsechny ty prevybrane a nevhodne z CSR odplaty chazary a jejich kumpany...
"latrynky dalece vetsi a luxusti v Bohemce pri[praveny jiz 2005 k vybudovani za odhadni cenu $K380 az $440 000 a k tomu mozne Granty jako 1. Faze rozvoje Mega Centra... Zahadne ale cena daleko mensi a nedokonalych s 50+ stavebnimi zavadami "zachodku vysla pres $1400000+++??? .." jen jeden jiz nezijici se pochlubil, ze na tom "udelal pres $200000+++ s dalsim obohacovanim a to prece stoji za to zkriplovat a znemoznit Jara a dalsi kolem, tak pisi, neb ti s konekcema s Policii a Pravniky zemreli jiz na Rakoviny!! :-D  Nakonec v USA se z nevinneho stane vinbik a s kriminalnika svaty jak vidime v pripade D.J. Trump a jeho pokusu o odstraneni ... jasne, toi jer nesni USA, vmesovani a manipulace ve velkem ??? :-!

8 jara jara | 2. ledna 2020 v 16:49

Pri prestavbe ano Centra na Manhattanu velice pekna prace. Jara, jako vysoce kvalifikovany Licensovany NYS Ynzenyr s konekcema na veskere instituce, jako byvaly Sef Ynzenyru Met Section a 4 svetovych kongresu se zna,m s mnohymi ...  jsem prosel projektovou dokumentaci opravili detajly ..  take Arch Jirka a prevedli vse z Ceskych norem na NYC Building specifikace a kody aby vse mohlo byt bez zavad zkolaudovano.
Nakonec to dopadlo, ze cela Budova byla uspesne skolaudovana bez zavad a je az podnes ve vybornem provozu velice kvalitni dilo. Kdyz jsem  kontroloval navrhy a vypocty take tocitych schodu, musel jsem vse prepocitak prenavrhnout s nizsimi schody/stupnicemi a zvysil podchodnou vysku a zpevnit podlazni ocel...  Pak udelat konstruktivni zmeny na zatizeni v panikovem kritickem uniku, vcetne detajlovani sklenenych zabradli atd, atd, pak cele detajly projektu, s ohledy na NYC kody, specifikace a standardy coz dle CSN by neproslo a muselo by se vse predelat, tedy vysoke extra naklady.. Byla se vsema vyborna spoluprace s uznanim a lehkymi, snadnymi domluvama, oproti az Gangsterismu nasi Bohemky v Astorii!!
Tak az navstivite budovu a uvidite tocite schody vzpomente si na Yng Jara nyni diky "krajanum jen zazrakem prezivajicim invalidou a jeho rodinu ktera byla temer znicena a proc? Ctel jsem to nejlepsi pro nasi komunitu stajne jako kdysi pan Josef Sereda a dalsi obeti ;-) :-D

9 jara jara | 2. ledna 2020 v 17:15

Neco podobneho jsem dostal v majlu od pratel z Izraele!!! tak jsem nasel podobne clanky v Cestine, pry maji s Majdou za nasledek take valky a likvidaci v Jugoslavii, Afganistanu a jinde??? Drogy a nerostne bohatstvi, ale jsou to pry Chazari, kteri nenavidi zbozne Zidovstvo a Krestany, vsechny rozumne konzervativni a progresivni sily sveta!@!!
JEN PRO MYSLÍCÍ: George Soros a politika naděje a nenávisti
www.novarepublika.cz › 2017/09 › george-soros-politi...
Translate this page
Sep 20, 2017 - George Soros se rád předvádí jako humanitární liberál, který se .... Je to chobotnice se vším všudy, utne-li se jí chapadlo, narostou jí nová, ...
JEN PRO MYSLÍCÍ: Nikoli spiklenecká teorie, ale praxe ...
www.novarepublika.cz › 2018/03 › nikoli-spiklenecka-t...
Translate this page
Mar 9, 2018 - Revolucionár Soros a šokujúce prepojenia chobotnice tretieho sektora ..... Opozice stejně jako u nás nechce uznat výsledky voleb a za každou ...
Šéfkuchař české smetánky. Jedli u něj Klaus i Soros - Tyden.cz
https://www.tyden.cz › rubriky › relax › apetit › sefkuc...
Translate this page
Jan 3, 2018 - "Mimořádně oblíbené jsou naše chobotnice na grilu, sépiové rizoto ... má spousta restaurací, ale pořád si myslím, že ji nikdo neumí tak jako my.
Vcetne palnovanych placenych protestu .. ano- napadavani Prezidenta Milose Zemana, Babise, Orbana a vsecny kteri podaji ruku treba V. Putinovi, DJ Trump a dalsimi kteri nechteji 3. Svetovou valku vyvrazdeni Slovanu Slovany, odmitnuti prizivniku Migrace a dalsiho zotroceni narodu EU a USA pod Novym Svetovym Bordelem multikulturalizmu nove cokoladove rasy... snilku terroru,  tyranu, az nesmyslneho besneni Klimatickych zmen  zavineni clovekem. Ne jako bezne Vesmirne zmeny jak vime take z Jurasicke doby, geologicke historie kdy zeme byla jedna "deska pred rozdelenim na kontinenty ...atd, ale to zerou jen hloupi jako uboha Greta az po Al Gore, jde vlastne o nejhorsi manipulace lidstva zastaveni pokroku s blahobytem a zotroceni ans vsech . Proc se neomezuje populace tech kteri si nejsou schopni uzivit sami, kriminalniky, ... ale delaji "castecne Potraty" a porodni kontroly hlavne bilych az zblble casti zidovstva, vsech co se nechaji zblbnout ano historicka likvidace vsech v opozici s IQ snad nad  110??? ... Slovanstvo by mohlo prevalcovat Chazary, Anglosasy, jen se spojit a nenechat se vykradat, rozbijet statni utvary, staveta manipulovat  proti sobe vcetne, opakovanymi puci a pres zneuzite NATO a USA vojsk...
Neni to vmesovani, akce a odstranovani legalnich vlad, poradku bez vypovezeni valek, delani borelu ve svete, jak o tom psal take kdysi Jerusalem Post >>>>
Az chorobene promoce figurky -Britske kralovske rodiny jako moznych manaskoveho divadylka vladcu sveta pod NSP ke kteremu ovsem nikdy dle Bible Svate nedojde!!! 8-)

10 jara jara | 2. ledna 2020 v 18:17

Ceska Budova na Manhattanu mohla take dostat Granty a byt renovovana za ne, ale to mnozi Cechacci/ Chazari stale nemohou pochopit, ze treba Guggenheim spolecnost ma vystavovane jen 10% sveho archivu a Nove museum v Balboa, Spain bylo take pstaveno za jen Granty podobne jako Capi Hnizdo, az HANAC recek multicentra v New Yorku - to prece nikdy nemuze byt neco spatneho, kriminalni akt, duvod k napadeni az vrazd? -jen snad pro Chazary mozne???

The Czech Countess Who Took On The Nazi SS In Steeplechase
Jak Ceska Aristokratka zvitezila nad SS Nacisty na Velke Pardubicke v 1937 a dokazala, ze Slovane jsou treba i vice nez Teutoni a Anglo-Sasove!!! To se nerado posloucha, zvalste dnes a atk nas pan Soros a spol chteji pokrizit ano EU a Bilke USA az v Boha verici zidy a uelat degenerovanou kakaovou ne zidovsko-krestanskou rasu lehce ovladanych otroku ...

Richard Askwith is a journalist with a story to tell. He's pretty sure you've never heard it before. It's about Czech athlete Lata Brandisová. "Her story's been erased from history. And I think her story deserves to be restored to public...

Read more
www.wbur.org :-P O_O :-D :-D

11 Jara Jara | 2. ledna 2020 v 19:03

Co je spatneho se poklonit pamatce vsem mrtvym, zmrzacenym vojakum proti Fasismu, osvoboditeli koncentracnich taboru, holokaustu, vybombardovanych mest vcetne Drazdan a jejich rodin vypalene zeme SSSR. sirpotku, vdov rodicu zabitych detoi...
Tedy- Pohled zpet do realni skutecnosti: Protestoval jsem take 21 Srpna 1968 byl jsem ve vojenske pohotovosti od 21hod vecer jiz 20 Srpna 1968, pak podepisoval petice, vse marne, pochopte ... ale dluhy bankstrerum jeste nebyly splaceny, proto jsme museli zustat ve Vychodni EU a paltit asi 15% kazdym rokem z CSSR ekonomiky a zisku!!!  Ale, po 1968 o n ic se neprislo nic nebylo zniceno...  nastal dalsi rozvoj hospodarstvi v CSSR, dalnice, tovarny, nemocnice,  vcetne  masove vystavby sidlist, bytu za vinkulaci obycejne kolem 2000Kcs, az po budovani novych odvetvi prumyslu, zemedelstvi, daly se pridavky na deti, zvysila doba matertske dovolene, jesle, skoly vse zdarma a stipendia take prospechova, ne jako na Zapade, USA, vse musis platit vcetne zdravotnictvi az sportu. Za rok na Univerzite te stoji prumerne $20000, zatimco nicnedelajici vezen v NY veznicich nas danove poplatniky prijde na $530000 a z humalnich duvodu se o ne musi dobre postarat, zatimco ejjich obeti mnohokrate jsou v dozivotni bide??? Tod zzzzzz''"zapad a co nove Migrace take terror debilu, neschopnych se zaradit o EU kultury a proseprite. Proto Trump a Izrael maji zdi na hranicich a my je zlikvidovaly po Sametovem podvodu???? ...  atd, atd...
Ne jako za a po 1990 Sametove Revoluce, radeji receno velkeho predem planovaneho podvodu, masoveho rozbiti a vykradeni vsech narodu Warsavske koalice, Slovanu zatimco NDR zustalo vcleneno, vse vcetne prumyslu nedotceno, jen zmodernizovano!!! ??? Premyslejte o vsem, co mame delat v NATO, kym byt ohrozeni, ... Vse pry dirigovano a predem pripraveno, neb se jiz splatily v 1987 veskere Pozadavky -"dluhy" Banksteru z 2. Svetove Valky, vcetne Ceskoslovenskych letcu RAF az hrdiny z Tobruku, vcetne splatek za jejich pohrbivani??? Tod skutecna tvar pry Imperializmu, ktery vydelava na krvy take vsech tech nevinnych vcertne hrdinu Rude Armady. Cest take Generalu Ludvikovi Svobodovi az Alexandru Dubcekovi...

12 BIS-ek BIS-ek | 3. ledna 2020 v 0:06

Pelosi’s Home District Is Literally Full Of Crap — Street Cleaning Efforts Costs Taxpayers Millions
by Town Hall

ma si Nancy udelat radny poradek doma nez napadat naseho prezidenta Trump ...

13 Salima Salima | 3. ledna 2020 v 9:38

A nebylo to prostě tak, že to byla další malá domů generálního sekretáře MZV K. Srby? ( https://www.youtube.com/watch?v=7qL5wr6rbAQ) Doba vlády M. Zemana byla dobou obrovské, vlastně v Česku standardní, korupce.

14 Lx Lx | 3. ledna 2020 v 18:23

Hysterie okolo zabiti kasima Sulejmaniho
- Co delal  Sulejmani v Iraku ? Dost neobvykle pro takto vysoce postaveneho cloveka. Urcite jel na jednani - s kym ?
- kdo Americanum sdelil Sulejmanuv program a trasu pohybu ? Logisticky pripravit takovouto vrtulnikovou akci trva nekolik hodin.  I kdyz nemuselo byt pouzito , ale to sotva , kdo umistnil na Sulejmanovo auto GPS lokator ?
Na to abych neco takoveho provedl v suverenni zemi musim si bejt sakra jistej s vysledky a ze nasledny vyvoj ustojim.

Vypada to ze Sulejmaniho hodili pres palubu vlastni lidi.

15 jara jara | 5. ledna 2020 v 7:32

[14]: Vazeny neznate dnesni USA az Ruskou vedu a technologii, treba pry v Arizone je centrum kde jiz po desetileti jsou nahrany a archivovany veskere telefonni a jine rozhovory, okumenty a spojeni po celem svete. Jsou tam automaticke "upozorneni na zaklade varovnych poedezrelych "nasilnych" slov ..., Pak dalsi system spojeni vesmirne az podmorske propojeni... Vy kdokoliv z Vas muzete mit take chip treba pri narozeni, jakemkoliv ockovani a tim se vi kdyz je zajem kde jste a co delate, jen se nebat, oni ti nekteri strujci se toti uz boji vice nez kdokoliv z nas, neb nas jsou jiz miliardy . ' Ano rvou o zruseni 2. Amedment, to jest pravo vlastnit zbran ale sami jezdsi v obrnenych vetsinou obrnenych Linkolnech s ostrostrelci typu Black Water/ Cerna voda, jedou obycejne 3 stejna auta a nikdo nevi kde ten z vytecniku vlastne je atd, atd... To je jen zlomek z dnesni supertechnologie, o cem vime a co je na slunci je jiz zastarale, minimalne 10 az 15 roku. Tak v klidu dnes se muze vytvorit take tsunama, zemetreseni .... az po pozary dnesni Australie ktere muze byt take dilem terroroistu, saboteru, anarchistu atd,,, nebo jen blaznu??? - ale tech chapou, chytrejsi, a kde je ta chudinka Gretinka a Al Gore. Dovede si nekdo prepocitat kolik je CO2 a CO a jinych  sklenikovych plynu jen z teto hracky pozaru v Australii a brzy asi za 6 mesicu muze pokracovat hlavne na Zapade USA az Kanady a take na Stredovychod. Tak a pak muzeme mit take "Polarni Noc,  lepsi by byla po nuklearnich vymenach ... mate zasoby a nebo ardeji byt v centru a jit primo do Nebicka? -a bude srandy kopec a jak pak zabranit vazne doby ledove a nedostatku vyzivy pro vsechny zive!!! To bude ta nejucinnejsi depopulace, preziji jen ti vyvoleni a budou mit nekracejici se Telomery, atd, tedy snad zoivot vecny a basta ... :-P

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama